Povežite se s nama

HOTNEWS

FOTO Noć borilačkih sportova nadmašila očekivanja te okupila rekordan broj posjetitelja

Uz Karate klub Velika Gorica, publici su se predstavili i Karate klub Centar, Judo klub Pinky, Boksački klub Velika Gorica, Judo klub Kokica i Taekwondo klub Velika Gorica

Objavljeno

na

Pod otvorenim nebom u Parku dr. Franje Tuđmana održana je 5.Noć borilačkih sportova. Judaši, karatisti, taekwondaši i boksači pokazali su svoje borilačke vještine, a glavne zvijezde večeri bili su Ivica Bačurin i Ivan Njegač.

 „Sretan sam i ponosan kad vidim potpuno ispunjeno gledalište, sretan sam što su naši građani došli na ovu manifestaciju jer smatram da upravo naši borilački klubovi zaslužuju ovakvu podršku, budući oni dugi niz godina naš grad, županiju i državu predstavljaju u najljepšem svjetlu. Osvajaju brojne medalje, kako na domaćim, tako i na međunarodnim natjecanjima.“  – rekao je dogradonačelnik i predsjednik organizacijskog odbora, Ervin Kolarec.

06.05.2017. Velika Gorica – Noć borilačkih sportova. Foto: Zlatko Srbelj

Sjajna povratna informacija je da se nakon svake Noći borilačkih sportova velik broj najmlađih Goričana uključuje u borilačke klubove. A oduševljenje istom nije krio ni Goran Živković, trener Karate kluba Velika Gorica.

„Ovo je jedna vrhunska priredba, organizirana na jednoj visokoj razini, mislim da nijedan grad u Hrvatskoj nema ništa slično da na jednom mjestu možete vidjeti demonstracije karatea, taekwandoa, juda i boksa. I nadam se da će ovako nešto potrajati dugi niz godina. Svake godine ima sve više ljudi, što znači da Goričani vole borilačke sportove i prate ih sve više.“

Uz Karate klub Velika Gorica, publici su se predstavili i Karate klub Centar, Judo klub Pinky, Boksački klub Velika Gorica, Judo klub Kokica i Taekwondo klub Velika Gorica.

06.05.2017. Velika Gorica – Noć borilačkih sportova. Foto: Zlatko Srbelj

Iz Boksačkog kluba Velika Gorica snage su odmjerili Leon Kolarec i Marko Busija, te je meč završen bez pobjednika.

„Obojica smo se potrudili napraviti dobru borbu, jer je poseban osjećaj boksati pred goričkom publikom. Nažalost dogodilo se da sam bacio desni direkt, pa smo se sudarili, te je došlo do Markove ozljede.“ – rekao je Kolarec.

Predah od sporta i ove godine donio je sada već tradicionalni vatromet koji je bio poklon Grada Velike Gorice za najmlađe sportaše. A upravo je Grad generalni pokrovitelj ove manifestacije.

 „Ponovno pokazujemo da smo grad sporta, pogotovo borilačkih vještina. Ovo dokazuje da smo spremni organizirati velike spektakle. Imamo u planu napraviti dom juda, te još neke prostore za naše borilačke sportove. I bazen koji gradimo sa svojim prostorima oko njega će doprinijeti da imamo još više kapaciteta. Sve to daje rezultate koje vidimo i ovdje.“ – istaknuo je gradonačelnik Dražen Barišić.

06.05.2017. Velika Gorica – Noć borilačkih sportova. Foto: Zlatko Srbelj

Sjajnu ideju i obavljen posao pohvalio je i predsjednik Zajednice športskih udruga i saveza Zagrebačke županije Vladimir Bregović.

