FOTO Bistra lakoćom do tri boda u Gradićima

Momčad Bistre pokazala je bolju igru tokom cijele utakmice u dvoboju kontra domaćina Gradića. Sam početak otvaranja utakmice dao je naslutiti da je Bistra dosta kvalitetnija momčad te da će domaćinu biti jako teško do bodova. U 35. minuti susreta Ištuk je na jednu ubačenu loptu u kazneni prostor bio najviši u skoku te glavom zatresao mrežu domaćeg vratara Kamenjaševića.

S minimalnom prednošću odlazi se na odmor, a u nastavku drugog dijela vidio se osjetni pad u kvaliteti igre domaćina, koji nikako nije mogao povezati svoje redove, a to su gosti odlično iskoristili u 66 minuti kada je Štulec pogodio za 2-0, što je bio i konačni rezultat utakmice.

Četvrta HNL Središte, 20 kolo:
GRADIĆI – BISTRA 0-2
Gradići. Gledatelja 100. Suci: Alen Hrgović, Krešimir Lang, Igor Havranek i Juraj Jović (svi iz Zagreba).
STRIJELCI: 0-1 Ištuk (35), 0-2 Štulec (66).
GRADIĆI: Kamenjašević, Božić, Krstanović, Milanović, Cindrić, Štefner, Pralas (od 89. Rajić), Furić, Cvetnić (od 75. Yame Loaw), Smolković (od 46. Župetić). Predstavnik kluba Edi Ivančić
BISTRA: Đurđek, Ištuk, Marić, Vračević (od 88. Lovrić), Kukec, Smolčić (od 78. Matošević), Grabušić, Dežić, Aničić, Misimi (od 80. Zendeli), Štulec (od 88. Batina). Trener Bernard Gulić.

Prvi poraz Turopoljca na domaćem terenu

22.09.2019. Kuče. Jedinstvena županijska nogometna liga – 06. kolo: NK Turopoljac – NK Rakov Potok. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac je nes(p)retno izgubio prvu utakmicu u ovom prvenstvu na svom terenu od Rakovog Potoka, suparnika koji je cijeli susret odigrao vrlo disciplinirano u fazi obrane. U prvom poluvremenu igra je bila ravnopravna, domaći su većinu napada izvodili preko Šestoka, a gosti preko bokova. Prvu veliku prigodu imao je Karlović u 8. minuti, ali njegov udarac iz blizine I. Zagorac je u padu odbio u korner. Na suprotnoj strani vrlo dobar pokušaj Mateka u 17. minuti za paradu vratara, a Šestok nije uspio poentirati u 26. minuti kada je solo akcijom izbio pred vratara N. Jaklenca koji je lako spriječio pokušaj loba.

Drugo poluvrijeme je bilo u znaku momčadi domaćina koja nije dominaciju okrunila pogotkom. ”Rakovi” su se znalački branili sve do posljednje minute odnosno sudačke nadoknade, kada su realizirali dva brza protunapada pogocima Goluba i Kufrina za velika tri boda.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2019./2020. – 06. kolo

NK Turopoljac – NK Rakov Potok 0:2 (0:0)

Kuče. Igralište: SRC Kuče. Gledatelja 70. Nedjelja, 22.09.2019., 16:30 sati. Sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici: Hrvoje Tišljar i Danijel Gašpar (oba Križ). Delegat: Tomislav Matoc (Zaprešić). Strijelci: 0:1 – Golub (90), 0:2 – Kufrin (90+2).

TUROPOLJAC: I. Zagorac, Kapović, Balenović (od 46. Čaić), Šestok, Matek, Đuksi (od 69. Cavrić), Filep (od 62. Đuračić), Begić, Bušić, Lučić (cap.), Fabijančić. Trener: Vlado Horvat.

RAKOV POTOK: N. Jaklenec, Kufrin, Golub, Golojuh, L. Mavrunac, Makarun (od 85. Fabek), Šolčić, Karlović, I. Jaklenac, M. Mravunac, Balen. Trener: Branko Mlinar.

