FOTO Četvrta pobjeda rukometašica Udarnika

Rukometašice Udarnika su sinoć protiv posljednje plasirane ekipe na ljestvici zabilježile očekivanu pobjedu i sada mogu mirnije gledati prema kraju jesenske polusezone. Utakmica je već u samom početku (4:0) naznačila smjer u kojem će se odvijati i sve do polovice drugog poluvremena prednost domaćih varirala je između 3 i 5 pogodaka. Tada su učestale tehničke pogreške u redovima Udarnika i promašeno je nekoliko zicera i to je dovelo Arenu na samo pogodak zaostatka (21:20, 22:21, 23:22). Srećom po domaće i Puljanke su promašile vrlo zrele prigode, tako da su Sara Treščec, Danijela Mihaljević i Anita Zrinušić u posljednjih deset minuta svojim pogocima torpedirale pulsku barku i svojoj ekipi osigurale vrijedne bodove.

Utakmicama posljednjeg 11. kola (9./10. prosinca) završava jesenski dio prvenstva, Udarnik ide u goste Lokomotivi II i eventualnom pobjedom bi se bodovno izjednačio sa trenutno sedmoplasiranom ekipom na tablici.

2.HRL (ž) skupina Zapad – 10. kolo

ŽRK Udarnik – ŽRK Arena 28:22 (14:10)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 60. Nedjelja, 03.12.2017., 19:30 sati. Suci: Leon Huremović (Petrinja) i Dubravko Matejaš (Lipovljani). Nadzornik: Dejan Plentaj (Bjelovar).

UDARNIK: Mihaela Lukinić, Bernarda Krizmanić, Lorena Broz, Sara Lovrenčić, Maja Drača 5(3), Klara Nedić, Danijela Mihaljević 3(1), Andrijana Bilić, Gabrijela Skrbin 3, Doris Katalinić, Mia Kos 3, Dora Ciprić 1(1), Andrea Antonić 4(2), Sara Treščec 3, Anita Zrinušić 6. Trener: Mario Turan.

ARENA: Elena Martinčević, Nikolina Šekuljica 2, Tamara Komadina 2, Blanka Jurkota 1, Maja Martinčević 3, Korina Maras 7(4), Marina Nimac, Barbara Ferić 1, Ema Kuna, Klara Jurkota 3, Ana Kuna, Nina Herceg 3.

Sedmerci: Udarnik 9(7), Arena 6(4). Isključenja: Udarnik 10 minuta, Arena 10 minuta. Diskvalifikacija (3x2min.): Sara Treščec (55.)

Rezultati 10. kola (02./03.12.2017.): Udarnik – Arena (Pula) 28:22, Zamet II (Rijeka) – Senia (Senj) 28:24, Rudar (Labin) – Sloga (Sveta Nedjelja) 25:26, Rovinj – Murvica (Crikvenica) 20:36, Samobor – Lokomotiva II (Zagreb) 22:28, Sisak – Zaprešić 23:26.

Redoslijed: 1. Murvica 19 (10 9 1 0 296:217), 2. Rudar 16 (10 8 0 2 299:247), 3. Zamet II 14 (10 7 0 3 292:267), 4. Zaprešić 13 (10 6 1 3 287:265), 5. Sloga 12 (10 6 0 4 254:249), 6. Samobor 10 (10 5 0 5 253:230), 7. Lokomotiva II 10 (10 5 0 5 288:276), 8. Senia 9 (10 4 1 5 281:295), 9. Udarnik 8 (10 4 0 6 303:302), 10. Rovinj 8 (10 3 2 5 284:324), 11. Sisak 1 (10 0 1 9 229:295), 12. Arena 0 (10 0 0 10 198:297).

FOTO Lukavec i Gorica II odigrali neodlučeno

Susret drugoplasiranog Lukavca i četveroplasirane Gorice II završen je neodlučen rezultatom, iako je po zrelim prigodama za pogodak utakmica mogla završiti i ‘bogatijim’ rezultatom te pobjedom jedne odnosno druge momčadi. Domaćin je ušao u nadmetanje agresivnije i u prvih petnaest minuta obrana Gorice II bila je na teškim iskušenjima. Velike šanse nisu iskoristili L. Borković (8.min), I. Huzjak (9.min) i Peršin (11.min). Na suprotnoj strani Luter je u 13. minuti paradom obranio udarac Roginića s desetak metara. Lukavec je došao u vodstvo u 16. minuti pogotkom L. Borkovića koji je iskoristio nesporazum u obrani gostiju. Najzreliju priliku za goste promašio je Marelja u 33. minuti kada je neometan uputio loptu preko praznih vrata.

