FOTO Čudesna fotografija: Kako je lijepa Inez uspjela zasjeniti svog Lukasza

Jednako kao i njezin zaručnik Lukasz Zwolinski, Poljakinja Inez svakoga dana vježba i održava formu, što je na prilično atraktivan način demonstrirala pozirajući na plaži na Mauricijusu…

Odmor je gotov, od danas je Lukasz Zwolinski (24) ponovno na treninzima HNK Gorice, priključio se suigračima na pripremama, ali već sad se zna da je ludo simpatični Poljak pobjednik u jednoj kategoriji – najbolji godišnji odmor! Sa svojom zaručnicom Inez, barem jednako simpatičnom, koristi svaki trenutak da negdje otputuju, nešto vide, a tako je bilo i na ovim “praznicima”. Na popis odrađenih lokacija Inez i Lukasz tako su dodali i Mauricijus, na kojem su se odlično zabavljali. A usput su se i fotografirali. U nekim trenucima tipično, u ljubavnom zanosu, u romantičnom okruženju plaže u vrijeme zalaska sunca, zagrljeni… A onda su izveli ovo:

Ako nekome možda nije jasno, ovu pozu iznimno je teško izvesti. OK, ovo što je izveo Lukasz i nije toliko, ali ovo što je izvela Inez… Nema dvojbe, atraktivna diplomirana nutricionistkinja uspjela je zasjeniti svoga zaručnika. Uostalom, bilo je i vrijeme za takav obrat, nije red da se stalno priča samo o njemu, jer riječ je o djevojci koja je također veliko pojačanje Gorice ove sezone.

– Inez je sa mnom otkad sam došao u Veliku Goricu i zaista mi puno olakšava život daleko od kuće. Puno je lakše kad imaš nekoga svog, kad se imaš kome vratiti doma – otvoreno kaže zaljubljeni Lukasz, miljenik navijača Gorice, s osam golova četvrti strijelac lige u jesenskom dijelu polusezone.

Dakle, i Inez ima velike zasluge za dobre partije svoga muškarca. U dvoje je sve lakše, život je ljepši i mirniji, a to se vidi i na Lukaszovim partijama na terenu. Budući da je nutricionizam njezina struka, Inez je zadužena i za zdravu prehranu lijepoga para.

– Kod nas ne dolaze u obzir stvari kao što su Coca-cola, čips i druge nezdrave namirnice. Čak ni Nutella ne dolazi u obzir, no zato mi Inez zna napraviti domaću Nutellu – pohvalio se Zwolinski malo nakon što je došao.

Oni koji su probali kažu da taj pripravak i nema baš previše veze s Nutellom kakvu poznajemo i koristimo mi ostali, ali vjerojatno je i to jedan od razloga zašto mi ostali ne možemo izvesti ono što su njih dvoje izveli na fotografiji nekoliko redaka iznad… Poznata je stvar da je Zwolinski jedan od najspremnijih igrača u svlačionici Gorice, da je izuzetno pažljiv kad je riječ o brizi za vlastito tijelo, ali isto vrijedi i za Inez. Može ih se zajedno sresti i u jednoj goričkoj teretani, ali nije to sve od rada na sebi.

– I prije nego što ja krenem u dan kako treba, ona već odradi svoj trening. Svako jutro, uz jedan program s YouTubea, odradi svoje, tako da stvarno mogu reći da je u dobroj formi – kaže Zwolinski o svojoj zaručnici.

Od danas će se fotografirati prije svega na treninzima i utakmicama, a usred svog tog napora rado će se i sam sjetiti kako je to izgledalo na bajkovitom Mauricijusu…

Kurilovec se podigao, Polet poletio do vrha

U četvrtom rangu Dinamo Obrež sredio Zagreb i dijeli prvo mjesto

Vikend 21. i 22. rujna 2019. bio je uspješan prvenstveno za trećeligaša Kurilovec, četvrtoligaša Dinamo iz Odranskog Obreža, petoligaša Polet iz Buševca i šestoligaša Mraclin. Kurilovec se drugom pobjedom zaredom podigao do pete pozicije a drugi Maksimir ima samo četiri boda više. U pobjedi nad Mladosti iz Petrinje zabili su Kelava (7. minuta iz 11 metara), Sedlaček (36), Čurek (59) i Sudar (86). U rangu niže, dinamovci iz Obreža srušili su negdašnjeg prvaka države Zagreb golom Tomislava Janječića u 90. minuti iz kaznenog udarca. Momčad iskusnog trenera Stjepana Bašića dijeli s Karlovcem 1919 prvo mjesto uz nešto slabiji gol razliku. Susjedna Odra dobila je 3-1 Savu iz Strmca Samoborskog a tri komada za šesto mjesto sprašio je Filip Luter. Lukavec je izgubio s dva razlike u Zaboku i samo s dva boda je posljednji. Golom Igora Hajduka u Bedekovčini i pobjedom 1-0 nad Tondachom, Gradiće se podiglo do solidne desete pozicije od 16 četvrtoligaša.

U petom rangu Polet je u Buševcu 3-0 pobijedio Rugvicu Savu 1976 i prvi je s 15 boda, dva prednosti, a slijedi teško gostovanje u Ivaniću. Poletu je pomogla i preporođena Lomnica koja je doma s 2-0 uništila TOP. Turopoljac je također doma torpediran od Rakovog Potoka s dva torpeda u 90. minuti!! Šest bodova od mogućih 18 premali je učinak za momčad koja je prije prvenstva pretendirala na sam vrh poretka. Klas nikako da sazrije a novi poraz u Mičevcu od Dinama Jakovlje samo je nastavak niza.

Među šestoligašima došlo je do smjene na vrhu poretka. Jelačić iz Vukovine uspio je u Kobiliću osvojiti tek bod (2-2 nakon vodstva Vatrogasca 2-0) a kako je Mraclin dobio Posavca 2-0, zasjeo je s dva boda fore sam na tron. Vrijedi još spomenuti poraz Hidrela doma od Zvekovca, Bune od Meštrice a Mladost iz Obrezine je slavila u Ostrni.

Prvi poraz Turopoljca na domaćem terenu

22.09.2019. Kuče. Jedinstvena županijska nogometna liga – 06. kolo: NK Turopoljac – NK Rakov Potok. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac je nes(p)retno izgubio prvu utakmicu u ovom prvenstvu na svom terenu od Rakovog Potoka, suparnika koji je cijeli susret odigrao vrlo disciplinirano u fazi obrane. U prvom poluvremenu igra je bila ravnopravna, domaći su većinu napada izvodili preko Šestoka, a gosti preko bokova. Prvu veliku prigodu imao je Karlović u 8. minuti, ali njegov udarac iz blizine I. Zagorac je u padu odbio u korner. Na suprotnoj strani vrlo dobar pokušaj Mateka u 17. minuti za paradu vratara, a Šestok nije uspio poentirati u 26. minuti kada je solo akcijom izbio pred vratara N. Jaklenca koji je lako spriječio pokušaj loba.

Drugo poluvrijeme je bilo u znaku momčadi domaćina koja nije dominaciju okrunila pogotkom. ”Rakovi” su se znalački branili sve do posljednje minute odnosno sudačke nadoknade, kada su realizirali dva brza protunapada pogocima Goluba i Kufrina za velika tri boda.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2019./2020. – 06. kolo

NK Turopoljac – NK Rakov Potok 0:2 (0:0)

Kuče. Igralište: SRC Kuče. Gledatelja 70. Nedjelja, 22.09.2019., 16:30 sati. Sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici: Hrvoje Tišljar i Danijel Gašpar (oba Križ). Delegat: Tomislav Matoc (Zaprešić). Strijelci: 0:1 – Golub (90), 0:2 – Kufrin (90+2).

TUROPOLJAC: I. Zagorac, Kapović, Balenović (od 46. Čaić), Šestok, Matek, Đuksi (od 69. Cavrić), Filep (od 62. Đuračić), Begić, Bušić, Lučić (cap.), Fabijančić. Trener: Vlado Horvat.

RAKOV POTOK: N. Jaklenec, Kufrin, Golub, Golojuh, L. Mavrunac, Makarun (od 85. Fabek), Šolčić, Karlović, I. Jaklenac, M. Mravunac, Balen. Trener: Branko Mlinar.

Mraclinu šesta pobjeda u nizu i vrh tablice

1. ŽUPANIJSKA LIGA ISTOK , 6. kolo

Šestom uzastopnom pobjedom nogometaši Mraclina zasjeli su na vrh. Rezultat 2:0 prema prikazanoj igri mogao i trebao je biti izraženiji, nedostajalo je finalne realizacije. U utakmici protiv Posavca iz Orla igrači trenera Marka Pancirova bili su daleko uvjreljivija momčad na terenu. Oba pogotka postigao je Bruno Augustić, po jedan u svakom poluvremenu. Na samom početku dvoboja u šesnaestercu gostiju srušen je Ladislav Roginić, kazneni udarac izveo je Bruno Augustić što je golman gostiju obranio odbivši loptu opet prema njemu, drugi udarac završava u mreži. Kod drugog domaćeg pogotka Ivan Kos petom je proigrao Filipa Onića koji daje povratnu za Augustića, najbolji mraclinski strijelac rutinirano pronalazi lopti put u mrežu za konačnih 2:0. Sa 6 pobjeda u nizu, igrači Mraclina i trener Pancirov pokazali su se kao rivali vrijedni poštovanja.

MRACLIN – POSAVEC 2:0