09.06.2019. Mičevec. Jedinstvena županijska nogometna liga – 30. kolo: NK Lukavec – NK Rugvica Sava 1976. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Lukavec je na ‘neutralnom’ terenu u Mičevcu očekivano zabilježio pobjedu protiv Rugvice Save 1976 i uzeo ono što mu je pripadalo cijelo prvenstvo – titulu prvaka Jedinstvene županijske nogometne lige i plasman u 4. ligu.
09.06.2019. Mičevec. Jedinstvena županijska nogometna liga – 30. kolo: NK Lukavec – NK Rugvica Sava 1976. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Utakmica u kojoj je Lukavčanima bio i bod dovoljan za veliko slavlje i feštu, nije bilo ‘prošetavanja’ i laganih lopti, jer suparnik je bio iznimno motiviran iako mu eventualni bod(ovi) nije donosio ništa. Susret je za Lukavec krenuo u pobjedničkom smjeru već u 9. minuti sretnim pogotkom iz prekida. Skorin je s desne strane, s preko 35 metara, uputio loptu u visokom luku prema vratima gostiju i ona je na opće iznenađenje završila u mreži. Velike prigode do odmora nisu iskoristili Gusak i D. Peršin.
09.06.2019. Mičevec. Jedinstvena županijska nogometna liga – 30. kolo: NK Lukavec – NK Rugvica Sava 1976. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Nakon odmora gosti su u 47. minuti propustili prigodu za izjednačenje kada ubačaj Jurina na drugoj vratnici na petercu nije dobro prihvatio Pukljak i pogodio je mrežu s vanjske strane. U 65. minuti Gusak nije s 10-ak metara realizirao izrađenu akciju, a u 70. minuti pala je odluka o pobjedniku. Odlični Skorin ‘izvozao’ je na desnoj strani šesnaesterca suparničku obranu i ubacio za Britveca koji u padu zabija ispod vratara Marića za 2:0! Gosti su do kraja pokušavali poentirati i to im je uspjelo u 85. minuti kada je Pukljak sigurno realizirao kazneni udarac.
09.06.2019. Mičevec. Jedinstvena županijska nogometna liga – 30. kolo: NK Lukavec – NK Rugvica Sava 1976. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Sudac Vuković nije imao lak zadatak, jer su igrači i jedne i druge momčadi od prve minute komentirali i prosvjedovali na skoro svaku njegovu odluku. Dobro se snašao i utakmicu držao pod kontrolom. U 75. minuti udaljio je s klupe predstavnika gostujuće momčadi.
09.06.2019. Mičevec. Jedinstvena županijska nogometna liga – 30. kolo: NK Lukavec – NK Rugvica Sava 1976. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Slavlje Lukavčana i njihovih navijača bilo je veliko, euforija je bila razumljiva, pogotovo ako se prisjetimo da je u prošlom prvenstvu Lukavec ispustio prvenstvo u kojem je većinom bio u vodstvu. Sada su svoju dvogodišnju dominaciju u JŽNL-i okrunili titulom prvaka i plasmanom u viši rang. Lukavec je osvojio 1. mjesto s 22 pobjede, 4 neodlučena rezultata i 4 poraza te gol-razlikom 62:25 (30 22 4 4 62:25 70)!!
09.06.2019. Mičevec. Jedinstvena županijska nogometna liga – 30. kolo: NK Lukavec – NK Rugvica Sava 1976. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Pehar i medalje igračima Lukavca uručio je Željko Mihalj, predsjednik Nogometnog saveza Velika Gorica.
Osmi memorijalni turnir Antun Azenić Deda u organizaciji Hrvatskog odbojkaškog kluba (HOK) Gorica završen je jučer (nedjelja, 18. siječnja 2026.) u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici. Pobjednik memorijala je HAOK Mladost koja je u finalu s 2:0 u setovima pobijedila OK Veli Vrh iz Pule.
Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Na 3. mjesto plasirao se OK Dubrovnik, koji je s 2:1 u setovima pobijedio OK Vodnjan, najugodnije iznenađenje turnira.
Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su peharima, a uručene su i pojedinačne nagrade: Najbolja igračica – Nikoleta Vujas (ŽOK Dubrovnik), najbolji libero – Ema Kelbashi (OK Vodnjan), najbolja tehničarka – Sonja Bobić (HAOK Mladost). Sve ekipe su dobile zahvalnice za sudjelovanje na memorijalu.
Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Natjecalo se 10 klubova podijeljeni u dvije skupine, koji su odigrali ukupno 20 utakmica. S utakmicama za konačni plasman (7) u dva dana odigrano je ukupno 27 utakmica.
Galerija fotografija
8.memorijalni turnir Antun Azenić Deda 2026. – mlađe kadetkinje
Konačni plasman: 1. HAOK Mladost, 2. OK Veli Vrh (Pula), 3. ŽOK Dubrovnik, 4. OK Vodnjan, 5. ŽOK Ivanec, 6. ŽOK Našice, 7. HOK Gorica, 8. ŽOK Sinj, 9. ŽOK Krk, 10. HOK Gorica 2.
Gorica voli dramu! Preko slobodnjaka do nove pobjede u gostima
Košarkaši Gorice pobijedili su Novi Zagreb 84-79 i došli do osmog trijumfa ove sezone, do čega su povukla četvorica “dvocifrenih” igrača. U sljedećem kolu na redu je novi težak izazov, još zahtjevnije gostovanje…
Pokošeni virozama, izmučeni izostancima, košarkaši Gorice zatvorili su prošlu godinu u lošem ritmu, s dva poraza u prvenstvu, no to je trener Damir Cici Miljković iskoristio da bi učinio jedino što je mogao učiniti. Ajmo se zatvoriti u dvoranu i raditi… Tako to nekako kod njega ide, tako je išlo i ovoga puta, a kad je već tako, red je da se uloženo vrati i na parketu.
Upravo to dogodilo se u zagrebačkom Trnskom u subotu navečer, u dvorani koja nosi ime legendarnog Pepsija Božića, na mjestu na kojem je košarkaški, ali i životno, pod Pepsijevom palicom rastao i sam Cici. Nakon velike, vrijedne i u dramatičnim okolnostima izborene pobjede protiv vodećeg Škrljeva vikend ranije, ovoga puta Goričani su išli u goste Novom Zagrebu, momčad iz donje polovice tablice.
Bez obzira na to, bilo je jasno da ovdje neće biti lako doći do osme pobjede, koja je na kraju ipak izboreno. Završilo je 84-79, ponovno je završnica bila tijesna i uzbudljiva, a pobjeda je ponovno otišla na stranu “bikova” iz Turopolja.
Prva četvrtina i pol protekla je u izjednačenoj košarkaškoj predstavi, da bi u završnici prvog poluvremena domaćin ipak uspio izgraditi prednost od sedam koševa. Gorica je imala problema u igri, a nije puno toga išlo po guštu trenera Miljkovića ni u trećoj četvrtini, tijekom koje je Novi Zagreb nekoliko puta imao i rekordnih deset koševa prednosti.
Pravo lice Goričani su tako pokazali tek na ulasku u zadnju četvrtinu. Prvih pet minuta iskoristili su da bi se iz minusa vratili u potpuni egal, a u preostalom vremenu trebalo je napraviti i onaj ključni korak. Potrajalo je to, jer Gorica ni u jednom trenutku nije vodila više od pet razlike, ali to malo poena prednosti sačuvala je do samoga kraja. U posljednje tri minute Goričani nisu ubacili niti jedan koš iz igre, ali zato su pogodili četiri od pet slobodnih bacanja i – proslavili pobjedu.
– Čestitke objema momčadima na trudu, volji i želji, jer mislim da je ovo bila jedna dobra, zanimljiva utakmica. Novi Zagreb je bio bolji u prvom poluvremenu, no mi smo se uspjeli vratiti kroz treću četvrtinu i uz pametnu igru, strpljivo i uz malo sreće, na kraju smo završili utakmicu na pravi način – rekao je trener Miljković.
Goricu je predvodio Niko Rimac sa 19 koševa, Kristijan Validžić ubacio je pet trica za svojih 15 poena, koliko je dodao i Roko Ivanković, dok je Filip Kalajdžić dao svoj doprinos sa 13 koševa i devet skokova.
U sljedećem kolu košarkaši gostuju kod četvrtoplasiranih Kaštela, koja imaju pobjedu više (9-4) od šestoplasirane Gorice (8-5). U prijevodu, bit će to još teže gostovanje od ovoga.
Šest mladih hrvača Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 osvojilo je četiri medalje na Prvenstvu Zagreba i Zagrebačke županije u hrvanju, održanom u subotu, 17. siječnja u Zagrebu u Sportskoj dvorani Peščenica, gdje se okupilo 164 natjecatelja iz 14 klubova.
Velikogorički klub nastupio je s dva natjecatelja u uzrastu starijih dječaka (U15, grčko-rimski stil) i četiri juniora (U20, grčko-rimski stil). U jakoj konkurenciji uspjeli su izboriti ukupno četiri postolja. U kategoriji U15 brončanu medalju osvojio je Amar Baljaj u kategoriji do 41 kilograma, dok je Jakov Ključar u kategoriji do 38 kilograma završio natjecanje na četvrtom mjestu.
Među juniorima najuspješniji su bili Martin Mužek (77 kg) i Roko Marinković (97 kg), koji su se okitili srebrnim medaljama. Broncu je u najtežoj juniorskoj kategoriji do 130 kilograma osvojio Blago Šimić, dok je Noa Boban (72 kg) zauzeo 10. mjesto.
Tijekom natjecanja, iza ekipe stajao je i uigran trenerski tim koji su činili Anri Targuš, Dario Dašić, Fran Haramustek, Mate Filipović, Mislav Krog i Karlo Radočaj.
Mali košarkaši, veliki snovi: ‘Ako klinci budu uživali u igri, doći će i rezultat’
Pretkadeti KK Gorice u nedjelju će u dvorani srednjih škola igrati kvalifikacijski turnir za Jedinstvenu kadetsku ligu, u kojoj će sudjelovati 12 najboljih klubova u državi. Protivnici će Hanijevim dečkima biti Cibona i Kvarner…
Nakon što su regularni dio Prve lige Košarkaškog saveza Zagreba završili na četvrtom mjestu, pretkadeti KK Gorice izborili su plasman kvalifikacije za Jedinstvenu pretkadetsku ligu, koja će okupiti 12 najboljih hrvatskih klubova. Regularni dio naši su dječaci završili s omjerom 7-7, a bolji učinak od njih imali su jedino Cedevita (14-0), Novi Zagreb (10-4) i Podsused (10-4).
– Uspjeh je tim veći jer smo u konkurenciji više od 50 klubova, koliko ih ima u ovoj regiji zauzeli četvrto mjesto, pri čemu nam u leđa gledaju jedna Cibona, Dubrava i Samobor. Odrađenim do sad jako sam zadovoljan, jer važno je napomenuti kako tijekom prvog dijela sezone nismo bilo kompletni, što zbog ozljeda, što zbog raznoraznih viroza – kaže trener Hani Istanbuli.
Postignuti rezultat omogućio je našim mladim košarkašima da u razigravanju s Kvarnerom i Cibonom, koja je kvalifikacije izborila odlukom Hrvatskog košarkaškog saveza, izbore i nastup u Jedinstvenoj pretkadetskoj ligi. Kako bi se u tome uspjelo, na kvalifikacijskom turniru kojem je domaćin upravo naš klub, potrebno je zauzeti jedno od prva dva mjesta.
– Spremamo se i radimo. Bila bi velika nagrada za sve nas u klubu da u nastavku sezone igramo protiv najboljih hrvatskih klubova. Pritisak nemamo, neka djeca samo uživaju kao i do sad, i vjerujem da će rezultat doći – ističe Istanbuli.
Kvalifikacijski turnir na rasporedu je u nedjelju, 18. siječnja u Dvorani srednjih škola. Prva utakmica između naših dječaka i KK Cibone na rasporedu je u 12,30 sati, nakon čega u 15.15 igraju Cibona i Kvarner, dok se u posljednjoj utakmici, od 18 sati, sastaju Gorica i Kvarner.
Jedinstvenu pretkadetsku ligu izborit će dva prvoplasirana kluba.
Generalka bez sedmorice: Mali Štef u prvih 11, desni bek na privremenom radu
Nogometaši Gorice pobijedili su mađarski ZTE iz Zalaegersega 1-0 u posljednjoj pripremnoj utakmici u Umagu. Utakmicu je riješio Elvir Duraković, a kad je završila, preostalo je jedino krenuti na put kući…
Samo još šest dana ostalo je do početka prve utakmice HNK Gorice u nastavku sezone u HNL-u, pa je ogled s mađarskim ZTE-om iz Zalaegersega poslužio kao generalna proba za taj sudar s Varaždinom u petak. Nije to bila baš potpuno uspjela “generalka”, jer lakše ozljede izbacile su iz konkurencije čak sedmoricu igrača, no dobrih vijesti je duplo više: prva kaže da je Gorica pobijedila Mađare 1-0, a druga da će svi pošteđeni biti spremni za Varaždin.
Nije tako u rosteru bilo Pršira, Trontelja, Vrzića, Perića, Pavičića, Josića i Pelka, a od ostatka igrača trener Mario Carević posložio je ono što se moglo posložiti. Matijaš je bio između vratnica, a ispred njega poredali su se Čabraja, Leš, Filipović i, u ulozi desnoga beka – Ognjen Bakić! Obilato Carević koristi svestranost simpatičnog Crnogorca, bio mu je dosad i veznjak u nekoliko uloga, i jedno i drugo krilo, a sad je završio i na boku.
Sredinu terena držali su ovom prilikom Kavelj i Pozo, dok su iza najisturenijeg Čuića bili Fiolić i – mladi Stjepan Kučiš. Ako tražimo igrače koji su profitirali od ovih priprema, unaprijedili svoj status u ovih deset dana u Umagu, to bi mogao biti upravo 19-godišnji Kučiš, dijete kluba, domaći dečko, jedan od onih koji predstavljaju najbolji mogući primjer kako bi to trebalo izgledati u životu i radu “ponosa grada”…
Gorica je u posljednjih 90 pripremnih minuta odigrala dobru utakmicu, pokazala da je spremna za izazove koji slijedi, a potez odluke povukao je Elvir Duraković u 33. minuti. Bila je to lijepa, tečna akcija, koju je Bakić, desni bek na privremenom radu, zaključio asistencijom, a Duraković realizacijom na drugoj stativi.
Gorica je tako ciklus od tri utakmice zaključila drugom pobjedom, a to je definitivno dobar put prema izgradnji dovoljne količine samopouzdanja. U prvoj umaškoj utakmici Goričani su remizirali s Koperom (1-1), u drugoj su pobijedili Radomlje (2-0), da bi malo prije nego što su sjeli u autobus koji je vozio kući odradili posao i protiv ZTE-a.
Uslijedit će samo kratki predah, jer vremena više nema puno, pa će već od ponedjeljka kreće završni “glanc” za krešendo s Varaždinom u petak od 16 sati…