FOTO Drugo mjesto VG Stanfara u Prvoj ligi

Stolnotenisači VG Stanfara su u posljednjem 12. kolu na domaćem terenu u dvostrukom programu (Gradska sportska dvorana, 24. ožujka, 11 i 15 sati) s dvije minimalne pobjede okončali prvenstvo 2017./2018. Goričani su s 15 pobjeda iz 18 susreta i meč-razlikom 61:37 (odnos dobivenih i izgubljenih pojedinačnih partija odnosno parova) uvjerljivo osvojili 2. mjesto iza prvaka Donata iz Zadra. Okosnicu momčadi čine Marko Habijanec (trener-igrač) i Martin Petrović te Karlo Javor. Na poziciji pričuvnih igrača pojavljivali su se Patrik Brajković, Marko Dolibašić i Domagoj Elger.

Prva hrvatska stolnoteniska liga (m) – Zapad, 12. kolo

STK VG Stanfar – STŠK Srdoči (Rijeka) 4:3

Martin Petrović – Mario Divković 2:3, Patrik Brajković – Luka Šarčević 0:3, Karlo Javor – Ivan Jardas 3:2, Marko Habijanec/Petrović – Divković/Šarčević 3:1, Petrović – Šarčević 3:0, Javor – Divković 1:3, Habijanec – Jardas 3:1.

STK VG Stanfar – STK Pula 2 (Pula) 4:3

Martin Petrović – Dorian Kuzmić 3:1, Patrik Brajković – Dino Zidarić 1:3, Karlo Javor – Andrea Milohanović 3:0, Petrović/Javor – Aleks Krstevski/Kuzmić 1:3, Petrović – Krstevski 0:3, Javor – Kuzmić 3:1, Habijanec – Milohanović 3:0.

Redoslijed: 1. Donat 36 (18 18 0 72:10), 2. VG Stanfar 33 (18 15 3 61:37), 3. Zabok 30 (18 12 6 57:38), 4. Srdoči 28 (18 10 8 52:38), 5. Samobor 28 (18 10 8 51:49), 6. Jaska 26 (18 8 10 41:50), 7. Kvarner 25 (18 7 11 41:56), 8. Pula 2 25 (18 7 11 46:59), 9. Bajer 21 (18 3 15 29:69), 10. Sveta Nedelja-Novaki 18 (18 0 18 28:72).

Odbojkašice Neba bolje od Velike Gorice u finalu Kupa Zagrebačke županije

19.09.2020. Ivanić Grad. Kup Odbojkaškog saveza Zagrebačke županije. Foto: OK Velika Gorica

Kup Odbojkaškog saveza Zagrebačke županije u organizaciji OK Ivanić Grad odigran je turnirskim sustavom uz sudjelovanje pet klubova, jučer (subota, 19.09.2020.) u Gradskoj dvorani u Ivanić Gradu. Velika Gorica u pretkolu bila je u dva seta bolja od ekipe domaćina, u prvom uvjerljiva, u drugom na razliku.

U polufinalnoj utakmici ponovio se sličan scenarij, V. Gorica dobila je glatko prvi set, drugi s manjom razlikom. U finalnoj utakmici odbojkašice iz Zaprešića su bile bolje, pogotovo u drugom setu kada otpora nije ni bilo.

Općenito, sve ekipe su zadovoljne da su imale mogućnost natjecati se na ovakvom turniru, jer epidemiološka situacija je skoro posve paralizirala dvoranske sportove. Sportski se nadati da će u idućem mjesecu startati ligaška natjecanja.

OK Velika Gorica: 1 Valentina Soldan (L), 2 Vanesa Miković, 3 Martina Karlović, 4 Karolina Tomašić, 5 Antonia Mlinac (L), 6 Ines Barukčić (cap.), 7 Ema Injić, 8 Nika Kovačević, 9 Eva Jazbec, 10 Sara Kolar, 11 Matea Tipura, 12 Paula Pavlović, 13 Stella Mlinac, 14 Valentina Pavišić, 15 Magdalena Fabijanec. Trener: Vinko Ivelj. Pomoćni trener: Dražen Uzelac.

Kup Odbojkaškog saveza Zagrebačke županije 2020.  Rezultati

Pretkolo: OK Ivanić Grad – OK Velika Gorica 0:2 (14:25, 25:27). Polufinale: HOK Gorica – OK Nebo (Zaprešić) 0:2 (9:25, 20:25), OK Velika Gorica – ŽOK Vrbovec 2:0 (25:10, 25:22).

Za 3. mjesto: HOK Gorica – ŽOK Vrbovec 25:18, 25:17). Finale: OK Nebo – OK Velika Gorica 2:0 (25:17, 25:10).

Konačni poredak: 1. OK Nebo, 2. OK Velika Gorica, 3. HOK Gorica, 4. ŽOK Vrbovec, 5. OK Ivanić Grad.

FOTO Ženske selekcije HNK Gorica igrale u Slavonskom Brodu

19.09.2020. Velika Gorica, Slavonski Brod. Prva hrvatska nogometna liga – kadetkinje, pionirke, 01. kolo: ŽNK Viktorija – HNK Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr, HNK Gorica

Prvenstvena natjecanja nogometašica startala su ovog vikenda i kod mladih selekcija. HNK Gorica ima ekipe u konkurenciji pionirki i kadetkinja, a prve službene utakmice odigrale su u Slavonskom Brodu kod ŽNK Viktorija.

Kadetkinje su odigrale vrlo dobru utakmicu, dvaput su izjednačavale rezultat (1:1, 3:3) i jednom bile u vodstvu (2:1). Domaće igračice su tek u završnici uspjele okončati susret u svoju korist, za 4:3 realizirale su kazneni udarac te minutu prije kraja postavile konačni rezultat 5:3.

Pionirke se nisu najbolje snašle na početku utakmice i već su u 16. minuti gubile s tri gola razlike. Ipak, uspjele su se bolje posložiti i do kraja nisu dozvolile suparnicama da im zatresu mrežu. Jedino im može biti žao što nisu postigle bar jedan pogodak.

Prva hrvatska nogometna liga (ž), kadetkinje 2020./2021. – 01. kolo

ŽNK Viktorija – HNK Gorica 5:3 (2:2)

Slavonski Brod. Igralište: Jelas. Sudac: Mario Rosandić. Pomoćnici: Luka Velić i Tomislav Arelić. Delegat: Krešimir Ćato (svi Slavonski Brod). Strijelci: 1:0 – Milaković (5), 1:1 – Šaban (13), 1:2 –Štefančić (26), 2:2 – Milaković (30), 3:2 – Gostinčar (26), 3:3 – Štefančić (75), 4:3 – Tot (80), 5:3 – Krajnović (89).

HNK Gorica: Lorena Marinac, Laura Lovrić (od 46. Lucija Slivak), Sara Zagorac, Antonia Mel Šaban (od 46. Anastasia Vedrina), Paula Štefančić (cap.), Ema Kozarić, Iva Pešić, Valerija Gregurić (od 87. Leonela Dolački), Maja Grguranić (od 80. Lorena Šandor), Klara Brstilo, Lucija Delač (od 87. Petra Teskera). Trener: Marko Uzelac.

Prva hrvatska nogometna liga (ž), pionirke 2020./2021. – 01.kolo

ŽNK Viktorija – HNK Gorica 3:0 (3:0)

Slavonski Brod. Igralište: Jelas. Sudac: Luka Velić. Pomoćnici: Mario Rosandić i Tomislav Arelić. Delegat: Krešimir Ćato (svi Slavonski Brod). Strijelci: 1:0 – Jozić (8), 2:0 – Ivezić (10), 3:0 – Jozić (16).

HNK Gorica: Lorena Šagovac, Marina Milanšćak, Lucija Đurić, Helena Bužan, Ema Čunčić (cap), Marija Rimac, Paola Grahovac, Nera Stipetić, Ana Zeko, Nika Martinić, Valentina Vinetić (Amarie Agreš, Maja Paola Dolački, Elena Jamić). Trener: Robert Novak.

Remi kojeg je slavio Mraclin

Jelačić je imao igru, 2:0, prigode a onda se momčad razmontirala

Dvoboj susjeda Jelačića i Mraclina u subotu 19. rujna 2020. od 17 sati došlo je pogledati oko 200 gledatelja. Dobrim dijelom i onih iz Mraclina, što je podsjetilo na neka dobra stara vremena kad je nogomet za mnoge bila preokupacija broj jedan. Nakon što je u prvom poluvremenu Jelačić bio bolji, imao igru, dominaciju, vodstvo 2:0 i još prigoda za pokoji pogodak, u nastavku dominirao je Mraclin i uspio poravnati rezultat. Zbog toga se nakon vrlo sadržajne utakmice i orila zajednička pjesma igrača i navijača gostiju. Prvi pogodak dogodio se zarana, već u 13. minuti. Ivan Smok je tada oduzeo jednu takozvanu ničiju loptu i tako prekinuo kombinaciju gostiju. Pravovremeno je zatim poludesno u for odigrao za mladog i hrabrog još uvijek 17-godišnjaka Filipa Harambašića. Mladac je ostavio pratnju iza sebe a kad je dojurio pred vratara Marića rutinirao je ljevicom logično pospremio loptu u suprotni kut za 1:0. U 19. minuti po istoj strani projurio je i Antoni Prizmić. U sličnoj poziciji kao strijelac prvog gola, Prizmić je gađao isto mjesto i zamalo također nisko-promašio. Dvije minute potom, Ivan Jambrešić dalekometno je od prve opalio projektil, lopta je pogodila lijevu vratnicu a onda i mrežu za 2:0. Mraclin nedorečen prema naprijed ipak je ozbiljno priprijetio u 29. minuti. Gosti su najprije imali slobodnjak u blok a u nastavku akcije tražili su igranje rukom i kazneni udarac ali dobili nisu ništa.

Jelačić je u prvom poluvremenu bio bolji

Nakon odmora Mraclin je krenuo u lov barem na bod. U 47. minuti polulijevo je prema zapadnim vratima Jelačića pobjegao Bruno Augustić i pucao iz zicera pored vratnice izvana. Zarana su krenule i rošade u momčadi Jelačića. U 56. minuti iz igre je morao ozlijeđen Mihanović ali izvučen je i strijelac prvog pogotka vrlo dobri Harambašić. Odmah u 59. minuti krenule su i nove nevolje za domaće. Augustić je desno odigrao za kapetana Ivana Kosa koji se oslobodio čuvara i s korner linije nisko ubacio pred vrata a Petar Milatović majstorski uz pomoć pete pospremio loptu iza iznenađenog Sakača u mrežu.

Osokoljeni Mraclin zaigrao je još bolje pa je u 62. minuti Ivan Kos snažno pucao ali Vratar Sakač se ovaj put nije dao iznenaditi. U 67. minuti još jedan hendikep za Jelačić. Iz igre je morao ozlijeđen Smolković ali iznenađujuće i vrlo dobri Smok i Josip Miletić. Imao je Jelačić dvije prigode da pobjegne na vjerojatno nedostižnih 3:1. U 72. minuti vratar Marić je ispod grede izbacio Memićev udarac a u 80. skinuo je i zicer Rusa. Do kraja Mraclin je krenuo na sve ili ništa. u 89. minuti stoper Matej Skrbin je glavom gađao pod gredu a Sakač je loptu krajnjim naporom izbacio u korner. Nakon kornera, u gužvi se najbolje snašao tek ušli u igru Hrvoje Kolarić i snažno zabio za veliko slavlje igrača i navijača Mraclina. Nije nam drago spominjati ali glavni sudac je nervirao jedne i druge na igralištu i gledalištu.

Jelačić-Mraclin 2:2

VUKOVINA Igralište Jelačića. Gledatelja 200. Sudac: Antonio Kokot (Vrbovec) 5,5. Pomoćnici: Blaž Crnoja (Vrbovec) i Danijel Gašpar (Križ). Delegat: Mario Fabečić (Gradići).

Strijelci: 1:0-F. Harambašić (13), 2:0-Jambrešić (21), 2:1-Milatović (59), 2:2-Kolarić (90).

JELAČIĆ: Sakač 6, Prizmić 6, Smolković 6 (od 67. Sremić 5,5), Čumpek 6,5, Rovišan 6, Jambrešić 7, Smok 7 (od 67. Pajdić-), Nikić 6, Mihanović 6,5 (od 56. Krasnić 5,5), Miletić 7 (od 67. Rus 5,5), Harambašić 7 (od 56. Memić 6). Trener: Stefan Rajić 6

MRACLIN: Marić 6, Petravić 6, Domitrović 6,5, Skrbin 7, B. Dandić 6,5 (od 90. Golubić-), Milatović 7, Šikić 6,5, Ivančić 5,5 (od 46. Onić 6,5), I. Kos 7,5, Jurić 6,5 (od 86. Kolarić 7), Augustić 7 (od 75. Desput-). Trener: Marko Pancirov 7

Igrač utakmice: Ivan Kos