Povežite se s nama

Vijesti

Dva vatrogasna natjecanja u organizaciji DVD-a Buševec

DVD Staro Čiče najbolje na 8. memorijalu Josipa Robića-Habe, a DVD-i Deanovac i Ribnica na 21. Kupu Turopolja

Objavljeno

na

Buševec je jučer ugostio dva vatrogasna natjecanja. Mladi vatrogasci snage su odmjerili na 8. Memorijalu Josipa Robića-Habe, a njihove starije kolege na 21. Kupu Turopolja. Među najmlađim vatrogascima u konkurenciji dječaka najbolji je bio DVD Staro Čiče, drugo i treće mjesto zauzeli su dječaci iz Kosnice i Vukovine. U konkurenciji djevojčica najbolji rezultat također je ostvarila ekipa DVD-a Staro Čiče, a drugo i treće mjesto osvojile su ekipe DVD-ova Vidovec i Ribnica.

23.06.2018. Buševec – 21. Kup Turopolja. Foto: Anes Šuvalić/Cityportal.hr

„Sudjelovalo je 29 ekipa, a nastupile su 22 muške i sedam ženskih ekipa. Zadovoljni smo odazivom i ugodno iznenađeni, jer smo prošle godine imali prijavljen manji broj ekipa. To pokazuje da radimo dobro i da su ekipe koje su nastupale kod nas zadovoljne te se iduće godine nadamo još većem broju ekipa“, rekao nam je Nenad Grđan, dopredsjednik DVD-a Buševec.

23.06.2018. Buševec – 21. Kup Turopolja. Foto: Anes Šuvalić/Cityportal.hr

Prema svemu viđenom pred goričkim vatrogastvom je blistava budućnost. Nove generacije pokazuju da znaju i mogu nastaviti tradiciju.
„Na nedavno održanom gradskom natjecanju u Turopolju nastupilo je 46 ekipa, a svaka ekipa ima po desetero djece, što znači da je nastupilo 460 djece. Po broju djece koja se bave vatrogastvom najjači smo u zagrebačkoj županiji“, istaknuo je Dalibor Mrakovčić, predsjednik Vatrogasne zajednice Grada Velike Gorice.

23.06.2018. Buševec – 21. Kup Turopolja. Foto: Anes Šuvalić/Cityportal.hr

Buševski kup jedno je od najstarijih natjecanja u Vatrogasnoj zajednici Grada Velike Gorice uz Kup u Starom Čiču. Seniorske ekipe natjecale su se u izvođenju vježbe 31A, s agregatom i tlačnim prugama. U Muškoj A kategoriji najbolji su bili vatrogasci DVD-a Deanovac, a drugo i treće mjesto zauzeli su DVD Granešina i DVD Mraclin. Vatrogaskinje DVD-a Ribnica najbolje su bile u kategoriji Žene A, dok je drugo mjesto zauzela ekipa DVD-a Sveta Nedelja. U kategoriji Muški B pobijedili su vatrogasci DVD-a Zaprešić, a drugo mjesto pripalo je ekipi DVD-a Ribnica.

23.06.2018. Buševec – 21. Kup Turopolja. Foto: Anes Šuvalić/Cityportal.hr

Nakon natjecateljskog djela, druženje u velikom šatoru nastavljeno je do kasno u noć.

Vijesti

Novi detalji slučaja iz Lukavca! Osobe sa snimke nisu odgovorne za smrt štenaca

Objavljeno

na

Početkom godine, prenijeli smo vijest o dvije osobe za koje se tvrdilo da su odgovorne za smrt štenaca koje su ispred DVD-a Lukavec. Međutim, prema dokumentaciji dostavljenoj redakciji, uključujući zapisnik Državnog inspektorata, veterinarske inspekcije, utvrđeno je da osobe koje su zabilježene nadzornom kamerom ispred DVD-a Lukavec nisu odgovorne za napuštanje životinja niti za njihovu smrt.

Iz službenog zapisnika proizlazi da je s velikom dozom sigurnosti utvrđeno kako su štenci prethodno napušteni od strane za sada nepoznate osobe ili osoba, te da su osobe sa snimke samo našle životinje, a ne nisu bili njihovi vlasnici, posjednici ili skrbnici.

Također je utvrđeno da su nalaznici, po pronalasku životinja, kontaktirali više nadležnih službi i udruga za zaštitu životinja te time ispunili svoju zakonsku obvezu sukladno članku 67. stavku 2. Zakona o zaštiti životinja. Zbog nemogućnosti preuzimanja životinja od strane nadležnih službi, životinje su ostavljene na frekventnijem mjestu kako bi im se povećale šanse za pronalazak pomoći. O svemu tome su i priloženi dokazi u obliku ispisa poziva i poruka.

