FOTO Pobjeda Gorice pogotkom Zwolinskog

HNK Gorica otvorila je pobjedom seriju pripremnih utakmica za prvoligašku sezonu koja počinje posljednjeg vikenda u srpnju. Suparnik novog prvoligaša bila je momčad HUNS-a (slobodni igrači, bez ugovora) i pokazala se kao vrlo dobar sparing partner u prvoj fazi priprema koje su započele 15. lipnja. Trener prvoligaša Sergej Jakirović koristio je sve igrače koje je imao na dispoziciji, u prvom poluvremenu igrali su prvotimci koji su zaključili drugoligaško prvenstvo plus Lukasz Zwolinski, pojačanje iz Poljske. U drugom poluvremenu na terenu su bili igrači koji su u prošlom prvenstvu u sastavu HNK Gorica II apsolvirali sezonu u Jedinstvenoj županijskoj ligi.

Gorica je u prvom dijelu imala nešto više loptu u posjedu i nekoliko izglednih prigoda, jednu je iskoristio Zwolinski u 43. minuti za vodstvo, kada je nakon prodora i ubačaja Mtchedlishvilija iz blizine udarcem glavom loptu spustio u bliži kut. Nakon odmora igra je bila ravnopravna, stvoreno je nekoliko polušansi i šansi, ali vratari su sačuvali mreže netaknutim.

Trener Jakirović bio je zadovoljan pokazanim i konstatirao da je susret ispunio svrhu: ”Utakmica je pokazala kakve pogreške pravimo u fazi obrane te gdje su nam manjkavosti u formacijskoj strukturi. To ćemo ispravljati u trenažnom procesu i pripremnim utakmicama, vjerujem da ćemo već slijedeći tjedan imati ojačan igrački kadar, jer pregovori o dolasku potencijalnih odnosno ozbiljnih pojačanja su pred završetkom.”

Pripremna utakmica

HNK Gorica – HUNS 1:0 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion, pomoćni teren. Gledatelja 100. Subota, 23. lipnja 2018. godine. Sudac: Ivan Marinčević (Mičevec). Pomoćnici: Admir Hasanović i Filip Krznarić (oba Velika Gorica). Strijelac: 1:0 – Zwolinski (43).

GORICA: Kahlina, Mtchedlishvili, Ljubisavljević, K. Krizmanić, Špičić, Marina, Zenko, Maslowski, Dvorneković (cap.), Matošević, Zwolinski (1. poluvrijeme); Debijađi, Čurek, Ćosić, I. Krizmanić, Žutić, Mandura, Marelja, Šroler, Bakula, Blatančić, Gudelj (2. poluvrijeme). Trener: Sergej Jakirović.

HUNS: Čubić, Cetina, Petanjek, Ljubičić, Perić, Weitzer (cap.), Mrdeša, Puklin, Panadić, Jazvić, Bubalo (još su igrali: Žarkov, M. Muhar, Milas, Gale). Trener: Ivica Landeka.

Jakov Marković novi je trener Dinama Hidrela

DINAMO HIDREL Cilj je vratiti odbjegle sinove

Iskusni Jakov Marković iz Novog Čiča novi je trener lokalnog županijskog prvoligaša Dinama Hidrela. Momčad je već vodio minule nedjelje 16. rujna 2018. kada je Hidrel izgubio u Kloštar Ivaniću 4:1. Markovića čeka vrlo zahtjevan posao jer je u nasljeđe dobio vrlo mladu, neiskusnu i mahom domaću momčad.

Na novočičkom terenu Marković je debitirao u srijedu 19. rujna pobjedom 3:1 nad Zvekovcem (o utakmici više na drugom mjestu).

