FOTO Kurilovec pobjedom nastavio proljetnu super formu

30.04.2019. Velika Gorica, SRC Udarnik. 3.HNL Zapad – 28. kolo: NK Kurilovec – NK Jadran (Poreč). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kurilovec je opravdao ulogu favorita i glatko dobio susret protiv momčadi gostiju iz Poreča. Domaćin je u 5. minuti imao sreće da je promašeni izlet vratara Deme ostao nekažnjen, jer je Trešnjić promašio prazna vrata. Nakon toga domaći su nametnuli svoju igru, ‘tika-taku na kurilovečki način’, kontrolirali su loptu i teren te u 20. minuti došli u vodstvo. Banović je na dubinsku loptu pobjegao sporoj obrani i pogodio donji kut. Minutu prije toga Matoš je propustio realizirati čistu šansu. Humeljak je u 23. minuti iskoristio pogrešku obrane, neometan je pogodio vratnicu, a odbijanac je prebacio preko vrata.

Nakon odmora Banović je u 50. minuti izborio loptu i iz povoljne situacije zamalo promašio vrata. Na suprotnoj strani Valenta u 53. nije pogodio prazna vrata, a Šegon je u 56. izvrtio stopera domaćih i pogodio vratara za udarac iz kuta. Minutu kasnije Spudić je povisio na 2:0 pogađajući mrežu iz blizine, sudac je prije toga mogao svirati prekršaj u korist Jadrana. Dilemu oko konačnog pobjednika razriješio je Spudić svojim drugim pogotkom kada je nakon solo akcije prizemnom loptom pogodio donji kut za 3:0. Gosti su smanjili na 3:1 pogotkom Valente iz kaznenog udarca, dosuđenog zbog igranja rukom Čunčića.

Kurilovec je ovom pobjedom zaokružio dvomjesečnu super seriju u kojoj je zabilježio 6 pobjeda (4:1, 4:1, 4:0, 3:0, 3:1, 3:1) i 3 neodlučena rezultata (1:1, 1:1, 0:0)!! Momčad trenera Perice Vidaka zadnji put je poražena protiv HAŠK-a u Zagrebu, 02. ožujka 2019. godine!

Treća HNL Zapad – 28. kolo

NK Kurilovec – NK Jadran (Poreč) 3:1 (1:0)

Velika Gorica. Igralište: SRC Udarnik. Gledatelja 150. Utorak, 30.04.2019., 17 sati. Sudac: Matija Jokić (Zagreb). Pomoćnici: Krunoslav Blažeković (Sisak) i Antonio Jušić (Kutina). Delegat: Zvonko Sobol (Rijeka). Strijelci: 1:0 – Banović (20), 2:0 – Spudić (57), 3:0 – Spudić (75), 3:1 – Valenta (83-11m).

KURILOVEC: Demo, Mandura, Čurek, Čunčić, Rajić, Povoljnjak (od 77. Sedlaček), Humeljak (od 49. Kelava), Spudić, Šarić, Banović (od 71. Velić), Matoš. Trener: Perica Vidak.

JADRAN: Pavlić, Leko, Užila, Tomić (od 67. Ereiz), Trešnjić (od 46. Banić), Vlizlo, Šegon, Valenta, Radman (od 78. Tikas), Perković, Romić. Trener: Danijel Jumić.

Igrač utakmice: Juraj Spudić.

FOTO Marta Trgovac najuspješnija predstavnica Hrvatske na Online Europskom prvenstvu u šahu za mlade

25.09.2020. Velika Gorica. Online Europsko prvenstvo u šahu za mlade (18.-20.09.2020.). FOTO: Hrvatski šahovski savez

Europsko prvenstvo online u šahu za mlade, uzrasne kategorije do 12, 14, 16 i 18 godina održano je od 18. do 20. rujna 2020. godine. Sudjelovalo je 724 natjecatelja iz 39 država koji su u tri dana odigrali 9 kola. Za regularnost natjecanja skrbili su se suci, koji su bili zajedno s igračima u prostoru za igru na više mjesta.

Šahisti iz Hrvatske bili su u Zagrebu, Vukovaru i Zadru, a igralo je 11 šahista i 10 šahistica. Među njima su bili Marta Trgovac (14) i Nikola Kos (12), članovi Šahovskog kluba Polet. Marta je do 14 godina bila najuspješnija hrvatska predstavnica sa 5.5 bodova, a Nikola je osvojio 4.5 boda, uz napomenu da je u 5. i 6. kolu izgubio partije zbog tehničkih razloga (nije se uspio umrežiti odnosno spojiti s protivnikom). Njegov rezultat je odličan, jer osvojio je 4.5 boda u samo sedam odigranih partija.

Sve partije prenošene su uživo i mogle su biti praćene na šahovskom portalu ‘chess24’.

Online Europsko prvenstvo u šahu za mlade 2020.

Jelačić u Vukovini promijenio termin i igra u nedjelju

Novi vikend donosi i nove nogometne prvenstvene okršaje. Gorica je vrlo uspješno apsorbirala klubove van takozvane “velike četvorke”, a u subotu je na rasporedu Osijek u Osijeku. Predviđali smo probleme s klubom iz Pule u minulom kolu, a sada nekako bojazni nema. U Osijeku će se igrati neka nova vrsta utakmice gdje će momčad Nenada Bjelice morati ganjati rezultat. A to našima paše. Bit će prilika za kontre, pa i pokoji pogodak.

Na gostovanje će i lider 3. HNL središta Kurilovec. Matineja je od 11 sati je u nedjelju u zagrebačkom Trnju, a kada je bilo kakvo trnje u pitanju, nije lako. Neće biti lako ni Trnju.

U četvrtom rangu vodeći Lukavec ugošćuje Dinamo iz susjednog Obreža koji mu je za petama. Ajoj, kakav će to pak derbi biti! Turopoljci zaraženi nogometnim virusom, put vas u subotu vodi ravno u Lukavec! Isti dan Gradići idu u Rugvicu, vjerujemo, po nove bodove. Odra u nedjelju ugošćuje Sutla Laduč.

U nedjelju se igra još jedan velik lokalni turopoljski derbi. U Buševcu će koplja ukrstiti Polet i zahuktali Turopoljac. Tko će dobiti? A, ne bi prognozirali, lopta je okrugla. Jelačić kontra Strmca iz Bedenica ne igra kao obično u subotu već u nedjelju. Zbog vjerskih obreda u susjednoj crkvi. To je apsolutno opravdano. Mraclin lovi nove bodove doma protiv Svete Nedelje, a Lomnica u Križ putuje iznenaditi Slogu. Pitanje je što može Klas u Zdencima Brdovečkim u dvoboju s Vatrogascem?

Među županijskim prvoligašima, od naših klubova, Kupa iz Pokupskog najbliža je vodećoj Lonji s utakmicom manje. Gostovanje kod Vatrogasca u Kobiliću bit će veliki ispit za momčad trenera Mire Lukinića. Dinamo Hidrel u Čiču ugošćuje Jelačić iz Banovog bez suspendiranih Balenovića i Žugaja (kartoni), ali ipak se očekuje novi trijumf dinamovaca.

U sedmom rangu imamo samo Turopolje koje je s utakmicom manje vodeće. Na redu je odlazak po nove bodove u Žabnicu.

Subota, 26. rujna:
Rugvica Sava 1976 – Gradići (Rugvica, 16.30)
Lukavec – Dinamo Obrež (Lukavec, 16.30)
Nedjelja, 27. rujna:
Odra – Sutla Laduč (Odra, 16.30)

JŽNL, 8. kolo
Jelačić – Strmec (Vukovina, 16.30)
Sloga – Lomnica (Križ, 16.30)
Mraclin – Sveta Nedelja (Mraclin, 16.30)
Vatrogasac – Klas (Zdenci Brdovečki, 16.30)
Polet – Turopoljac (Buševec, 16.30)

1. ŽNL istok, 6. kolo
Posavec – Dubrava (Lekneno, 16.30)
Kloštar – Buna (Kloštar Ivanić, 16.30)
Meštrica – Milka Trnina (Gornja Lomnica, 11.00)
Vatrogasac – Kupa (Kobilić, 16.30)
Gaj – Mladost Obrezina (Gaj, 16.30)
Dinamo Hidrel – Ban Jelačić Banovo (Novo Čiče, 16.30)

2. ŽNL istok, 5. KOLO
Nedjelja, 27. rujna, 2020.:
Žabnica – Turopolje (Žabnica, 16.30)

FOTO Juniori Bana Jelačića osvojili Kup Grada Velike Gorice

24.09.2020. Vukovina. Kup Grada Velike Gorice Juniori 2020. – Finale: NK Ban Jelačić – HNK Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Juniori Bana Jelačića u finalu Kupa Grada Velike Gorice pobijedili s suparnike iz HNK Gorica! Iznenađenje? Samo za one koji nisu gledali utakmicu. Harambašić je već u 11. minuti nakon pogreške vratara iskosa s desne strane zamalo promašio vrata. Na drugoj strani vratar Marković je u 17. i 18. spašavao svoju mrežu od pokušaja Zorice i Braice.

Vodstvo Jelačića u 35. minuti djelo je Memića koji je nakon ubačaja iz prekida s 12-ak metara poslao loptu pod gredu. Akcije Gorice u prvom poluvremenu bile su nepovezane, u obrani suradnja slaba, dojam je da pristup utakmici nije bio dovoljno ozbiljan te kompletna postava nije bila najsretnije izabrana.

Nakon odmora Gorica je s 4 izmjene pokušala diktirati događanja na terenu, ali ih je u 56.minuti presjekao pogodak Nezirevića koji je iskoristio nesporazum obrane i s lijeve strane s ruba šesnaesterca plasiranom loptom pogodio donji kut – 2:0! Krznarić je u 61. iz čiste pozicije visoko prebacio vrata, a Zorica je iskoristio kontranapad i mirno pored vratara u 71.minuti smanjio na 2:1. Braica je zamalo izjednačio u 77. ali je njegov pokušaj iz okreta zaustavila vratnica. U završnici su se domaći spašavali dalekometnim izbijanjima i prekidima.

Na kraju su veliki uspjeh igrači Jelačića oduševljeno slavili sa svojim roditeljima, klupskim čelnicima i navijačima. Ceremonijal dodjele pehara i medalja vodio je Stjepan Petrac, tajnik Nogometnog saveza Velika Gorica.

Kup Grada Velike Gorice Juniori 2020. – Finale

NK Ban Jelačić – HNK Gorica 2:1 (1:0)

Vukovina. Igralište: ŠRC Vukovina. Gledatelja: 100. Četvrtak, 24.09.2020., 17 sati. Sudac: Nikola Meić (Donje Podotočje). Pomoćnici: Jurica Huzjak (Zagreb) i Matej Mrkoci (Mraclin). Delegat: Tomislav Lukšić (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Memić (35), 2:0 – Nezirović (56), 2:1 – Zorica (71).

BAN JELAČIĆ: Marković, Rovišan, Srbelj (od 46. Nezirović), Matković, Karaula (od 90. Tačković), Nikić (od 46. Ilijević), Harambašić, Polić (od 79. Jurić), Anđel (od 46. Malbašić), Sremić, Memić. Trener: Marin Rakuljić.

GORICA: Halilić, Matijević, Terseglav, Burić (od 62. Kovačić), Artuković (od 46. Vujičić), Braica, Klarić (od 46. Krznarić), Matić (od 69. Quni), Vukčević (od 46. Skrbin), Zorica, Duspara (od 46. Houdek). Trener: Sven Raić.