17.10.2020. Velika Gorica. 1. HNLŽ U-15 Pionirke 2020./2021. – 5. kolo: Gorica – ŽNK Neretva (Metković). Foto: David Jolić/cityportal.hr
Nogometašice Gorice U-15 u zanimljivoj utakmici (2×35 min.) pobijedile su svoje suparnice ŽNK Neretva. Gorica je došla u vodstvo već u 9. minuti pogotkom Eleonore Miloščić iz protivnapada kada je lako poentirala poslavši loptu u donji kut. Prije toga djevojčice iz Metkovića imale su dva zicera za pogodak, ali ih nije realizirala hitra Gabrijela Prkačin, koja je oba puta izmakla pažnji obrani domaćih i plasirala loptu pored vrata.
17.10.2020. Velika Gorica. 1. HNLŽ U-15 Pionirke 2020./2021. – 5. kolo: Gorica – ŽNK Neretva (Metković). Foto: David Jolić/cityportal.hr
Do kraja prvog poluvremena gošće su imale više loptu u posjedu, još jednom je Prkačin bila u prigodi za pogodak i opet je promašila vrata, a trener Neretve je prosvjedovao nakon pada Rodin u šesnaestercu i nedosuđenog kaznenog udarca. Domaće su djelovale dosta sigurno u obrani, isticale su se Marina Milanšćak i Paola Grahovac.
17.10.2020. Velika Gorica. 1. HNLŽ U-15 Pionirke 2020./2021. – 5. kolo: Gorica – ŽNK Neretva (Metković). Foto: David Jolić/cityportal.hr
Sredinom drugog poluvremena u 53. minuti Miloščić je ponovo pokazala svoj golgeterski talent i po drugi put je zatresla mrežu. Bio je to, pokazalo se, konačni rezultat susreta i treća uzastopna pobjeda Gorice, prva na domaćem terenu. Prve dvije zabilježile su u Osijeku (2:1) i Čakovcu (2:0).
Gorica u 6. kolu gostuje u Rijeci (subota, 24. listopada 2020.).
Galerija fotografija
1.HNLŽ U-15 Pionirke 2020./2021. – 5. kolo
Gorica – ŽNK Neretva (Metković) 2:1 (1:0)
Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja 60. Subota, 17.10.2020., 14:00 sati. Sudac: Marko Kovač (Velika Mlaka). Pomoćnici: Ivan Antunović (Velika Gorica) i Filip Krznarić (Zagreb). Delegat: Lada Rojc (Velika Gorica). Strijelci:1:0 – Miloščić (2), 1:1 – Rodin (32), 2:1 – Miloščić (53).
GORICA: Lorena Šagovac, Marina Milanšćak, Lucija Đurić, Eleonora Miloščić, Helena Bužan, Ema Čunčić, Marija Jančić, Paola Grahovac, Nera Stipetić (cap.), Ana Zeko, Nika Martinić (još su igrale: Elena Jamić, Valentina Vinetić, Ivana Radović, Lucija Špeka). Trener: Robert Novak.
NERETVA: Lana Bebić, Ana Obradović, Marina Ujdur, Josipa Damić, Petra Menalo, Marinela Vlahović, Gabrijela Prkačin, Petra Obradović, Iva Matić, Hana Rodin, Andrea Rubčić (još su igrale: Ana Jurković, Marta Sršen, Emanuela Glavaš, Antea Gustin). Trener: Hrvoje Crnčević.
Rukometni klub Zagorica organizira 5.rukometni turnir u nekoliko uzrasnih kategorija za djevojčice i dječake.
Velika Gorica, 17.12.2025. Najava RK Zagorica organizirati će 5. Božićni turnir. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Termini od 27. do 29. prosinca 2025. u Gradskoj sportskoj dvorani Velika Gorica rezervirani su za uzrasne skupine dječaka U-13, U-15 i U-17., u vremenu od 09 do 20 sati.
Velika Gorica, 17.12.2025. Najava RK Zagorica organizirati će 5. Božićni turnir. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Drugi dio turnira bit će održan u Sportskoj dvorani Srednje strukovne škole u Velikoj Gorici od 02. do 04. siječnja 2026. godine. Djevojčice će se natjecati u kategorijama U-12, U-14 i U-16, natjecanje je programirano u vremenu od 09 do 20 sati.
Velika Gorica, 17.12.2025. Najava RK Zagorica organizirati će 5. Božićni turnir. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Završni dani turnira predviđeni su za polufinalne susrete i finale te dodjelu pojedinačnih i ekipnih nagrada.
Velika Gorica, 17.12.2025. Najava RK Zagorica organizirati će 5. Božićni turnir. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Maraton klub Velika Gorica zaključio je sezonu HACL lige s dva naslova prvaka u U23 kategoriji, koje su osvojili Petar Petrić i Brigita Grčić, dok su rezultati ostvareni kroz sezonu pokazali da klub sustavnim radom gradi konkurentnu bazu za seniorsku atletiku.
Petar Petrić bio je najuspješniji u muškoj U23 konkurenciji, a pritom je sezonu završio i među 15 najboljih u ukupnom poretku lige. Takav plasman smješta ga uz bok znatno iskusnijim natjecateljima i potvrđuje njegov iskorak prema seniorskoj razini.
U ženskoj konkurenciji U23, Brigita Grčić uvjerljivo je osvojila naslov prvakinje. Tijekom sezone nametnula se konstantnim nastupima i potvrdila status jedne od nositeljica budućih rezultata kluba.
Zapažen trag ostavio je i Ivan Barišić, koji je u kategoriji M35 zauzeo četvrto mjesto, iako je zbog zdravstvenih problema veći dio sezone bio izvan natjecanja. Njegov plasman u ukupnom poretku HACL lige dodatno naglašava vrijednost tog rezultata.
“Ovi rezultati jasno pokazuju da AK Maraton Velika Gorica ide u pravom smjeru. Želja i cilj kluba je povratak u sam vrh HACL lige, a temelji za to su iznimno čvrsti – klub danas broji preko 100 djece i mladih sportaša te je jedan od rijetkih klubova koji sustavno rade sve atletske discipline: bacanja, skokove, sprint, stadionsku i vanstadionsku atletiku”, poručili su iz kluba.
Svjetski uspjesi sportaša jedan su od najvećih promotora Zagrebačke županije. U svaku medalju utkana je često i nadljudska snaga, nepokolebljiv sportski duh i odricanja koja zaslužuju poštovanje.
Uspjeh svakog sportaša, uspjeh je i Zagrebačke županije, koja nagrađuje svaki sportski trijumf.
Tako je, u ime Zagrebačke županije, zamjenik župana Ervin Kolarec prigodno nagradio dvostrukog svjetskog prvaka u trapu Josipa Glasnovića i našu Velikogoričku parastolnotenisačicu Mirjanu Lučić, koja je nedavno osvojila europsku broncu.
Jaskanac Glasnović, član Streljačkog kluba „Josip Glasnović TEAM“, u listopadu je na Svjetskom prvenstvu u Ateni osvojio „duplo zlato“ – u pojedinačnoj i momčadskoj konkurenciji.
-Dugo sam čekao ovu medalju i sad sam osvojio sve medalje koje sam želio – svjetsku, europsku, olimpijsku i svjetski rekord 125/125. Mi smo jako dobra trap ekipa, Giovanni, Ante i ja, a iduće godine imamo svjetsko prvenstvo na kojem se dijele kvote za Olimpijske igre u Los Angelesu – najavio je Josip uz nadu da će otići na svoje četvrte Igre.
Mirjana Lučić, stolnotenisačica iz goričkog Uspona, u konkurenciji mješovitih parova s Bornom Zohilom na Europskom prvenstvu osoba s invaliditetom održanom krajem studenoga u Švedskoj, osvojila je brončanu medalju.
-Borna i ja igramo fenomenalno i trenutačno smo prvi par svijeta tako da malo osjećam i gorčinu jer mislim da smo zaslužili zlato – rekla je Mirjana i dodala da je ipak beskrajno sretna jer su pripreme bile jako teške, a ovu medalju je čekala deset godina.
Županija dugi niz godina nagrađuje uspješne sportaše, a u proračunu za iduću godinu osigurana su značajno veća sredstva za sport općenito – rekao je Kolarec.
-Naši sportaši i parasportaši postižu sjajne rezultate i na domaćim i na međunarodnim natjecanjima, i zaslužuju apsolutnu podršku. Da ju zaista imaju u Zagrebačkoj županiji potvrđuje i tek doneseni Proračun za 2026. godinu u kojem je za sport izdvojeno više od 2 milijuna eura – podsjetio je.
Samo ove godine naši su sportaši donijeli čak tri medalje s vrhunskih natjecanja u Zagrebačku županiju, rekao je predsjednik županijskog Parasportskog saveza Darko Matić.
-Ovo je bila naša brončana godina u kojoj su s vrhunskih natjecanja sportaši donijeli čak tri medalje u Zagrebačku županiju, a posebno sam sretan jer Županija prepoznaje uspjehe sportaša i u idućoj je godini za parasport izdvojila 25 posto više sredstava – naglasio je Matić.
Svaki euro uložen u sport vraća se stostruko – poručio je predsjednik županijske Zajednice športskih udruga i saveza Vladimir Bregović i pohvalio činjenicu da sportaši koji stasaju u Zagrebačkoj županiji i ostaju tu u županiji, postižu svoje najbolje rezultate, poput Mirjane i Josipa.
*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.
U subotu, 20. prosinca, s početkom u 17 sati, na Ključić Brdu održat će se noćno kolo Turopoljske lige trail trčanja (TLTT), koje ujedno predstavlja peto i posljednje ovosezonsko izdanje lige, u organizaciji Atletskog kluba Turopolje. Start i cilj utrke bit će na Izletištu Ključić Brdo, a sudionike očekuju staze poznate s dnevnih kola, ovaj put u noćnom ambijentu.
Riječ je o jedinom kolu lige koje se trči po mraku, zbog čega je sudionicima preporučena koristiti lampu, neovisno radi li se o čeonoj, ručnoj ili nekoj drugoj varijanti, pod uvjetom da osvjetljava stazu. Organizatori su najavili da će staze, uz standardne oznake, biti dodatno obilježene reflektirajućim markerima kako bi orijentacija bila jasna i u noćnim uvjetima.
Nakon utrke predviđeno je druženje u restoranu izletišta, čime će se simbolično zaključiti ovogodišnja trkačka sezona prije pauze do sredine siječnja. Sve detalje o utrci, kao i link za prijavu možete naći na službenoj web stranici kluba.
Natjecanje 19.velikogorička malonogometna liga 2025./2026. u organizaciji Zajednice sportskih udruga Velike Gorice i pokroviteljstva Nogometnog saveza Velika Gorica nastavljeno je utakmicama 04. kola na terenu s umjetnom travom u SC Panadić Sport prošle subote (13.12.2025.).
Velika Gorica, 13.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga-04.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Nakon četiri kola u konkurenciji mlađih pionira tri ekipe imaju maksimalnih 12 bodova, prva je Gorica zbog uvjerljivo najbolje gol-razlike, slijede Mraclin i Velika Mlaka 1947.
Velika Gorica, 13.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga-04.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Ban Jelačić 1 je vodeći u konkurenciji pionira sa 10 bodova, slijede Vatrogasac, Mraclin i Kurilovec sa po 9 bodova.
Velika Gorica, 13.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga-04.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Liga je organizirana za četiri dobna uzrasta: prstići, početnici, mlađi pioniri i pioniri. Prijavljene su ukupno 44 ekipe: prstići 12, početnici 14 (7+7), mlađi pioniri 10 i pioniri 8. Utakmice se igraju sa sastavima 5+1 igrač na terenu, u trajanju od 1×30 minuta. Voditelji Lige: Zlatko Petrac i Stjepan Petrac.
Peto kolo je na rasporedu u subotu, 20.12.2025. godine.
Galerija fotografija
19.velikogorička malonogometna liga 2025./2026., 04. kolo