FOTO CB Exotic pobjednik Memorijala Božidara Viteza

Peti memorijalni malonogometni turnir Božidara Viteza održan je u organizaciji NK Vatrogasac na igralištu u Kobiliću uz sudjelovanje 15 momčadi podijeljene u 4 skupine. Igrano je po jednostrukom bod sustavu (svaka sa svakom), po dvije prvoplasirane ekipe plasirale su se četvrtfinale i po kup sustavu (na ispadanje) odigrale do kraja. Odigrano je ukupno 28 utakmica, a sve ih je vodio sudac Tihomir Bratković. Glavninu posla oko organizacije odradili su Ante Marić i Kristijan Kirinić, a voditelji turnira bili su Goran Smolčić i Stjepan Vitez.

Pehari su uručeni kapetanima tri prvoplasirane momčadi kao i novčane nagrade, a uručili su ih članovi obitelji Božidara Viteza, supruga, kćerke i unuk. Najboljim pojedincima uručene su statue nogometaša.

5.Memorijalni turnir Božidara Viteza

Redoslijed  1. CB Exotic, 2. Š.U. Pešćenica CB Boom, 3. Gradska četvrt Rakarje.

Najbolji igrač: Stjepan Celiček (CB Exotic).

Najbolji vratar: Nikola Dolački (Š.U. Pešćenica CB Boom).

Prvi poraz Turopoljca na domaćem terenu

22.09.2019. Kuče. Jedinstvena županijska nogometna liga – 06. kolo: NK Turopoljac – NK Rakov Potok. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac je nes(p)retno izgubio prvu utakmicu u ovom prvenstvu na svom terenu od Rakovog Potoka, suparnika koji je cijeli susret odigrao vrlo disciplinirano u fazi obrane. U prvom poluvremenu igra je bila ravnopravna, domaći su većinu napada izvodili preko Šestoka, a gosti preko bokova. Prvu veliku prigodu imao je Karlović u 8. minuti, ali njegov udarac iz blizine I. Zagorac je u padu odbio u korner. Na suprotnoj strani vrlo dobar pokušaj Mateka u 17. minuti za paradu vratara, a Šestok nije uspio poentirati u 26. minuti kada je solo akcijom izbio pred vratara N. Jaklenca koji je lako spriječio pokušaj loba.

Drugo poluvrijeme je bilo u znaku momčadi domaćina koja nije dominaciju okrunila pogotkom. ”Rakovi” su se znalački branili sve do posljednje minute odnosno sudačke nadoknade, kada su realizirali dva brza protunapada pogocima Goluba i Kufrina za velika tri boda.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2019./2020. – 06. kolo

NK Turopoljac – NK Rakov Potok 0:2 (0:0)

Kuče. Igralište: SRC Kuče. Gledatelja 70. Nedjelja, 22.09.2019., 16:30 sati. Sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici: Hrvoje Tišljar i Danijel Gašpar (oba Križ). Delegat: Tomislav Matoc (Zaprešić). Strijelci: 0:1 – Golub (90), 0:2 – Kufrin (90+2).

TUROPOLJAC: I. Zagorac, Kapović, Balenović (od 46. Čaić), Šestok, Matek, Đuksi (od 69. Cavrić), Filep (od 62. Đuračić), Begić, Bušić, Lučić (cap.), Fabijančić. Trener: Vlado Horvat.

RAKOV POTOK: N. Jaklenec, Kufrin, Golub, Golojuh, L. Mavrunac, Makarun (od 85. Fabek), Šolčić, Karlović, I. Jaklenac, M. Mravunac, Balen. Trener: Branko Mlinar.

Mraclinu šesta pobjeda u nizu i vrh tablice

1. ŽUPANIJSKA LIGA ISTOK , 6. kolo

Šestom uzastopnom pobjedom nogometaši Mraclina zasjeli su na vrh. Rezultat 2:0 prema prikazanoj igri mogao i trebao je biti izraženiji, nedostajalo je finalne realizacije. U utakmici protiv Posavca iz Orla igrači trenera Marka Pancirova bili su daleko uvjreljivija momčad na terenu. Oba pogotka postigao je Bruno Augustić, po jedan u svakom poluvremenu. Na samom početku dvoboja u šesnaestercu gostiju srušen je Ladislav Roginić, kazneni udarac izveo je Bruno Augustić što je golman gostiju obranio odbivši loptu opet prema njemu, drugi udarac završava u mreži. Kod drugog domaćeg pogotka Ivan Kos petom je proigrao Filipa Onića koji daje povratnu za Augustića, najbolji mraclinski strijelac rutinirano pronalazi lopti put u mrežu za konačnih 2:0. Sa 6 pobjeda u nizu, igrači Mraclina i trener Pancirov pokazali su se kao rivali vrijedni poštovanja.

MRACLIN – POSAVEC 2:0

MRACLIN. SRC Nova graba. Gletalja 80.
Sudac: I. Antunović (Velika Gorica). Pomoćnici: Dolibašić i Rožić.

STRIJELAC: 1:0 – Augustić (5), 2:0 – Augustić (60).

MRACLIN: Dražić, M. Kos (od 85. Guduraš), J. Domitrović, Babić, Bartolić (od 85. Ćevid), J. Dolibašić, Onić, Desput (od 46. I. Kos), Augustić (od 70. J. Cvetnić), Roginić (od 78. Cota), Jurić. TRENER: Marko Pancirov.

POSAVEC: M. Kučan, Lacković, Mirenić (od 54. Župetić), A. Breščaković, Budinski, M. Breščaković (od 65. Smolko), Bencek, Benkovčić, Horvat (od 58. Ščrbak), D. Kučan (od 68. Andrišević), Radman. TRENER: Mario Črljenec.

Zvekovac odnio bodove iz Novog Čiča

Prevagu režirali vratari, odlični Ištvanić i Gligorević krivac za prvi pogodak na utakmici

Zvekovac je imao zicer već u 1. minuti međutim najprije obrana Gligorevića i promašaj nakon odbijanca krivci su za mirovanje domaće mreže. Uzvratio je snažnim udarcem Vukadin a proslavio se vratar Ištvanić izbacivanjem lopte u korner. U 45. minuti dinamovac Blažević projektilom je pogodio gredu i to je uglavnom bilo sve do, za domaće kobne 63. minute.

Loptu je imao vratar Gligorević i gurnuo si predug for a onda napucao ni krivog ni dužnog utrčalog Horvata od kojeg se zabila u mrežu za 0-1. Dvije minute kasnije nervozni dinamovci opet su si sami zakuhali u vlastitom kaznenom prostoru za 11 metara. Uvjeravanje suca da je pogrešno sudio nije urodilo plodom i Valentino Krivan je bez problema prevario Gligorevića i pogodio za 0-2. U obostranoj nervozi do kraja samo je još Tomislav Jakovljević pogodio s distance za konačnih 1-2. Krivnju za poraz Čičani prvenstveno moraju tražiti u vlastitim slabostima a začuđuje i mizerna posjeta utakmici.

DINAMO HIDREL – ZVEKOVAC 1-2

NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrela. Igrano 22. rujna 2019. od 16.30. Gledatelja 35. Sudac: Marin Medved (Ivanić Grad). Pomoćnici: Tomislav Tadijanović (Ivanić Grad). Delegat: Željko Stepanić (Velika Gorica).

STRIJELCI: 0-1 Horvat (63), 0-2 Krivan (65-11 metara) 1-2-Jakovljević (90).

DINAMO HIDREL(4-3-3): Gligorević-Zorić (od 76. Čurla), Hladni, Pudić, Ž. Josić (od 69. Jurišić)-Furić (od 72. D. Josić), Slivak, Jakovljević-Blažević (od 78. Španiček), Hrkovac, Vukadin.

TRENER: Mario Kajinić

ZVEKOVAC (4-4-2): Ištvanić-Škulec, Lovrić, M. Kovačević, Majić-Dario Pucelj (od 89. Dominik Pucelj), Dorijan Pucelj, Antičević, Krivan-Dino Pucelj (od 88. D. Kovačević), Horvat (od 85. Škrivanek).