Mraclinu šesta pobjeda u nizu i vrh tablice

1. ŽUPANIJSKA LIGA ISTOK , 6. kolo

Šestom uzastopnom pobjedom nogometaši Mraclina zasjeli su na vrh. Rezultat 2:0 prema prikazanoj igri mogao i trebao je biti izraženiji, nedostajalo je finalne realizacije. U utakmici protiv Posavca iz Orla igrači trenera Marka Pancirova bili su daleko uvjreljivija momčad na terenu. Oba pogotka postigao je Bruno Augustić, po jedan u svakom poluvremenu. Na samom početku dvoboja u šesnaestercu gostiju srušen je Ladislav Roginić, kazneni udarac izveo je Bruno Augustić što je golman gostiju obranio odbivši loptu opet prema njemu, drugi udarac završava u mreži. Kod drugog domaćeg pogotka Ivan Kos petom je proigrao Filipa Onića koji daje povratnu za Augustića, najbolji mraclinski strijelac rutinirano pronalazi lopti put u mrežu za konačnih 2:0. Sa 6 pobjeda u nizu, igrači Mraclina i trener Pancirov pokazali su se kao rivali vrijedni poštovanja.

MRACLIN – POSAVEC 2:0

MRACLIN. SRC Nova graba. Gletalja 80.
Sudac: I. Antunović (Velika Gorica). Pomoćnici: Dolibašić i Rožić.

STRIJELAC: 1:0 – Augustić (5), 2:0 – Augustić (60).

MRACLIN: Dražić, M. Kos (od 85. Guduraš), J. Domitrović, Babić, Bartolić (od 85. Ćevid), J. Dolibašić, Onić, Desput (od 46. I. Kos), Augustić (od 70. J. Cvetnić), Roginić (od 78. Cota), Jurić. TRENER: Marko Pancirov.

POSAVEC: M. Kučan, Lacković, Mirenić (od 54. Župetić), A. Breščaković, Budinski, M. Breščaković (od 65. Smolko), Bencek, Benkovčić, Horvat (od 58. Ščrbak), D. Kučan (od 68. Andrišević), Radman. TRENER: Mario Črljenec.

Zvekovac odnio bodove iz Novog Čiča

Prevagu režirali vratari, odlični Ištvanić i Gligorević krivac za prvi pogodak na utakmici

Zvekovac je imao zicer već u 1. minuti međutim najprije obrana Gligorevića i promašaj nakon odbijanca krivci su za mirovanje domaće mreže. Uzvratio je snažnim udarcem Vukadin a proslavio se vratar Ištvanić izbacivanjem lopte u korner. U 45. minuti dinamovac Blažević projektilom je pogodio gredu i to je uglavnom bilo sve do, za domaće kobne 63. minute.

Loptu je imao vratar Gligorević i gurnuo si predug for a onda napucao ni krivog ni dužnog utrčalog Horvata od kojeg se zabila u mrežu za 0-1. Dvije minute kasnije nervozni dinamovci opet su si sami zakuhali u vlastitom kaznenom prostoru za 11 metara. Uvjeravanje suca da je pogrešno sudio nije urodilo plodom i Valentino Krivan je bez problema prevario Gligorevića i pogodio za 0-2. U obostranoj nervozi do kraja samo je još Tomislav Jakovljević pogodio s distance za konačnih 1-2. Krivnju za poraz Čičani prvenstveno moraju tražiti u vlastitim slabostima a začuđuje i mizerna posjeta utakmici.

DINAMO HIDREL – ZVEKOVAC 1-2

NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrela. Igrano 22. rujna 2019. od 16.30. Gledatelja 35. Sudac: Marin Medved (Ivanić Grad). Pomoćnici: Tomislav Tadijanović (Ivanić Grad). Delegat: Željko Stepanić (Velika Gorica).

STRIJELCI: 0-1 Horvat (63), 0-2 Krivan (65-11 metara) 1-2-Jakovljević (90).

DINAMO HIDREL(4-3-3): Gligorević-Zorić (od 76. Čurla), Hladni, Pudić, Ž. Josić (od 69. Jurišić)-Furić (od 72. D. Josić), Slivak, Jakovljević-Blažević (od 78. Španiček), Hrkovac, Vukadin.

TRENER: Mario Kajinić

ZVEKOVAC (4-4-2): Ištvanić-Škulec, Lovrić, M. Kovačević, Majić-Dario Pucelj (od 89. Dominik Pucelj), Dorijan Pucelj, Antičević, Krivan-Dino Pucelj (od 88. D. Kovačević), Horvat (od 85. Škrivanek).