FOTO Turopolje i dalje na vrhu, Drnek odličan domaćin

14.07.2019. Drnek. Malonogometna ligaTuropolja i Posavine. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmicama 7. i 8. kola u Donjem Podotočju odnosno Drnku Malonogometna liga Turopolja i Posavine stigla je do posljednje trećine ovogodišnjeg nadmetanja. Turopolje je minimalnom pobjedom kontra Ribnice zadržalo dva boda prednosti ispred Kuča jedinog konkurenta za prvo mjesto odnosno pobjednika Lige.

Mraclin se s dvije uzastopne pobjede vratio na 3. mjesto, a Novo Čiče je u 7. kolu ‘petardom’ razbilo Bukevje i s jučerašnjim bodom protiv Veleševca zauzimaju 5. mjesto. Drnek je nakon 4 uzastopna poraza prekinuo negativnu seriju pobjedom protiv Gornjeg Podotočja, a Ribnica je sa 6. porazom u nizu skliznula na 11. mjesto (ima bolju gol razliku od četveroplasiranog Bukevja!!).

Odluka o prvaku Lige mogla bi uslijediti već u idućem 9. kolu u Veleševcu (subota, 20. srpnja) kada se sastaju Turopolje i Kuče. Situacija je posve jasna – Kuče samo pobjedom može računati na novu titulu, Turopolju je dovoljan i remi da zadrži prvo mjesto te da u lagodnoj situaciji razmišlja o konačnoj pobjedi.

Malonogometna liga Turopolja i Posavine 2019.

Rezultati 08. kola (Drnek, 14.07.2019.): Turopolje – Ribnica 2:1 (Šejić, Herceg/), Jagodno – Kuče 1:4 (Vukadin/Hajduk 2, Milatović, Berković),  Bukevje – Poljana Čička 4:2 (Slivak, Dianežević, Desput, Šestok/Gučić, Sivinjski), Lazina Čička – Mraclin 0:3 (Roginić 2, Babić), Gornje Podotočje – Drnek 1:3 (Harambašić/Benković, Dragojević, Žarina), Novo Čiče – Veleševec 1:1 (Blažević, Vučin).

Rezultati 07. kola (Jagodno/Donje Podotočje, 13.07.2019.): Ribnica – Mraclin 3:5 (Sudar, Gmižić, Jukić/I.Kos 4, Roginić), Kuče – Drnek 4:2 (Hajduk 2, Berković, Milatović/D.Kučan, AG Berković), Turopolje – Veleševec 5:3 (Šejić 4, Stuparić/Vučin 2, Latin), Jagodno – Poljana Čička 0:1 (J.Jambrešić), Bukevje – Novo Čiče 0:5 (Filipović 3, Đuksi, Matovinović), Lazina Čička – Gornje Podotočje 4:2 (M.Slivak 2, M.Šantek, Đurašić/Malbašić, Antolčić).

Redoslijed: 1. Turopolje 24 (8 8 0 0 34:11), 2. Kuče 22 (8 7 1 0 25:10), 3. Mraclin 14 (8 4 2 2 22:14), 4. Bukevje 13 (8 4 1 3 19:24), 5. Novo Čiče 11 (8 3 2 3 15:14), 6. Drnek 10 (8 3 1 4 18:23), 7. Poljana Čička 9 (8 3 0 5 11:15), 8. Jagodno 9 (8 3 0 5 10:16), 9. Gornje Podotočje 8 (8 2 2 4 15:18), 10. Veleševec 7 (8 2 1 5 15:29), 11. Ribnica 6 (8 2 0 6 14:17), 12. Lazina Čička 6 (8 2 0 6 17:24).

Strijelci: Šejić 15, Hajduk 13, Stuparić 8, Šestok 7, …

FOTO Dino Bošnjak i Noa Tončinić državni prvaci

Dino Bošnjak i Noa Tončinić su državni prvaci u cestovnom trčanju, Dino je seniorski prvak na 10 kilometara, a Noa na 3 kilometra u konkurenciji kadeta. Borna Čeran osvojio je 3. mjesto u konkurenciji mlađih juniora na 5 kilometara. Sva trojica su članovi Atletskog kluba Velika Gorica. Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u zajedničkoj organizaciji AK Maraton 2000 i AK Šibenik održano je u Šibeniku (subota, 19.10.2019.) u sklopu manifestacije ‘Šibenskih deset i Draženova četvorka’.

Seniori – 10 km:1. Dino Bošnjak (1994. AK Velika Gorica, Velika Gorica) 0:31:29, 2. Petar Bratulić (1996. AK Agram, Zagreb) 0:32:06, 3. Filip Svalina 1998. AK Agram, Zagreb 0:32:46, 4. Tomislav Novosel 1999. AK Dinamo-Zrinjevac, Zagreb 0:33:03, 5. Daniel Ivaničić 1996. AK Liburnija, Rijeka 0:33:17, 6. Domagoj Jakopović 1997. AK Agram, Zagreb 0:33:23, 7. Dorian Miškulin 1997. AK Svetice, Zagreb 0:33:24, 8. Krešimir Balaško 1991. AK Svetice, Zagreb 0:35:21, 9. Matija Crnković 1995. MK Hrvatski Sokol, Osijek 0:35:52,…

Kadeti – 3 km: 1. Noa Tončinić (2004. AK Velika Gorica, Velika Gorica) 0:09:37, 2. Antonio Ban (2004. AK Kvarner, Rijeka) 0:09:44, 3. Tihon Salopek (2004. AK Svetice, Zagreb) 0:09:46, 4. Nino Jambrešić (2004. AK Dinamo-Zrinjevac, Zagreb) 0:09:55, 5. Sven Franjković (2006. AK Svetice, Zagreb) 0:10:14, 6. Marian Bakšić (2005. AK Glina, Glina) 0:10:18, 7. Vito Alpeza (2005. AK Dinamo-Zrinjevac, Zagreb) 0:10:26, 8. David Livada (2004. AK Velika Gorica, Velika Gorica) 0:10:46, 9. David Posavec (2005. AK Zabok, Zabok) 0:10:54, …

Mlađi juniori – 5 km: 1. Florijan Rožić (2002. AK Moslavina, Kutina) 0:16:19, 2. Ivan Vuletić (2002. AK Kvarner, Rijeka) 0:16:41, 3. Borna Čeran (2003. AK Velika Gorica, Velika Gorica) 0:17:27, 4. Dorijan Kramarić (2003. AK Svetice, Zagreb) 0:17:50, 5. Bruno Tompa (2002. MK Hrvatski Sokol, Osijek) 0:19:58, …

FOTO Turopoljac propustio riješiti utakmicu u prvom poluvremenu

20.10.2019. Mičevec. Jedinstvena županijska nogometna liga – 10. kolo: NK Klas – NK Turopoljac (Kuče). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prvih pola sata proteklo je u dominaciji Turopoljca i Klas može biti izuzetno zadovoljan da je samo jedna lopta završila u njegovoj mreži. Gosti su došli u vodstvo majstorski izrađenom akcijom, poentirao je Sesar plasiranim udarcem uz samu vratnicu. Minutu kasnije opet je lopta u mreži domaćih, ali pomoćni sudac pokazuje zaleđe.

U 19. minuti odličan pokušaj Filepa za izvanrednu obranu vratara Tomića. U 20. minuti Sesar pogađa vratnicu, dvije minute kasnije Begić je uzdrmao gredu, a u 24. minuti Cavrić slabo šutira iz vrlo povoljne pozicije. Nakon 30. minute domaći su uspostavili ravnotežu i Majić je u 37. minuti zamalo promašio vrata, a u 40. minuti isti igrač s dvadesetak metara pogađa vratnicu.

Početkom drugog poluvremena na ubačaj Fišera iz kuta najviši u skoku je Kundih i glavom zakucava loptu u mrežu za izjednačenje. Točna akcija gostiju u 59. minuti i udarac Šestoka, lopta pogađa nekoga u nogu i vara vratara te završava u donjem kutu za 1:2. Pet minuta kasnije novo izjednačenje kada Majić koristi neodlučnost gostujuće obrane i mirno pogađa za 2:2. Do kraja se razvila posve otvorena igra bez velikih šansi, jednu je promašio Sesar u 80. minuti, a Knežević je u 90. minuti imao mat poziciju za pobjedu, ali lopta je uz vratnicu završila u golautu.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 10.kolo

NK Klas – NK Turopoljac (Kuče) 2:2 (0:1)

Mičevec. ŠRC Mičevec. Gledatelja 70. Nedjelja, 20.10.2019., 15:30 sati. Sudac: Nikola Šimunović (Velika Gorica). Pomoćnici: Filip Krznarić (Zagreb) i Marko Kovač (Velika Gorica). Delegat: Ivica Mađer (Obedišće). Strijelci: 0:1 – Sesar (11), 1:1 – Kundih (52), 1:2 – Šestok (59), 2:2 – Majić (64).

KLAS: Tomić, Butković (od 77. Knežević), Bučarić (od 58. Štefanac), Kundih, Marinčević, Sviličić (od 46. Črnjak), Đukić (od 35. Zrilić), Fišer (cap.), Majić (od 68. Vidaković), Marković, Šarić. Trener: Dragan Karanović.

TUROPOLJAC: I.Zagorac, Cavrić (od 68. Balenović), Begić, Radilović, Bušić, Đuksi, Filep (od 77. Žugaj), Šestok, Sesar, V.Lučić (cap.), Milatović. Trener: Vlado Horvat.

FOTO Druga pobjeda rukometašica Udarnika

19.10.2019. Velika Gorica. 3.hrvatska rukometna liga Središte (ž), 03. kolo: ŽRK Udarnik – ŽRK Sisak. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rukometašice Udarnika su u 3. kolu 3.HRL Središte (ž) nadigrale ekipu Siska i zabilježile drugu prvenstvenu pobjedu, nakon što su u prvom kolu bile bolje od Dugog Sela 2. U drugom kolu bile su slobodne, jer je ekipa Dubrave odustala od natjecanja i prije nego što je počelo.

Dobrim dijelom u prvom poluvremenu Siščanke su bile u vodstvu (4:7, 6:9, 7:10), domaće su ipak uspjele mini serijom 4:0 preokrenuti rezultat (11:10) te se na odmor otišlo s neodlučenim rezultatom. Početkom drugog poluvremena vodstvo domaćih 15:12, izjednačenje 15:15 te ponovno vodstvo 16:15 u 42. minuti.

Na kraju ipak zaslužena pobjeda Udarnika u susretu u kojem su ekipe uzrastom izgledale kao da igraju u juniorskoj ligi. Jednako tako izgledale su i mlade sutkinje, koje su imale malo neobičan kriterij pri dosuđivanju sedmeraca, jer su u prvom poluvremenu za domaće dosudile jedan udarac sa 7m, a za gošće čak 7 penala?! Malobrojni gledatelji su se valjda već privikli na takav sudački ‘folklor’ i slične pojave na trećeligaškom rukometnom natjecanju.

Treća hrvatska rukometna liga Središte (žene) – 03.kolo

ŽRK Udarnik – ŽRK Sisak 23:21 (11:11)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 60. Subota, 19.10.2019., 13:30 sati. Sutkinje: Klara Kokša i Klara Petričević (obje iz Koprivnice). Nadzornik: Robert Juriša (Osijek).

UDARNIK: Lokas, Vučićević, Jambrešić, Sertić, Gvardiol, Burić, Kusanić, Kordić, Skrbin, Gujić, Cerovski, Jurić, Petković, Dunđerović, Štefanić, Crnolatac. Trener: Josip Mesnik.

SISAK: Kardaš, Ančić, Potkonjak, Briševac, Čavrak, Karagić, Dobrić, B.Nišević, Karanović, Paramin, M.Nišević, Hrnčić, Boltužić, Nurkić. Trener: Mato Vujnović.