FOTO Učenice OŠ Nikole Hribara pobjednice gradskog natjecanja u odbojci

Gradsko natjecanje Školskih sportskih društava (ŠSD) osnovnih škola Grada Velike Gorice u odbojci za učenice u organizaciji Školskog sportskog saveza Velike Gorice održano je jučer u Gradskoj sportskoj dvorani, a domaćin natjecanja bila je OŠ Šćitarjevo (ravnatelj Mario Ivić, Damir Međeri, prof.). Natjecalo se 7 ŠSD-a: ŠSD Kumičić (OŠ Eugena Kumičića), ŠSD Kolar (OŠ Slavka Kolara Kravarsko), ŠSD Tur (OŠ Eugena Kvaternika), ŠSD Habdelić (OŠ Jurja Habdelića), ŠSD Gorica (OŠ Nikole Hribara), ŠSD Olimp (OŠ Velika Mlaka) i ŠSD Nemezis (OŠ Šćitarjevo).

Turnir je odigran u dvije skupine, a utakmice (ukupno 11) igrane su na dva dobivena seta. Sudili su Aleksandra Lipić (Zagreb) i Ivan Džankić (Velika Gorica). Uvjerljive pobjednice bile su učenice OŠ Nikole Hribara, iako su imale ekipu od samo 6 igračica. Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su odgovarajućim medaljama, a pobjedniku je uručen i pehar. ŠSD Gorica se današnjom pobjedom kvalificiralo na županijsko natjecanje.

Gradsko natjecanje osnovnih škola u odbojci za djevojčice

Rezultati  ŠSD Kumičić – ŠSD Tur 2:0, ŠSD Kumičić – ŠSD Kolar 2:0, ŠSD Kolar – ŠSD Tur 2:0. ŠSD Gorica – ŠSD Habdelić 2:0, ŠSD Nemezis – ŠSD Olimp 2:0, ŠSD Habdelić – ŠSD Olimp 2:0, ŠSD Gorica – Šsd Nemezis 2:0, ŠSD Nemezis – ŠSD Habdelić 0:2, ŠSD Olimp – ŠSD Gorica 0:2.

Utakmica za 3. mjesto: ŠSD Kolar – ŠSD Habdelić 0:2.

Finale: ŠSD Kumičić – ŠSD Gorica 0:2 (25:27, 10:25).

Konačni poredak: 1. ŠSD Gorica, 2. ŠSD Kumičić, 3. ŠSD Habdelić, 4. ŠSD Kolar, 5. ŠSD Nemezis, 6. ŠSD Olimp, 7. ŠSD Tur.

ŠSD Gorica (OŠ Nikole Hribara): Marta Muhar, Katja Cvitanović, Marta Kitarović, Paulina Mašek, Bruna Četipović, Ana Ovčar. Voditelj ekipe: Božidar Šaban, prof.

FOTO Hattrick Ivana Vraneka za prvu pobjedu Posavca

Autor

17.10.2021. Velika Gorica, Lekneno. 1.ŽŽNL skupina Istok – 08. kolo: NK Posavec (Orle) – Buna (Mala Buna) 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Posavec je u 8. kolu 1.ŽNL skupina Istok s tri pogotka Ivana Vraneka pobijedio momčad Bune 3:0 i tako zabilježio prvu pobjedu u ovosezonskom prvenstvu, a Buni je to bio osmi poraz u isto toliko utakmica. Zanimljivo, trostruki strijelac Vranek nije bio u startnoj postavi, ušao je u igru u 17. minuti umjesto ozlijeđenog Stjepana Budinskog.

Vranek je za vodstvo Posavca pogodio u 25. minuti i taj rezultat je ostao do kraja prvog poluvremena. Buna je u nastavku bila nešto napadački aktivnija, ali izrazitih prigoda za pogodak nije imala. Završnicu susreta obilježio je Vranek realizacijom kaznenog udarca u 79. minuti, a u 88. je ubačaj iz kornera u skoku glavom iz blizine poslao u mrežu za konačnih 3:0.

Koliko je ova pobjeda značila Posavcu i njegovim navijačima pokazuje i zanimljiv detalj koji smo zapazili izvan igrališta: čak je i načelnik Općine Orle Ervin Vujica ”sudjelovao” u derbiju začelja, jer se uživio u ulogu ”skupljača lopti”!

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2021/2022., 08. kolo

NK Posavec (Orle) – NK Buna (Mala Buna) 3:0 (1:0)

Velika Gorica, Lekneno. Gledatelja 50. Nedjelja, 17.10.2021. 2021., 15:30 sati. Sudac: Ivan Čužić. Pomoćnici: Marko Matić i Matej Mrkoci (svi Velika Gorica). Delegat: Mario Karapandžić (Vukovina). Strijelac: 1:0 – Vranek (25), 2:0 – Vranek (79), 3:0 – Vranek (88).

POSAVEC: Andrijanić, Brzović, M.Breščaković (cap.), Budinski (od 17. Vranek), Postružin (od 69. De.Kučan), Krajinović (od 73. Bencek), J.Breščaković, Jambrešić, Joveš, Desput, Babić (od 88. Župetić). Trener: -.

BUNA: F.Rak, Prnjak (od 69. P.Rak), Zlodi (od 46. Kalisar), Kovačić, Đurašin, Starčević, Huđber (cap.), Rovišan (od 82. Šmint), Šporčić, Šebek, Sremić (od 46. Cavrić). Trener: Boris Konjević.

Autor

FOTO Prva pobjeda rukometašica Gorice

Autor

17.10.2021. Velika Gorica. 3.HRL Središte (žž) – 03. kolo: ŽŽRK Gorica – RK Dugo Selo ’55 II 25:24. Danijela Mihaljević. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je protiv Dugog Sela ’55 II u 3. kolu 3.HRL Središte zabilježila prvu pobjedu (25:24), nakon remija u susretu s Lokomotivom III u 1. kolu (24:24) i poraza (18:22) u 2. kolu kontra Moslavine u Kutini.

17.10.2021. Velika Gorica. 3.HRL Središte (žž) – 03. kolo: ŽŽRK Gorica – RK Dugo Selo ’55 II 25:24. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmicu Gorice i Dugog Sela ’55 II obilježile su odlične vratarke Iva Ivčić i Ema Novosel, efikasne Danijela Mihaljević i Katja Vuković (obje po 9 golova), slabo suđenje mladih sutkinja i neprimjereno ponašanje trenera gostujuće ekipe.

17.10.2021. Velika Gorica. 3.HRL Središte (žž) – 03. kolo: ŽRK Gorica – RK Dugo Selo ’55 II 25:24. Foto: David Jolić/cityportal.hr

U prvom poluvremenu prikazana je ravnopravna igra i skoro stalno vodstvo domaćih igračica. Nakon odmora ekipa domaćih imala je u 41. minuti zaostatak od tri pogotka – 16:19. Trenerica Gorice Filipa Merić time outom je zaustavila pad svoje ekipe i uslijedilo je brzopotezno izjednačenje 19:19 (43′).

Nakon izjednačenja 22:22 (55′) Mihaljević je s tri pogotka dovela ekipu domaćih u dobivenu poziciju 25:23 (59′), dovoljno za minimalnu pobjedu.

3.HRL Središte – Žene 2021./2022., 03. kolo

ŽRK Gorica – RK Dugo Selo’55 II 25:24 (12:11)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 50. Nedjelja, 17.10.2021., 12:30 sati. Sutkinje: Antonija Britvec i Karmen Šestak (obje Karlovac). Delegatkinja: Antonija Fištrović (Karlovac).

GORICA: Katalinić (V), Kovačić, Čurek 2, Nedić 2, Tolić 2, Treščec 1, Mihaljević 9(1), Vajdić 1, Sremić 1, Vnučec, Troha, Conjar, Češković (V), Brzović 3, Đuričić 4, Ivčić (V). Trenerica: Filipa Merić.

DUGO SELO II: Novosel (V), Petričević, Vuković 9, Vladić 2(1), Golub 1(1), Milašinčić, Gočev, Vurnek 3, Žerdin 2, Vražić, Franjčić, Milić, Dunđer (V), Pavlić, Oršulić 3, Grgošević 4. Trener: Nenad Plašić.

Sedmerci: Gorica 1/1, Dugo Selo II 2/2. Isključenja: Gorica 4 min., Dugo Selo II -.