„Ova manifestacija pravi je način razvijanja borilačkih sportova. Zajednica će i dalje podupirati ovakve akcije. Velika Gorica je prva koja to ima, moram reći da ćemo to preseliti i u druge gradove kao jedan model, jer rezultati na kraju stoje iza svega tog rada. Nadam se da ćemo ovako poslati jednu važnu poruku, a to je da sport zaslužuje više.“

Na samom kraju publika je mogla pogledati dva meča naših profesionalnih boksača. Prvi je u ring ušao Ivan Njegač koji je nakon prekida u petoj rundi pobijedio svojeg protivnika Richarda Horvatha iz Mađarske.

„Bio je ovo dobar meč, ipak sam prije dva i pol tjedna imao jedan jaki meč u Poljskoj gdje sam izgubio na bodove, i ovo je bila dobra prilika da se malo vratim. Osjećaj je poseban, kad se borim doma, uvijek želim dati sve od sebe da publika bude zadovoljna, a i atmosfera je bolja. Također, ljepše je boksati vani nego u dvorani.“ – kaže Njegač.

06.05.2017. Velika Gorica – Noć borilačkih sportova. Foto: Zlatko Srbelj

Završnica Noći borilačkih sportova i ovaj put pripala je Ivici Bačurinu koji je unatoč ozlijeđenom ramenu meč odradio bez većih poteškoća, te upisao pobjedu protiv Jasmina Vršića iz susjedne nam BiH.

„Zbog ozljede ramena nisam se uspio najbolje pripremiti, pa nisam išao na neke  protivnike iz vrhunske klase, ali ovaj dečko iz kick boksa je baš ono što sam tražio, gledao sam da to bude srčani čovjek za borbu, a ne netko tko će doći simulirati. Dobro je da nemam teže mečeve pred svojom publikom, malo mi to stvara opterećenje, lakše je boriti se negdje gdje te nitko ne zna nego na domaćem terenu, pa makar i s težim protivnicima“

Bila je ovo još jedna sjajna sportska noć u Velikoj Gorici, organizatorima je postavljen izazov da sljedeća bude još bolja, a kako je sve to izgledalo pogledajte u galeriji fotografija:

Galerija fotografija

HOTNEWS

Prvo pojačanje je – jedinica! Iz Poljske u Goricu stigao novi golman

Muhamed Šahinović (22) stavio je potpis na ugovor s HNK Goricom, zadužio broj jedan na dresu i pridružio se novim suigračima. Dosad je bio igrač poljskog Rakowa, a krenuo je u FK Sarajevu

Objavljeno

na

Objavio/la

Dan nakon što je trebala odigrati prvu utakmicu nastavka sezone, dva dana nakon što će tu prvu utakmicu nogometna proljeća zaista i odigrati, i to na svom stadionu, HNK Gorica dobila je prvog novog igrača u zimskom prijelaznom roku. Konkurenciju među vratnicama, naime, pojačao je 22-godišnji Muhamed Šahinović, Sarajlija koji dolazi iz poljskog Rakowa, čiji je član bio dvije godine.

Šahinović je dijete NK Sarajeva, u kojem je prošao cijelu omladinsku školu, da bi prvog dana 2024. godine postao član Rakowa u transferu teškom 300.000 eura. Samo tjedan dana poslije otišao je na jednogodišnju posudbu u slovačke Michalovce, gdje je upisao 12 nastupa.

Nakon povratka u Rakow nadao se ozbiljnijoj prilici, no u klubu su mu odmah pronašli novu posudbu, odnosno angažman u slovenskom Koperu. Nije ni tamo bilo idealno, ostao je bez ijednog nastupa u šest mjeseci u slovenskom nogometu, pa se ovoga ljeta vratio u Rakow, gdje je i ostao u prvom dijelu aktualne sezone, no bez prilike da stane na gol u službenoj utakmici. Jedini nastup u Ekstraklasi tako mu je ostao onaj iz remija (1-1) s varšavskom Legijom u travnju 2024. godine.