Državni inspektorat zaključio je da ne postoji osnova za daljnje postupanje protiv osoba sa snimke, budući da nisu odgovorne za napuštanje životinja niti za njihovo uginuće, a u njihovom zapisniku stoji:

„Državni inspektorat, Područni ured Split, Ispostava u Korčuli, veterinarska inspekcija, donosi nedvojbeni zaključak, temeljem izjave stranka kako stoji u ovom zapisniku, dostupnih informacija prikupljenih na drugi način, foto i video dokumentacije dostavljenih od stranaka što čini i prilogu ovog zapisnika: nema osnova za daljnje postupanje tijela veterinarske inspekcije u smislu odgovornosti osoba, vezano za navedeni događaj, po Zakonu o zaštiti životinja („NN broj 102/2017“) Naime: Inspekcijskom istraživanjem se utvrđuje s velikom dozom sigurnosti da je predmetni događaj nastao zbog napuštanja životinja…od strane za sada nepoznatog ili nepoznatih posjednika, posljedica čega je došlo do uginuća životinja. Osobe koje su na posredan način sudjelovale u događaju, nisu odgovorne za napuštanje predmetnih životinja niti posljedično za njihovu smrt i to iz razloga nisu bile posjednici životinja niti njihovi vlasnici ili skrbnici u bilo kojem vremenskom periodu. Osobe su vezano za njihovo posredno učešće u događaju nalaznici napuštenih životinja, koji su kao njihovi nalaznici ispunili obvezu iz članka 67. stavak 2. Zakona o zaštiti životinja, tako da su njihov nalaz prijavili skloništu za životinje.“

Također, dostavljeni su i komentari ljudi koji su potvrdili kako su osobe pokušale pomoći životinjama.

 

Nastavite čitati

Vijesti

Brončani rukometaši dočekuju se večeras na Trgu bana Jelačića, Vlada preuzela organizaciju

“Pokazali ste snagu nove generacije i kontinuitet uspjeha hrvatskog rukometa”.

Objavljeno

na

Objavio/la

Hrvatski rukometaši, osvajači brončane medalje na Europskom prvenstvu, bit će dočekani večeras, u ponedjeljak 2. veljače, u 18 sati na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu, nakon što je Vlada Republike Hrvatske na telefonskoj sjednici odlučila preuzeti organizaciju dočeka u suradnji s Hrvatskim rukometnim savezom.

Nakon niza zapleta koji se odvijao tijekom današnjeg dana, Vlada RH donijela je zaključak o preuzimanju organizacije službenog dočeka za brončane rukometaše, navodeći kako želi osigurati primjereno obilježavanje još jednog velikog uspjeha hrvatskog sporta. Kako je rečeno, odluka je donesena nakon što je gradska vlast započela organizaciju bez prethodnih konzultacija s Vladom, a potom je doček bio otkazan. Vlada je stoga, u suradnji s Hrvatskim rukometnim savezom, odlučila preuzeti organizaciju kako bi se rukometašima i građanima omogućila proslava u središtu Zagreba.

Premijer Andrej Plenković i predstavnici Vlade primili su reprezentativce u Banskim dvorima te im čestitali na osvojenoj bronci na EHF Euru, istaknuvši važnost kontinuiteta uspjeha i promocije hrvatskog sporta.

“Pokazali ste snagu nove generacije i kontinuitet uspjeha hrvatskog rukometa. Učinili ste puno za promociju rukometa i cijele zemlje, a sada je vrijeme da se i mi odužimo vama dostojanstvenim dočekom u glavnom gradu, kakav ovakvi veliki sportski uspjesi i zaslužuju”, poručio je premijer.

Doček na Trgu bana Jelačića zakazan je za večeras u 18 sati, a organizatori pozivaju građane da dođu pozdraviti reprezentaciju i zajedno obilježe novi uspjeh hrvatskog rukometa.

Nastavite čitati

HOTNEWS

CITY ANKETA Plus i minus na istoj adresi

Od spontanih komentara do iskrenih razgovora..,

Objavljeno

na

Objavio/la

Velika Gorica kroz oči svojih žitelja – od spontanih komentara do iskrenih razgovora; dobili smo mješavinu pohvala, sugestija, pa čak i poneke kritike, ali uvijek s osmijehom i dobrom voljom.

U videu pogledajte reakcije Velikogoričana:

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Velikogoričani – javne površine nisu odlagališta otpada!

Neodgovorni građani ostavljaju smeće na javnim površinama Velike Gorice

Objavljeno

na

Objavio/la

Jutros su nas iznenadile neugodne slike javnih gradskih površina, koje su naši sugrađani počeli koristiti za odlaganje božićnih jelki. Da se malo našalimo,  pitanje koje nam se nametnulo na prvu je tko uopće drži božićnu jelku do kraja siječnja? S druge strane sudeći po izgledu ove jelke nisu bile u toplom okruženju, obzirom na njihovu očuvanost. No, šalu na stranu, ovdje se ipak radi o nemaru i ružnim navikama naših sugrađana koje su u konačnici i kažnjive, a vjerujemo da će okolne kamere video nadzora na kraju pomoći nadležnim komunalnim inspektorima da ovakva ponašanja pojedinaca adekvatno i kazne.

 

Nastavite čitati

Sport

Polet polijeće: Ludnica na tablici, show u najavi i jedna želja – titula!

Trener Josip Rožić u ponedjeljak će okupiti igrače Poleta iz Buševca na pripremama za proljeće prepuno izazova: Buševčani su na vrhu tablice, ali konkurenti su i brojni i ozbiljni, a bilo je i promjena u igračkom kadru…

Objavljeno

na

Objavio/la

Na završetak njezine kalendarske verzije još ćemo malo morati pričekati, ali nogometna zima polako je došla svome kraju. Na najvišoj razini vratili smo se u đir odmah iza Nove godine, prvi niželigaši krenuli su sredinom siječnja, a svi ostali kreću početkom veljače. Ovog ponedjeljka tako će krenuti Mraclin, naš jedini predstavnik u 4. NL, ali i Polet iz obližnjeg Buševca, klub s najvećim šansama da se sljedeće sezone pridruži susjedima u višem rangu.

Jesen u županijskoj Premier ligi za Buševčane je bila iznimno uspješna, okončali su je na vrhu tablice, pa je logična želja i ambicija da se na tome mjestu ostane sve do kraja.

– Iskreno, ova dugačka zimska pauza za nas je bila izrazito lijepa, jer svaki put kad pogledamo tablicu, vidimo da smo na samom vrhu. Sjajan je to osjećaj, lijepo je biti jesenski prvak i na tome još jednom čestitke našim dečkima, ali to ujedno znači i da nas čeka vrlo zanimljivo proljeće – kaže uvodno trener Joža Rožić, potpisnik ovog uspjeha.

I nije teško složiti se s njim, jer pogled na tablicu otkriva da je Polet prvi sa 32 osvojena boda, ali isti taj pogled će otkriti i da je opasna gužva odmah iza buševečkih leđa. Drugi Kloštar i treća Sutla-Laduč imaju samo bod manje, četvrta Lonja i peta Dubrava su na dva boda manje… A kad je pet vodećih klubova u pet bodova, show je zagarantiran.

– Liga je velika, broji 18 klubova, puno je utakmica pred nama i puno bodova u igri do kraja. Kako će biti zanimljivo u borbi za ostanak, još će zanimljivije biti u toj borbi za sam vrh poretka. Bodovne razlike su male, nitko se nije odvojio kao prijašnjih par sezona, a sve to skupa dokaz je koliko je ovakva liga zanimljiva. Pogotovo za naše, turopoljske klubove – kaže trener Joža.

Josip Rožić uspješno vodi Polet prema ostvarenju klupskih ambicija, no dug je još put pred Buševčanima… Foto: Vitomir Štuban

Kad je riječ o ambicijama, tajni nema.

– Naše ambicije su iste kakve su bile i u jesenskom dijelu sezone. Prvi cilj je osigurati što prije ostanak u ligi, a mislim da smo jako blizu tog cilja. A ostali ciljevi… Oni su uvijek isti u Poletu. Želimo boriti se za što bolji plasman, pa i za sam vrh ako je to moguće. Kao što sam rekao i prije početka prvenstva, Kloštar i Sutla-Laduč su u ovoj ligi daleko najambiciozniji po mnogim stvarima, čak bih rekao da po tim nekim stvarima spadaju i u sami vrh višeg ranga, ali na nama je da razmišljamo samo o sebi. I da napravimo sve da budemo konkurentni kroz proljetni dio – ističe Rožić.

A da bi borba za titulu bila moguća, valja se dobro pripremiti, počevši od ovog ponedjeljka.

– Pripremni period odradit ćemo u pet tjedana prije samog početka prvenstva. Trenirat ćemo tri do četiri puta u tjednu i odraditi četiri pripremne utakmice, protiv Posavca, Bune i Topuskog, plus kup utakmica 1. ožujka. Moguća je i još koja utakmica u tjednu, ali to će ovisiti o vremenskim prilikama i vjerujem da neće utjecati na naš plan priprema – govori trener Rožić.

Odmah na startu proljetnog dijela sezone Polet ide na teško gostovanje u Kloštar Ivanić, kod prvih pratitelja… Foto: Vitomir Štuban

Klub su tijekom zime napustila tri igrača, uključujući i Dominika Smolkovića, koji je otišao u Mraclin, no tu su i dva nova igrača.

– Da, zasad imamo dva nova igrača, odnosno dva povratnika. Iz Lomnice nam je došao Bruno Jušić, a iz Gradića Luka Komšić, ali nadam se dolasku još jednog ili dvojice igrača kroz pripremni period pred nama – govori Joža i zaključuje:

– Iskreno, mišljenja sam da su nam trenutačno najveća pojačanja oni iz unutarnjih redova. To su igrači koji su kroz jesenski dio imali velikih problema s ozljedama i još nekim obavezama. Najveća želja za proljetni dio nam je da nas zaobiđu ozljede što je više moguće, jer time će i sama konkurencija unutar momčadi biti jača.

Proljeće će odmah krenuti vatreno, jer već u prvom kolu, 7. ožujka, Polet ide u Kloštar Ivanić, kod jednog od brojnih ozbiljnih rivala…

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno