Povežite se s nama

Sport

FOTO: Težak poraz rukometaša Gorice protiv Zameta

Objavljeno

na

28.11.2020. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša – 10. kolo: HRK Gorica – RK Zamet (Rijeka). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rukometaši Gorice su iznenađujuće doživjeli prvi poraz u prvenstvu od momčadi Zameta kojoj je to bila tek treća pobjeda u osam utakmica. Početak nije nagovijestio takav ishod, jer domaća momčad je imala vodstvo od 2 do 4 pogotka razlike do 12. minute (4:1, 5:2, 6:4). Nakon toga gosti serijom 9:1 uvjerljivo okreću rezultat u svoju korist – 7:13! Gorica u tih 11 minuta (od 12. do 23.) nije realizirala dva sedmerca (Ceković i Negran), oba je sjajno obranio vratar Marin Sorić, koji je u tom razdoblju bio nesavladiv. Na suprotnoj strani gorički vratari malo su toga zaustavili i gosti su na odmor otišli s komotnim vodstvom (12:18).

28.11.2020. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša – 10. kolo: HRK Gorica – RK Zamet (Rijeka). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon odmora Zamet je suvereno čuvao svoju prednost i Gorica je u samo dva navrata  prišla na minus 4 (16:20, 17:21), a gosti su vodili i sa 7-9 pogodaka prednosti (17:25,18:27, 21:29, 26:33). Posebna zanimljivost današnje utakmice je igra proslavljenog hrvatskog reprezentativca Renata Sulića (1979.), koji i u 42. godini uspijeva tijekom cijelog susreta dirigirati igrom Zameta i poentirati.

28.11.2020. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša – 10. kolo: HRK Gorica – RK Zamet (Rijeka). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je ostala na prvom mjestu s 11 bodova (7 5 1 1 200:136 11), od 2. do 4. mjesta s 10 bodova su: Poreč (6 5 0 1 190:156 10), Sesvete (7 5 0 2 213:190 10) i Varaždin (6 4 2 0 145:126 10). Zamet (8 3 0 5 216:225 6) je sa 6 bodova trenutno na 7. mjestu. Gorica u idućem 11. kolu gostuje u Varaždinu.

Galerija fotografija

Paket24 Premijer liga 2020./2021. – 10. kolo  

HRK Gorica – RK Zamet (Rijeka) 31:37 (12:18)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 0. Subota, 28.11.2020., 19 sati. Suci: Matija Brodić i Matija Hodžić (oba Zagreb). Delegat: Dean Prpić (Zagreb).

GORICA: Sladoljev, Purić, Ceković 3, Goričanec, Negran 4, Šalić, Čakarić 5, Grizelj 10(3), Kraljević 3, Barišić, Svržnjak , Tomašić, Gal 6, Ljubić. Trener: Andrija Nikolić.

ZAMET: Sorić, Zena, Zarev 6 (1), Možetić 2, Ljevar 7, Grgurević 4, Njegovan, Šehić 2, Tomljanović 5 (2), Car 4, Devčić, Sulić 7, Perkov, Huljić. Trener: Milan Uzelac.

Sedmerci: Gorica 5(3), Zamet 3(3). Isključenja: Gorica 10 min., Zamet 12 min. (Ljevar, 3×2 min., 47.min. diskvalifikacija).

Najave

Mali olimpijci preuzimaju Gradski stadion! Najavljen 22. Olimpijski festival dječjih vrtića

Djeca iz šest vrtića natjecat će se u raznim sportskim aktivnostima.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velika Gorica će u utorak, 26. svibnja, ponovno postati pozornica dječjeg sporta i olimpijskog duha. Na Gradskom stadionu održat će se 22. Olimpijski festival dječjih vrtića, koji će okupiti najmlađe natjecatelje i kroz igru promiče sport, zajedništvo i fair play.

Festival počinje okupljanjem u 16:30 sati, dok je svečani mimohod najavljen za 17 sati, nakon čega slijedi ceremonija otvaranja i početak natjecanja.

Ove godine očekuje se oko 300 mališana iz šest velikogoričkih vrtića, Ciciban, Čarobna šuma, Koraci, Lojtrica, Velika Gorica i Žirek. Djeca će se natjecati u četiri atletske discipline, trčanju na 50 metara, skoku u dalj, bacanju loptice i štafeti 4 x 25 metara te u malom nogometu, odvojeno u konkurenciji djevojčica i dječaka.