Posljednji službeni nastup Šahinović je imao u prosincu iste godine, u dresu Michalovca, a sve nabrojeno jasno sugerira da su se klub i mladi vratar spojili kako bi koristi imali svi. Šahinoviću treba minutaža, Gorici nedostaje golman koji bi bio konkurencija Matijašu i Žarkovu…

Iz kluba su svog novog člana predstavili ovih videom od 30 sekundi:

U ponedjeljak od 16 sati Gorica dočekuje Varaždin na svom stadionu, Šahinović će možda biti u konkurenciji već za taj susret, a trener Mario Carević nada se da će u danima pred nama doći još nekoliko pojačanja.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Zaustavljen promet prema Vukovini – policija preusmjerava sva vozila

Preko Novog Čiča!

Objavljeno

na

(Foto: Ilustracija)

Kako nam javljaju čitatelji koji voze od Velike Gorice prema Vukovini, policija preusmjerava sav promet na Velikogoričku ulicu preko Novog Čiča, pa računajte na nešto dužu vožnju.

Doznajemo da je razlog prometna nesreća koja se dogodila pred Starim Čičem, pa će ovakav režim potrajati do završetka policijskog očevida.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Otvoren novi prostor u sklopu projekta InterWine! Ačkar – ovo je prekrasna točka koja će dati bogatiji sadržaj gradu

Novi prostor dio je europskog projekta koji Veliku Goricu povezuje s vinarskim i kulturnim destinacijama u Hrvatskoj i Sloveniji.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Vanesa Miković/Cityportal

Jutros su svečano otvorene i predstavljene nove InterWine prostorije, namijenjene promociji kulturne baštine i vinskog turizma Vukomeričkih gorica. Riječ je o dijelu međunarodnog projekta InterWine, financiranog sredstvima Europske unije kroz program Interreg Slovenija – Hrvatska, koji povezuje Veliku Goricu, Pušću i Brežice u zajedničku prekograničnu turističku priču.

Foto: Vanesa Miković/Cityportal

Novo uređeni prostor služit će kao mjesto susreta, prezentacije i promocije, od lokalne vinske ponude i tradicije vinogradarstva do kulturne baštine Turopolja. Istodobno, InterWine prostorije zamišljene su kao trajna točka razvoja novog turističkog proizvoda i nakon završetka projekta. Otvaranju su prisustvovali gradonačelnik Velike GoriceKrešimir Ačkar, direktorica Turističke zajednice Zagrebačke županije Ivana Alilović, predsjednik Udruge vinara i vinogradara Grozd Vlado Mikulčić.

Foto: Vanesa Miković/Cityportal

Direktorica Turističke zajednice Zagrebačke županije Ivana Alilović istaknula je kako Velika Gorica ovim projektom dobiva prostor koji nadilazi klasičnu turističku funkciju. Naglasila je da InterWine nije samo projekt infrastrukture, već stvaranja identiteta i dodatne vrijednosti te da je ovim projektom Velika Gorica dobila prostor susreta, inovativnosti i budućnosti.

Foto: Vanesa Miković/Cityportal

“Velika mi je čast da otvaramo naš treći prostor u sklopu projekta InterWine kojim njegujemo, ne samo kulturnu baštinu nego i vinski turizam, ali prije svega održivost koju moramo svi stvarati u našim načinima života i dobivati jednu dodatnu vrijednost. Baš dodatna vrijednost dogodila se ovdje u našem divnom gradu Velikoj Gorici koja propulzivno raste i koja stvara, ne samo novu priču za nove stanovnike, već jednako tako za djelatnike i turističke djelatnike i sve nas koji stvaramo nešto dodatno kako bi naš identitet baš u ovom kraju ostao i bio prepoznatljiv”, istaknula je Alilović.

Foto: Vanesa Miković/Cityportal

Zahvalama i lijepim riječima pridružio se i predsjednik Udruge vinara i vinogradara Grozd Vlado Mikulčić. “Nadam se da će korištenje ovog reprezentativnog prostora doprinijeti da se razvoj vinogradarstva i vinarstva u lijepom našem Turopolju digne na još veću razinu”. Također, pozvao je sve građane u subotu, na obilježavanje Vincekova i početak nove vinogradarske godine.

Foto: Vanesa Miković/Cityportal

Na posebnu važnost projekta za samu Veliku Goricu, osvrnuo se gradonačelnik Krešimir Ačkar koji je naglasio da je ovo još jedan u nizu uspješnih projekata na području grada.

Foto: Vanesa Miković/Cityportal

“Pozdravljam i našega predsjednika i cijelu udrugu i članove vinogradarske udruge Grozd koja djeluje već 25 godina i koja je jedan od motivatora ovoga cijeloga projekta jer smo vidjeli svrhu, potrebu u turističkome sadržaju da tako jedan prekrasan trud konačno bude nagrađen. Prekrasno je to kada možemo otvoriti danas, ovakvoga oblika europska sredstva prostorije, uz ono što uvijek volim naglasiti unazad nekoliko godina da pogledate ovu gradsku četvrt Stari grad, pogotovo ovih nekoliko 100 metara kvadratnih i onda svim svojim suradnicima kažem da je ovo novo naličje staroga grada. Ovdje je nekada bilo rodilište, Šetalište Franje Lučića, preko puta je, kako je od milja zovemo, “Velikogorička katedrala” koja je unazad nekoliko godina u potpunosti obnovljena, također, šetalište je potpuno obnovljeno, a cijela jedna nova sfera i povijest Muzeja Turopolja je počela s Interpretacijskim centrom Muzeja Turopolje. Ovdje se uistinu nalaze povijest i budućnost u jednome. Uz kulturno, sportsko i intelektualno obrazovanje i sve ono što smo povukli preko 100 milijuna eura iz fondova EU, države i županije, ovo je jedna prekrasna točka koja će dodatno dati bogatiji sadržaj našem gradu”, rekao je Ačkar.

Foto: Vanesa Miković/Cityportal

Nositelj projekta InterWine je Turistička zajednica Zagrebačke županije, a uz Grad Veliku Goricu i Općinu Pušća u projektu sudjeluju Obrtničko učilište – ustanova za obrazovanje odraslih, Zavod za podjetništvo turizem in mladino Brežice, Univerzu v Mariboru, Fakultet za turizam, Brežice i Posavski muzej Brežice. Ukupna vrijednost projekta iznosi 1,38 milijuna eura.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Potez koji odjekuje Županijom, Marko Pancirov napušta Samobor i vraća se na klupu Mraclina

Objavljeno

na

Objavio/la

Mraclin je u nastavak sezone ušao s važnom promjenom na klupi. Novi, ali ujedno i dobro poznati trener seniorske momčadi ponovno je Marko Pancirov – Pančo, koji se na mraclinsku Grabu vraća nakon više godina i uspješnog rada u drugim sredinama. Pancirov je prvi put preuzeo Mraclin u listopadu 2018. godine, a već u sljedećoj sezoni ostvario je značajan rezultat. U prvenstvu prekinutom pandemijom koronavirusa Mraclin je pod njegovim vodstvom završio jesenski dio na drugom mjestu, a potom kroz kvalifikacije protiv Pušće izborio plasman u Jedinstvenu županijsku ligu. Uslijedila je i dobra jesen u Jedinstvenoj županijskoj ligi, završena na trećem mjestu, nakon čega su se Pancirov i Mraclin krajem 2020. godine sporazumno razišli. Ipak, veza očito nikada nije u potpunosti prekinuta.
U Mraclin dolazi iz Samobora, gdje je u jesenskom dijelu sezone s momčadi osvojio drugo mjesto u III. NL Centar. Njegov povratak na Grabu dolazi u trenutku kada se Mraclin natječe u IV. NL Središte Zagreb – skupina B, a u klubu ne skrivaju očekivanja.
– Marko je trener koji poznaje klub, sredinu i mentalitet momčadi. Znamo što nam je donio prvi put i vjerujemo da može ponovno stabilizirati ekipu i dati joj jasan smjer – poručuju iz kluba – Ne radi se o kratkoročnom rješenju. Želimo mir, kontinuitet i iskorak. Povratak Pancirova vidimo kao logičan potez u tom smjeru – ističu iz uprave Mraclina.
Hoće li Pancirov uspjeti podignuti momčad koja je jesenski dio odradila osrednje i usmjeriti je prema gornjem dijelu ljestvice, pokazat će nastavak prvenstva.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Održana redovna sjednica Skupštine Udruge žena Kobilić

Objavljeno

na

Objavio/la

Udruga žena Kobilić koja je osnovana u mjesecu studenom 2025. održala je svoju prvu redovnu izvještajnu sjednicu Skupštine Udruge. Sjednica je održana u Društvenom domu u Kobiliću, u subotu, 17. siječnja 2026. godine, s početkom u 19 sati. Sjednicu je vodila Doris Komadina, predsjednica Udruge, a s njom su u Radnom predsjedništvu bile Petra Vukadin, dopredsjednica, Mirna Grabović, Anita Višić, ovjeroviteljice zapisnika i zapisničarka Marijana Kirinić.

Kobilić, 17.01.2026. Prva redovna izvještajna sjednica Skupštine Udruge žžena Kobilić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 17.01.2026. Prva redovna izvještajna sjednica Skupštine Udruge žžena Kobilić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dnevni red imao je devet točaka: 1. Otvaranje skupštine, 2. Utvrđivanje kvoruma, 3. Izbor radnih tijela Skupštine, 4. Izvješće o radu Udruge u 2025., 5. Financijsko izvješće, 6. Izvješće Nadzornog odbora (Lela Trupčević). 7.Plan rada Udruge za 2026.godinu, 8. Financijski plan za 2026. godinu, 9. Razno.

Kobilić, 17.01.2026. Prva redovna izvještajna sjednica Skupštine Udruge žžena Kobilić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 17.01.2026. Prva redovna izvještajna sjednica Skupštine Udruge žžena Kobilić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izvješća za prošlu godinu, plan rada za 2026. i financijski plan za ovu godinu usvojeni su jednoglasno. Financijski plan predstavila je Štefica Berković Petrinec. Plan rada za 2026. godinu: 1. Uređenje košare kod Društvenog doma (obnova konstrukcije), sadnja cvijeća (kod kapelice isto tako), 2. Maskenbal, 3. Uskrsna radionica, 4. Praznik rada, 5. Advent, 6. Donacija za potrebitu obitelj.

Kobilić, 17.01.2026. Prva redovna izvještajna sjednica Skupštine Udruge žžena Kobilić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 17.01.2026. Prva redovna izvještajna sjednica Skupštine Udruge žžena Kobilić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Na skupštini je naglašeno da je osnovna ideja osnivanja Udruge bila da se djecu usmjeri na društveni život, odnosno da bi se odmaknuli od mobitela i multimedijskih sadržaja. Istaknuto je da je vrlo uspješno organiziran Advent u Kobiliću te donacija za potrebitu obitelj.

Kobilić, 17.01.2026. Prva redovna izvještajna sjednica Skupštine Udruge žžena Kobilić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 17.01.2026. Prva redovna izvještajna sjednica Skupštine Udruge žžena Kobilić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gosti na skupštini bili su članovi mjesnih udruga: Mjesni odbor, NK Vatrogasac i Udruga umirovljenika. Kako je Udruga žena Kobilić tek nedavno osnovana, nisu pozivane druge slične udruge zbog kratkoće djelovanja.

Kobilić, 17.01.2026. Prva redovna izvještajna sjednica Skupštine Udruge žžena Kobilić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 17.01.2026. Prva redovna izvještajna sjednica Skupštine Udruge žžena Kobilić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon službenog zaključenja sjednice, na programu je bio domjenak te glazbeno-plesno druženje do kasno u noć. Glazbu je birao i prezentirao raspoloženi Srećko Mikša.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno