12.08.2019. Obrezina. Plenum veteranskih nogometnih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Plenum veteranskih nogometnih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica održan je jučer u organizaciji VNK Mladost-Obrezina u klupskim prostorijama NK Mladost u Obrezini. Plenumu su se odazvali predstavnici 11 veteranskih momčadi i predstavnici tri momčadi koje su izrazile želju i spremnost da se natječu u Ligi veterana u natjecanju 2019./2020. Plenum je vodio Zlatko Petrac, povjerenik Lige veterana, s kratkim dnevnim redom: 1. Prihvaćanje novih članova Lige veterana, 2. Usvajanje Propozicija natjecanja i kalendara natjecanja za jesenski dio natjecanja 2019., 3. Slobodna riječ.
12.08.2019. Obrezina. Plenum veteranskih nogometnih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica, dr. Stjepan Zagorac. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Jednoglasno je izglasano da se u natjecanje uključe tri nova člana: VNM Lomnica, VNM Lukavec i VNM Ban Jelačić (Vukovina), tako će Liga veterana u novo prvenstvo startati sa 16 momčadi. Start jesenske polusezone je 23. kolovoza 2019.godine.
Plenumu su kao gosti bili nazočni Stjepan Petrac, tajnik NSVG-a i Danijel Rožić, povjerenik za suđenje NSVG-a. Nakon službenog dijela prijateljsko druženje nastavljeno je uz bogati domjenak koji su pripremili dr.Stjepan Zagorac i njegovi igrači.
Maraton klub Velika Gorica zaključio je sezonu HACL lige s dva naslova prvaka u U23 kategoriji, koje su osvojili Petar Petrić i Brigita Grčić, dok su rezultati ostvareni kroz sezonu pokazali da klub sustavnim radom gradi konkurentnu bazu za seniorsku atletiku.
Petar Petrić bio je najuspješniji u muškoj U23 konkurenciji, a pritom je sezonu završio i među 15 najboljih u ukupnom poretku lige. Takav plasman smješta ga uz bok znatno iskusnijim natjecateljima i potvrđuje njegov iskorak prema seniorskoj razini.
U ženskoj konkurenciji U23, Brigita Grčić uvjerljivo je osvojila naslov prvakinje. Tijekom sezone nametnula se konstantnim nastupima i potvrdila status jedne od nositeljica budućih rezultata kluba.
Zapažen trag ostavio je i Ivan Barišić, koji je u kategoriji M35 zauzeo četvrto mjesto, iako je zbog zdravstvenih problema veći dio sezone bio izvan natjecanja. Njegov plasman u ukupnom poretku HACL lige dodatno naglašava vrijednost tog rezultata.
“Ovi rezultati jasno pokazuju da AK Maraton Velika Gorica ide u pravom smjeru. Želja i cilj kluba je povratak u sam vrh HACL lige, a temelji za to su iznimno čvrsti – klub danas broji preko 100 djece i mladih sportaša te je jedan od rijetkih klubova koji sustavno rade sve atletske discipline: bacanja, skokove, sprint, stadionsku i vanstadionsku atletiku”, poručili su iz kluba.
Svjetski uspjesi sportaša jedan su od najvećih promotora Zagrebačke županije. U svaku medalju utkana je često i nadljudska snaga, nepokolebljiv sportski duh i odricanja koja zaslužuju poštovanje.
Uspjeh svakog sportaša, uspjeh je i Zagrebačke županije, koja nagrađuje svaki sportski trijumf.
Tako je, u ime Zagrebačke županije, zamjenik župana Ervin Kolarec prigodno nagradio dvostrukog svjetskog prvaka u trapu Josipa Glasnovića i našu Velikogoričku parastolnotenisačicu Mirjanu Lučić, koja je nedavno osvojila europsku broncu.
Jaskanac Glasnović, član Streljačkog kluba „Josip Glasnović TEAM“, u listopadu je na Svjetskom prvenstvu u Ateni osvojio „duplo zlato“ – u pojedinačnoj i momčadskoj konkurenciji.