Olimpijadu organizira Zajednica športskih udruga grada Velike Gorice, koja festival treću godinu zaredom provodi u suradnji s Hrvatskim olimpijskim odborom. Predviđen je i svečani protokol s podizanjem zastave, himnom te nošenjem olimpijske baklje.

Otvaranje igara predviđeno je uz obraćanje predsjednika Zajednice športskih udruga Gorana Kovačića, predstavnika HOO-a Hrvoja Balena, dok će festival službeno otvoriti gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Osim sportskog dijela, naglasak je i na olimpijskim vrijednostima, svi sudionici dobit će diplome i medalje, a najuspješniji pojedinci i ekipe i pehare. Posebno priznanje bit će dodijeljeno vrtiću koji se istakne po poštivanju pravila i sportskom ponašanju, kroz nagradu za fair play.

Dodjela nagrada predviđena je oko 18:40 sati, a program završava u 19 sati.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Vratar Budimir spasio Meštricu od poraza u Turopolju

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopolje i Meštrica odigrali su bez pobjednika u 27. kolu Jedinstvene 1.ŽNL-e rezultatom 1:1, strijelac za domaće Matej Karlović, za goste Matej Puntarić.

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad domaćih bolje je otvorila utakmicu i golom Karlovića u 7. minuti došla u vodstvo te je na terenu izgledala nadmoćni9je. Ipak, momčad gostiju uspjela preko Puntarića izjednačiti na 1:1.

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme Turopolje je započelo ofenzivnije i stvorili su nekoliko stopostotnih šansi. Vratar Andrija Budimir je u samo nekoliko minuta tri puta uspješno rješavao situaciju ‘jedan na jedan’, dva puta nije uspio Karlović i jednom Perić. Budimir je i kasnije uspješno riješio nekoliko kritičnih situacija. Činilo da obrana Meštrice igra prekomotno odnosno nedovoljno ozbiljno pred svojim vratima.

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igra Meštrice nije bila uopće slična njenim igrama iz zadnjih nekoliko kola, igrači su djelovali umorno. U završnici susreta došlo je do spornog momenta nakon prodora domaćih, na rubu kaznenog prostora duel Budimira i napadača domaćih sudac je presudio u korist Meštrice. Ta sudačka odluka dovela je do žestokih verbalnih reakcija igrača Turopolja.

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje (27 8 7 12 43:51 31) je s 31 bodom na 12. mjestu prvenstvene ljestvice, a Meštrica (27 10 1 16 50:79 31) je s istim brojem bodova na 13. mjestu.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL 2025./2026., 27. kolo

NK Turopolje – NK Meštrica (Gornja Lomnica) 1:1 (1:1)

Turopolje. Stadion: ŠRC Turopolje. Gledatelja: 60. Nedjelja, 17.05.2026., 18 sati. Sudac: Tihomir Čunčić. Pomoćni suci: Tihomir Bratković i Davor Merkmaš (svi Velika Gorica). Delegat: Stjepan Pajač (Sveti Ivan Zelina). Strijelci: 1:0 – Karlović (7), 1:1 – Puntarić (25).

TUROPOLJE: Culović, Križanac, Ceković (cap.), Zdunić (od 75. Jurišić), Jurić, Karlović, Perić, Lučić, Matošević (od 46. Badallaj), Kos, Josić. Trener: Stiven Žitnik.

MEŠTRICA: Budimir, Mihalinčić (cap.), Puntarić (od 80. Bartolović), Šebek, Štuban, Rukavina (od 75. Jeftić), Meter, Kovačević, Zorić, Karamatić, Tolj (od 80. Radovanac). Trener: Mario Meter.

Nastavite čitati

Sport

Trkački vikend AK Turopolja – polumaraton u Jaski, vatrogasna utrka i humanitarna dionica do Siska

Članovi kluba nastupili u Jastrebarskom i na relaciji Zagreb–Sisak, a jedan ultramaratonac vikend je zaključio humanitarnim pothvatom od 70 kilometara.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Članovi Atletskog kluba Turopolje proveli su nedjelju na nekoliko trkačkih frontova.

Na 27. Jaskanskom polumaratonu, koji se boduje za Hrvatsku atletsku cestovnu ligu, AK Turopolje imao je dva predstavnika u glavnoj utrci. Staza od 21 kilometra s približno 350 metara ukupnog uspona vodila je kroz Jastrebarsko i okolna brda. Josip Martinović zauzeo je 14. mjesto u konkurenciji 69 trkača s vremenom 1:34:39, što mu je donijelo i drugo mjesto u kategoriji M45. Ivica Culović utrku je završio na 54. mjestu s vremenom 2:06:59.

Na petkilometarskoj vatrogasnoj utrci, koja se trči u sklopu Vatrogasne trkačke lige, nastupila su dva člana kluba. Kristijan Mačković bio je šesti ukupno s rezultatom 21:12 i treći u svojoj kategoriji, dok je Nedjeljko Babić završio 22. s vremenom 24:37, što mu je donijelo drugo mjesto u kategoriji.

Posebnu priču vikenda ispisao je ultramaratonac Bojan Šebrek. Nakon što je dan ranije odradio 25 kilometara traila, u nedjelju je u ranim jutarnjim satima krenuo iz Zagreba i potom istrčao 70 kilometara do Siska. Pothvat je odradio u sklopu humanitarne akcije “Mosa Bavlju”, koju organizira glumac i ultramaratonac Marko Cindrić.

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG iz Varaždina donosi broncu i niz solidnih rezultata

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG

Atletičarke AK Maraton Velika Gorica nastupile su u nedjelju, 17. svibnja, na natjecanju u Varaždinu, gdje su s četiri predstavnice ostvarile solidne rezultate, uključujući i jednu medalju. Najuspješnija je bila Nelli Komljenović, koja je u skoku u dalj u kategoriji WU14 osvojila treće mjesto i broncu rezultatom 4.66 metara.

Komljenović je dodatno nastupila i na 60 metara, gdje je zauzela 13. mjesto s vremenom 8.87 sekundi. Vrijedi naglasiti kako je nastupala u starijoj dobnoj skupini te bila među najmlađim natjecateljicama u konkurenciji.

U kategoriji WU16 Vita Plepelić trčala je 600 metara i osvojila osmo mjesto s rezultatom 1:58.63, dok je Gloria Karlović u bacanju koplja zauzela sedmo mjesto s hicem od 18.26 metara. Također, Ema Gilja natjecala se na 200 metara s preponama u kategoriji WU14 te završila na 11. mjestu s rezultatom 32.73.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Seniorke Gorice izgubile od Osijeka na kraju sezone

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometašice Gorice su u 09. posljednjem kolu Magenta lige 2025./2026. – Play out izgubile od Osijeka 0:3. Golove za gostujuću ekipu postigle su kapetanica Katarina Đukić, Lucy Elizabeth Stefenelli i autogol Nike Tokić.

Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out – 09.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out – 09.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaće su se dobro držale do 27. minute i onda je nakon ubačaja s lijeve strane  lopta pogodila Tokić i završila u mreži za 0:1. Velika gužva u sudačkoj nadoknadi  rezultirala je pogotkom Đukić, a domaće su prosvjedovale zbog navodnog prekršaja, sutkinja je pokazala na centar.

Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Osijek je i u drugom poluvremenu imao veći posjed lopte te je povisio vodstvo golom snažne Von Stefenelli na konačnih – 0:3!

Galerija fotografija

Magenta liga 2025./2026. Play out – 09. kolo

HNK Gorica s.d.d. – ŽNK Osijek 0:3 (0:2)

Velika Gorica. Gradski stadion (glavni teren). Gledatelja: 50. Nedjelja, 17.05.2026., 17:30 sati. Glavna sutkinja: Elizabeta Rengel (Varaždin). Pomoćne sutkinje: Maja Brozović i Paola Čabraja (obje iz Zagreba). Delegat: Andrija Korenika (Vrbovec). Strijelci: 0:1 – Tokić (27-ag), 0:2 – Đukić (45+1), 0:3 – Von Stefenelli (78).

GORICA: Vidrih, Belajsa (od 78. Cvetković), Godinić (cap.), Ožbolt (od 78. Šagovac), Tokić, Crnković (od 46. Stipetić), Pernar Curić, Resanović (od 81. Rimac), Perić, Vrdoljak, Ćurić. Trener: Marko Biljan.

OSIJEK: Ivanova, Žuljević (od 81. Sičaja), Alajbegović, Von Stefenelli, Đukić (cap.), Popić, Ereš, Krunić (od 62. Michieli Tomić), Barišić, Korimova, Unal. Trener: Robert Špehar. Pomoćni trener: Igor Kovačević.

Play out – konačni poredak: 1. ŽNK Osijek (18 7 4 7 44:32 25), 2. HNK Gorica (18 4 1 13 21:55 13), 3. ŽNK Split (18 2 1 15 13:94 7).

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno