08.05.2021. Mičevec. Jedinstvena županijska nogometna liga – 27. kolo: NK Klas – NK Polet (Buševec). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas i Polet podijelili su bodove u susretu odigranom po lijepom, sunčanom vremenu i na odlično pripremljenom igralištu na kojem se nisu mogli zamijetiti tragovi jučerašnje obilne kiše. Iako je Polet od početka djelovao kao sastav koji je riješio uzeti sva tri boda, momčad domaćina nije podlegla pritisku nego se dobro branila i preko isturenog brzanca Domagoja Bedekovića tražila šansu u brzim kontranapadima.

Igra Poleta bazirala se na veznom redu i dirigiranju kapetana Ivice Sučića te pokušajima da se nešto konkretno učini po bočnim stranama. Međutim, Antonio Kundih i Toni Topić bili su nepremostiva prepreka za suparničke pokušaje. Izrazitih šansi za pogodaka nije bilo, jedino je Bedeković u 18. minuti na petercu slabo volejem zahvatio dalekometni ubačaj Kundiha i vratar Hrvoje Bradić lako je obranio.

Klas je došao u vodstvo prekrasnim pogotkom Bedekovića koji je s 18 metara u trku uputio projektil u rašlje – neobranjivo, eurogol! Poletu je trebalo dvadesetak minuta da anulira prednost Mičevčana, strijelac pogotka bio je Ivan Klafurić, lopta se zabila u mrežu uz samu vratnicu.

Dramatično je bilo u sudačkoj nadoknadi kada je sudac Pajvot isključio Poletovog igrača Damira Baćana (dvije opomene u istoj minuti), zatim je Bradić sjajnom paradom loptu ispod grede izbacio u korner, a ubačaj iz kuta Kundih je zahvatio glavom i pogodio gredu!

Jedinstvena županijska nogometna liga 2020./2021., 27. kolo

NK Klas – NK Polet (Buševec) 1:1 (0:0)

Mičevec. Igralište: ŠRC Mičevec. Gledatelja: -. Subota, 08.05.2021., 17 sati. Sudac: Matija Pajvot (Vrbovec). Pomoćnici: Srećko Jantoljak (Vrbovec) i Ivan Bukovčan (Cubinec). Delegat: Vjekoslav Knez (Zaprešić). Strijelci: 1:0 – Bedeković (58), 1:1 – I.Klafurić (79).

KLAS: Sivec, Matošević (od 71. Samardžić), Orešković, Kundih (cap.), Obad, Kopilović (od 76. Sviličić), Bedeković, Matić, Marković (od 81. Preglej), Topić, Šteko. Trener: Dragan Karanović.

POLET: Bradić, Baćan Janječić, Pejak, Matušin, Sučić (od 81. Mikulić), Jušić, M.Klafurić, Šestak (od 27. I.Klafurić), Stuparić, Brajković. Trener: Zoran Tomčić.

Slavlje Turopoljca, Poleta, Mladosti i Lomnice

Jelačić remizirao u Bregani, Kupa “popila” osam komada u Zdencima Brdovečkim…

Autor

U srijedu 15. rujna odigrano je 5. kolo prvenstva Jedinstvene županijske nogometne lige. Iznenađenja nije bilo, osim što je Kupa iz Pokupskog izgubila 8:0 u Zdencima Brdovečkim. Lider Turopoljac bez većih problema svladao je Klas iz Mičevca 3:0. Nakon nesretnog poraza u Bedenici, Polet je na svom Zvrniku dobio 2:1 kvalitetni Dinamo Jakovlje i malo se popeo na ljestvici bliže vrhu. Jelačić u Bregani nije zabio, ali nije ni primio. Mladost je u Obrezini očekivano pobijedila Strmec (2:1) a Lomnica doma Slogu iz Križa s 3:0. Ružno izgleda poraz Kupe 8:0 u Zdencima.

REZULTATI:

JŽNL, 5. kolo

Srijeda, 15. rujna 2021.:

Turopoljac – Klas 3:0 (Mlinarić, Čaić, Šteko a.g.)

Bregana – Jelačić Vukovina 0:0

Mladost – Strmec Bedenica 2:1 (Hercigonja i Ivančić za Mladost)

Vatrogasac – Kupa 8:0

Polet – Dinamo Jakovlje 2:1 (Marko Župetić i Stuparić za Polet)

Lomnica – Sloga Križ 3:0 (Arbanas 2, Leonardo Mostarlić)

Autor

15.09.2021. Velika Gorica, Vukovina. Prijateljska utakmica mladih nogometašica. ‘Reprezentacija Donjeg Turopolja’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prijateljska utakmica između Reprezentacije Donjeg Turopolja (kolokvijalni naziv) i ŽNK Agram (djevojčice do deset godina) odigrana je sinoć pod svjetlošću reflektora na igralištu SRC Ban Jelačić u Vukovini. Voditelj turopoljske selekcije bio je trener Tomislav Pedišić, a Agram je vodio trener Adrian Zrilić. Sudila je Iva iz Zagreba.

15.09.2021. Velika Gorica, Vukovina. Prijateljska utakmica mladih nogometašica. ŽNK Agram (Zagreb). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Djevojčice su oduševile u svemu – odnos prema igri, kombinacije, akcije, driblinzi, dueli, kontranapadi … Posebno oduševljava njihova brzina, neke od djevojčica su tako hitre da bi vjerojatno uspjele i u atletici, u sprinterskim disciplinama. Prije nego što su postigle prvi pogodak male Turopoljke su tri puta pogodile vratnicu, a onda su pogađale u serijama.

15.09.2021. Velika Gorica, Vukovina. Prijateljska utakmica mladih nogometašica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Treneri su neprestano davali upute i često radili izmjene, tako da je tempo bio stalno ‘na najjače’. Roditelji su žestoko navijali i više se živcirali nego igračice.

Sastav domaće ekipe: Ana Malinović, Mia Šestok, Kaja Pedišić, Mia Hađevir, Lana Matejčić, Tena Krvarić (sve NK Ban Jelačić, Vukovina), Marta Kovačević, Jana Kovačić, Mia Jagustin (sve NK Turopolje, Turopolje) i Tara Trupčević (NK Vatrogasac, Kobilić).

Autor

Mladost je u 5. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige zabilježila pobjedu protiv Strmca (Bedenica) boljom igrom u drugom poluvremenu i odličnom predstavom Ivana Hercigonje. Igra oba suparnika u prvom poluvremena bila je za brzi zaborav, jer jedina konstanta bila je nepovezanost akcija i učestala kriva predaja lopte.

Konkretne stvari na travnjaku počele su se događati nakon trostruke izmjene u redovima domaće momčadi. Jedan od trojice koji je ušao u igru u 52. minuti bio je Ivan Hercigonja kojeg nismo dosad imali prigode gledati u dresu Mladosti. Hercigonja je u desetak minuta dodirnuo loptu dva-tri puta i onda je u samo tri minute prelomio rezultat u korist domaćina.

Prvo je u 64. pobjegao obrani, u situaciji ‘1 na 1’ prevario vratara, i iskosa pogodio mrežu za 1:0! Samo tri minute kasnije Hercigonja nezadrživo prolazi lijevom stranom do korner linije i oštro ubacuje pred vrata, a Marko Ivančić samo postavlja nogu i lopta je u mreži – 2:0! Gosti su minutu kasnije iskoristili neopreznost domaćih i smanjili na 2:1.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021./2022., 05.kolo

NK Mladost – NK Strmec (Bedenica) 2:1 (0:0)

Obrezina. Igralište: ŠRC Obrezina. Gledatelja 70. Srijeda, 15.09.2021., 17 sati. Sudac: Mario Stanić. Pomoćnici: Filip Ačkar i Štefo Bićanić (svi Dugo Selo). Delegat: Mario Grdenić (Križ). Strijelci: 1:0 – Hercigonja (64), 2:0 – M.Ivančić (67), 2:1 – Bičak (68).

MLADOST: Miklec, B.Ivančić, M.Tadić (cap.), Perić (od 52. Jelić), D.Bedeković (od 52. Hercigonja), M.Ivančić, Periša, Pejak (od 62. Sudec), Grdić (od 77. Smajić), Kos (od 52. Šorša), Hren. Trener: Romano Župetić.

STRMEC: Plantić, Kranjec, K.Šilinić, Bičak, Ž.Bedeković (cap.), H.Šilinić (od 56. Bobinec), Posavec, Antolković, Baček (od 78. Vuk), Trčak, Novački. Trener: Miroslav Vuksanić.