-Dugo sam čekao ovu medalju i sad sam osvojio sve medalje koje sam želio – svjetsku, europsku, olimpijsku i svjetski rekord 125/125. Mi smo jako dobra trap ekipa, Giovanni, Ante i ja, a iduće godine imamo svjetsko prvenstvo na kojem se dijele kvote za Olimpijske igre u Los Angelesu – najavio je Josip uz nadu da će otići na svoje četvrte Igre.
Mirjana Lučić, stolnotenisačica iz goričkog Uspona, u konkurenciji mješovitih parova s Bornom Zohilom na Europskom prvenstvu osoba s invaliditetom održanom krajem studenoga u Švedskoj, osvojila je brončanu medalju.
-Borna i ja igramo fenomenalno i trenutačno smo prvi par svijeta tako da malo osjećam i gorčinu jer mislim da smo zaslužili zlato – rekla je Mirjana i dodala da je ipak beskrajno sretna jer su pripreme bile jako teške, a ovu medalju je čekala deset godina.
Županija dugi niz godina nagrađuje uspješne sportaše, a u proračunu za iduću godinu osigurana su značajno veća sredstva za sport općenito – rekao je Kolarec.
-Naši sportaši i parasportaši postižu sjajne rezultate i na domaćim i na međunarodnim natjecanjima, i zaslužuju apsolutnu podršku. Da ju zaista imaju u Zagrebačkoj županiji potvrđuje i tek doneseni Proračun za 2026. godinu u kojem je za sport izdvojeno više od 2 milijuna eura – podsjetio je.
Samo ove godine naši su sportaši donijeli čak tri medalje s vrhunskih natjecanja u Zagrebačku županiju, rekao je predsjednik županijskog Parasportskog saveza Darko Matić.
-Ovo je bila naša brončana godina u kojoj su s vrhunskih natjecanja sportaši donijeli čak tri medalje u Zagrebačku županiju, a posebno sam sretan jer Županija prepoznaje uspjehe sportaša i u idućoj je godini za parasport izdvojila 25 posto više sredstava – naglasio je Matić.
Svaki euro uložen u sport vraća se stostruko – poručio je predsjednik županijske Zajednice športskih udruga i saveza Vladimir Bregović i pohvalio činjenicu da sportaši koji stasaju u Zagrebačkoj županiji i ostaju tu u županiji, postižu svoje najbolje rezultate, poput Mirjane i Josipa.
*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.
U subotu, 20. prosinca, s početkom u 17 sati, na Ključić Brdu održat će se noćno kolo Turopoljske lige trail trčanja (TLTT), koje ujedno predstavlja peto i posljednje ovosezonsko izdanje lige, u organizaciji Atletskog kluba Turopolje. Start i cilj utrke bit će na Izletištu Ključić Brdo, a sudionike očekuju staze poznate s dnevnih kola, ovaj put u noćnom ambijentu.
Riječ je o jedinom kolu lige koje se trči po mraku, zbog čega je sudionicima preporučena koristiti lampu, neovisno radi li se o čeonoj, ručnoj ili nekoj drugoj varijanti, pod uvjetom da osvjetljava stazu. Organizatori su najavili da će staze, uz standardne oznake, biti dodatno obilježene reflektirajućim markerima kako bi orijentacija bila jasna i u noćnim uvjetima.
Nakon utrke predviđeno je druženje u restoranu izletišta, čime će se simbolično zaključiti ovogodišnja trkačka sezona prije pauze do sredine siječnja. Sve detalje o utrci, kao i link za prijavu možete naći na službenoj web stranici kluba.
Natjecanje 19.velikogorička malonogometna liga 2025./2026. u organizaciji Zajednice sportskih udruga Velike Gorice i pokroviteljstva Nogometnog saveza Velika Gorica nastavljeno je utakmicama 04. kola na terenu s umjetnom travom u SC Panadić Sport prošle subote (13.12.2025.).
Velika Gorica, 13.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga-04.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Nakon četiri kola u konkurenciji mlađih pionira tri ekipe imaju maksimalnih 12 bodova, prva je Gorica zbog uvjerljivo najbolje gol-razlike, slijede Mraclin i Velika Mlaka 1947.
Velika Gorica, 13.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga-04.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Ban Jelačić 1 je vodeći u konkurenciji pionira sa 10 bodova, slijede Vatrogasac, Mraclin i Kurilovec sa po 9 bodova.
Velika Gorica, 13.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga-04.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Liga je organizirana za četiri dobna uzrasta: prstići, početnici, mlađi pioniri i pioniri. Prijavljene su ukupno 44 ekipe: prstići 12, početnici 14 (7+7), mlađi pioniri 10 i pioniri 8. Utakmice se igraju sa sastavima 5+1 igrač na terenu, u trajanju od 1×30 minuta. Voditelji Lige: Zlatko Petrac i Stjepan Petrac.
Peto kolo je na rasporedu u subotu, 20.12.2025. godine.
Galerija fotografija
19.velikogorička malonogometna liga 2025./2026., 04. kolo
Odbojkaši Gorice u posljednjem 9. kolu jesenske polusezone 2025. u Prvoj muškoj ligi izgubili su na domaćem parketu u tri seta od momčadi Zadra, koja je viceprvak jesenske polusezone.
Velika Gorica, 13.12.2025. Prva muka liga-09.kolo: OK Gorica – OK Zadar 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 13.12.2025. Prva muka liga-09.kolo: OK Gorica – OK Zadar 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Gosti su u prva dva seta igrali vrlo dobro, iskoristili su slabosti Gorice u bloku i prijemu servisa te bez poteškoća osvojili oba seta. Domaći su konačno u trećem setu ravnopravno parirali Zadranima i u konačnici set je izgubljen na servisu, pri rezultatu 23:24 servis domaćih završio je u mreži za 23:25.
Velika Gorica, 13.12.2025. Prva muka liga-09.kolo: OK Gorica – OK Zadar 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 13.12.2025. Prva muka liga-09.kolo: OK Gorica – OK Zadar 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Ukupno trajanje utakmice 76 minuta, poeni 75:56.
Velika Gorica, 13.12.2025. Prva muka liga-09.kolo: OK Gorica – OK Zadar 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 13.12.2025. Prva muka liga-09.kolo: OK Gorica – OK Zadar 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Gorica (9 4 5 14:20 8) je s 8 bodova na 8. mjestu prvenstvene ljestvice na kraju jesenske polusezone 2025. godine.
Galerija fotografija
Prva muška liga 2025./2026., 09. kolo
OK Gorica – OK Zadar 0:3 (17:25, 16:25, 23:25)
Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 30. Subota, 13.12.2025., 12 sati. Suci: Ilija Gvozden i Marko Antolić. Zapisničarka: Nika Novak-Stanko.
GORICA: Bruno Slavica, Petar Rendulić (L2), Bartol Mandić Baranović (L1), Noa Horvat, Matija Klasnić, Luka Mačvanin, Tin Devald, Luka Petrović, Matej Šakota (cap.), Karlo Pejić, Tadej Šakota, Gabriel Cindrić. Trener: Gašpar Škorić Budimir.
ZADAR: Domagoj Pernjak (cap.), Dino Jurlin, Ante Lovrinović, Lovre Pedišić, Marino Marcina, Roko Baričević, Ivan Taraš, Niko Jurjević (L1), Karlo Šoše (L2). Trener: Marin Mesnić. Pomoćni trener: Antonio Surać.
Poredak (jesen 2025.): 1. HAOK Mladost II (9 8 1 26:8 16), 2. OK Zadar (9 6 3 21:13 12), 3. OK Ribola Kaštela II (9 5 4 19:15 10), 4. MOK Mursa-Osijek II (9 5:4 18:18 10), 5. MOK Čazma (9 4 5 18:18 8), 6. OK Split (9 4 5 18:19 8), 7. MOK Željezničar (9 4 5 14:18 8), 8. OK Gorica (9 4 5 14:20 8), 9. MOK Rijeka II (9 4 5 13:19 8), 10. OK Zrinski Nuštar (9 1 8 11:24 2).