Jakov Marković, novi trener Dinama Hidrela. Foto: cityportal.hr

“Moramo prvenstveno pokušati vratiti naše Đuksija, Vukadina i Balenovića iz Turopoljca te Fabrizija Hrkovca iz također susjednog Jelačića iz Vukovine. Strpljenje nam je također prioritet jer teško je preko noći očekivati blistave rezultate nakon, minulog mjeseca, nepotrebnih i neočekivanih turbulencija u klubu, koje su nadam se iza nas”– kazao je Jakov Marković u srijedu prije utakmice kontra Zvekovca.

Dinamo Hidrel osvojio prve bodove

1. ŽNL istok-6. kolo

Tek u 6. kolu prvenstva Hidrel je osvojio prve bodove. Gosti su igrali dobro dvadeset minuta dok je bilo snage, pa su i poveli u 7. minuti nakon bijega i poentiranja Marino Sučevića, a onda su započeli problemi i pune ruke posla za prisutnog fizioterapeuta Vladimira Vinkovića (inače igrača trećeligaša HAŠK-a iz Zagreba). Borbenim a očito nespremnim gostima ozlijeđena su dva igrača koji se nisu vraćali u igru a ostali više nisu mogli kvalitetno parirati fizički spremnijim mladim dinamovcima. Rezultat je poravnao Željko Josić nakon ubačaja s lijeva i kiksa gostujućeg vratar Petija. Novočičani su poveli u 60. minuti poslije okomitog prodora Ivana Jambrešića i duplog pasa odigranog s mladim a vrlo dobrim Lukom Blaževićem. Blažević je bio i strijelac trećeg gola kojeg je zabio majstorski glavom nakon poduže i lijepe kombinacije po lijevoj strani.

DINAMO HIDREL 3
ZVEKOVAC 1

NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrela. Gledatelja 50. Sudac: Vuković (Sveti Ivan Zelina) 7. Pomoćnici: Jakopic (Sveti Ivan Zelina) i Geller (Zagreb).
STRIJELCI: 0:1-Sučević (7), 1:1-Josić (33), 2:1-I. Jambrešić (60), 3:1-Blažević (68).

DINAMO HIDREL: B. Filipović 7, Slivak 6,5, Kelava 6,5 (od 46. Panić 7), Pudić 6,5, Josić 7, Šantek 6,5 (od 75. Budin-), Mršić 6,5, Španiček 6 (od 46. Jambrešić 7), Blažević 7,5 (od 81. Stojsavljević-), Čolić 6 (od 60. Žugaj 6), Gmižić 6.
TRENER: Jakov Marković 7

ZVEKOVAC: Peti 5, Rušec 6, Domitrović 5,5 (od 54. Fijačko-; od 75. Ž. Kovačević-), Davidović 6, Do. Pucelj 5,5 (od 60. M. Kovačević 5,5), D. Kovačević 5,5 (od 57. L. Filipović 5,5), A. Kovačević 6, Da. Pucelj 5,5, De. Pucelj 5,5, Sučević 6,5 (od 50. Škrivanek 5,5), Di. Pucelj 5,5.
TRENER: Miroslav Pucelj 5,5

IGRAČ UTAKMICE: Luka Blažević

Lomnica slavila na Zvrniku

Čvrsta i korektna prvenstvena utakmica na Zvrniku u kojoj su se gosti bolje snašli. U prvom poluvremenu Polet se ispromašivao, Lomničani su iskorstili prigodu za vodstvo golom Jukić-Sunarića. Domaći nogometaši nivelirali su gostujuću prednost u samom početku druge dionice, Pejak je pogodio iza leđa Klenovića. U 62. minuti Arbanas jedan odbijanac šalje u desni gornji kut domaćeg golmana Bradića za drugo vodstvo. Do kraja utakmice Polet je napadao, tražio je drugi gol, ali uzalud. U dosadašanjih pet kola buševska obrana kapitulirala je samo jednom, Lomničanima uspijeva čak dva puta probiti najjaču kariku Poletovih linija za drugu prvenstvenu pobjedu u nizu.

POLET (B) – LOMNICA 1:2