Gorica II izjednačila je odmah nakon odmora (47.) efektnim pogotkom Roginića koji je padajuću loptu zahvatio volejem sa 16m i zabio je u desni kut, Luter se nije ni pomakao. Raspoloženi Blatančić je u 52. iskosa s dvadesetak metara silovito pucao, lopta je ‘liznula’ gredu i završila u golautu. Bio je to period dominacije gostiju i obrana domaćih se spašavala na sve moguće načine. Luter u 66. sjajno reagira i nogom brani zicer Sudara, a u 71. Bakula sa 7-8 metara mlako puca za laganu obranu vratara. U 88. izravni crveni karton za Janusa zbog grubog starta na Posavcu.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 26. kolo

NK Lukavec – HNK Gorica II 1:1 (1:0)

Lukavec. Igralište ŠRC Lukavec. Gledatelja 150. Subota, 19.05.2018., 17 sati. Sudac: Dominik Šantorić (Laduč). Pomoćnici: Marko Matijašec (Zaprešić) i Tin Debogović (Bela Gorica). Delegat: Slavko Ivanec (Sveta Nedelja). Strijelci: 1:0 – L. Borković (16), 1:1 – Roginić (47).

LUKAVEC: Luter, V. Borković (od 60. Krpan), Janus, Britvec (od 86. Drk), Mihanović, Peršin, L. Borković, Maslač, Hajduk, I. Hladni, Tuka. Trener: Slaven Batovanja.

GORICA II: Debijađi, D. Posavec, Perić (od 46. Sudar), Mandura, Božić, I. Krizmanić, Marelja (od 46. Bakula), Blatančić, Roginić, Šroler, Krpečanec. Trener: Perica Vidak.

Remizirali Gradići i Zelina te Lukavec i Gorica II

Lider 1. ŽNL istok Sloga iz Križa utrpala Brcku sedmicu

Arhiva – Foto: Nikica Topić/cityportal.hr

Na subotnjim prvenstvenim utakmicama klubova NSVG nije bilo iznenađenja a od četiri odigrana dvoboja čak tri su završila neodlučno. U Sop Hrušćici domaća Sava je tri puta vodila a Meštrica tri puta poravnavala. Četvrto vodstvo domaćih, gosti nisu uspjeli anulirati. Vodeća momčad 1. ŽNL istok Sloga iz Križa sedam puta je torpedirala Brcko i sigurno zadžala tron a hoće li povećati bodovnu prednost (tri), pokazat će nedjeljne utakmice konkurenata Dinama Hidrela i Lonje.

Arhiva – Foto: Vitomir Štuban/cityportal.hr

REZULTATI UTAKMICA KLUBOVA NSVG ODIGRANIH 19. SVIBNJA 2018.:

3. HNL zapad 30. kolo
19. svibnja 2018. 17:30 Velika Gorica SRC Udarnik KURILOVEC-DUBRAVA TIM KABEL 0:0

4. HNL 27. KOLO
19. svibnja 2018. 17:30 Buševec GRADIĆI-ZELIN 1:1 (za Gradiće zabio Igor Hajduk u 70. min. iz kaznenog udarca)

JŽNL 26. KOLO
19. svibnja 2018. 17:00 Lukavec LUKAVEC-GORICA II 1:1 (L. Borković/Roginić)

1. ŽNL istok 26. KOLO
19. svibnja 2018. 17:00 Sop Hrušćica SAVA-MEŠTRICA 4:3

Kurilovcu i Dubravi po bod

Vratari i obrane odigrali bez ozbiljnijih pogrešaka

19.05.2018. SRC Udarnik, Kurilovec-Dubrava Tim Kabel. Foto: Nikica Topić/cityportal.hr

Žustra, zanimljiva, neizvjesna pa i relativno kvalitetna utakmica dva ravnopravna suparnika pa je i konačni rezultat 0:0 najrealniji. Prilika je bilo za Kurilovec (5. Brajko, 48. i 80. Džaja, 59. stativa Celičeka) ali i Dubravu (1. i 34. Filipović, 17. Mudražija, 53. Alghoul). Kod domaćih istaknuli su se vratar Kranjčec, stoper Čunčić i lijevi bočni Šarić a za goste vratar Bogović, vezni Alghoul i lijevokrilni napadač Filipović. U 55. minuti teže je ozljeđen kod Kurilovca Ivan Horvat (koljeno).

KURILOVEC 0
DUBRAVA TIM KABEL 0
VELIKA GORICA SRC Udarnik. Igrano 19. svibnja 2018. od 17:30. Gledatelja 200. Sudac: Marić (Sisak) 6,5. Pomoćnici: Valešić i Kukurić.
KURILOVEC: Kranjčec 7, Čurek 6,5, Čunčić 7, I. Čolić 6,5, Šarić 7, Celiček 6, Kovačić 6, Džaja 6, Povoljnjak 6 (od 75. Kelava-), Horvat 6 (od 56. Ladović 6), Brajko 6.
TRENER: Damir Biškup 6,5
DUBRAVA TIM KABEL: Bogović 7, Berić 6,5, Čopec 6,5, Žugaj 6,5, Čečura 6,5, Šugić 6, Alghoul 7, Mudražija 6, Pejić, Kovačević 6 (od 60. Džeferović 6), Filipović 7.
TRENER: Krešimir Sunara 6,5
IGRAČ UTAKMICE: Mislav Čunčić