Dupli program Gorice: Dvije utakmice, tri gola, eurogol, remi i pobjeda

Nogometaši Gorice u srijedu su odigrali dvije prijateljske utakmice – u prvoj je kombinirana momčad, popunjena juniorima i kadetima, odigrala 1-1 protiv Tuzla Cityja, a u drugom su “prvotimci” bili bolji 1-0 od mađarskog prvoligaša Kaposvara

U trenutku kad je dogovoreno da će HNK Gorica ove srijede odigrati dvije utakmice u istom poslijepodnevu, ideja je bila da svi igrači u kadru dobiju punu minutažu, da u 90 minuta pokažu koliko su spremni točno deset dana prije početka prvenstva, otvaranja sezone protiv Intera na domaćem terenu. U međuvremenu je trener Sergej Jakirović zbog nediscipline iz momčadi udaljio Rumunja Deaconua, reprezentativac Čabraja nije se priključio zbog ozljede koljena, Nizozemac Suk nije se uspio oporaviti, na “bolovanju” je i dalje i Šroler, Miya se još nije vratio iz Ugadne, a još neka pojačanja se tek čekaju… I Jakir je u pomoć morao zvati juniore i kadete kako bi imao dovoljno igrača za dvostruki program.

– Želio sam svakome dati po 90 minuta, no ispalo je da je u toj prvoj utakmici zaigrala momčad koja sasvim sigurno više nikad neće biti zajedno na terenu. Hvala našim juniorima i jednom kadetu što su došli pomoći uslijed manjih problema koje imamo s kadrom. Iako smo pali u posljednjih pola sata, moram ih pohvaliti, jer do tog trenutka smo bili dobri, dečki su dali sve od sebe. I tu mi rezultat čak i nije bilo toliko važan – rekao je Jakirović komentirajući utakmicu protiv BH-prvoligaša Tuzla City, koja je završila 1-1, a igrali su Čović, Jovičić, novi Nizozemac Steenvoorden, Periša, Krizmanić, rekonvalescent Marina, Ganac Moro, igrač na probi Patrik Periša, pa onda i mladi Bakula, Zavalić, Braica, Žordić, Ćosić, Debijađi…

A gol je zabio Hrvoje Babec, igrač koji je na probi i koji je vrlo blizu toga da potpiše ugovor s Goricom. Riječ je o 19-godišnjaku koji je primarno zadnji vezni, može biti i stoper, a u ovom susretu bio je na polušpici. I pokazao da se i tu može snaći… Svakako zanimljiv potencijal, bivši kapetan mlade momčadi Metza i igrač čiji će se status riješavati sljedećih dana.

Dva i pol sata nakon početka prve, počela je i druga utakmica. U njoj je branio Kahlina, a igrali Musa, Ljubisavljević, Ćelić, Špičić, Maloča, Maslowski, Dvorneković, Mathiu, Ndiaye i Zwolinski, koji je i zabio prekrasan gol. S 20-ak metara, topovski, u rašlje golmana Kaposvara… Bio je to i jedini gol na utakmici, završilo je 1-0, a trener Jakirović imao je na nju druge poglede.

– U toj drugoj utakmici sve mi je bilo važno, budući da nije ostalo još puno vremena do početka prvenstva. Dobro smo se rastrčali, dolazi do izražaja i svježina, na kojoj ćemo u sljedećem razdoblju više raditi, a mogli smo i uvjerljivije pobijediti – komentirao je Jakirović.

Pripreme ulaze u posljednju fazu, sve misli polako se okreću toj utakmici protiv Intera, za koju će kao generalna proba poslužiti sudar sa srpskim prvoligašem Inđijom u subotu.

– Dosad se nismo previše bavili Interom, ali imamo dovoljno vremena da im se posvetimo. Prošle sezone smo se uglavnom mučili s njima, bile su to sve teške utakmice, a ništa drugo ne očekujem ni ovoga puta – kazao je Jakirović.

FOTO Klas protiv Dinama (J) prošao kao ‘bos po trnju’

21.09.2019. Mičevec. Jedinstvena županijska nogometna liga – 06.kolo: NK Klas – NK Dinamo (Jakovlje). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas je nakon katastrofe u prošlom kolu u Keresticu protiv TOP-a (0:10!), uvjerljivo poražen i na domaćem terenu kontra Dinama iz Jakovlja. Rezultat bi za domaće vjerojatno izgledao povoljnije da je hitri Domagoj Bedeković u prvom poluvremenu iskoristio tri velike prigode (9., 10. i 12. minuta) te da je plasirana lopta Gorana Fišera u 15. minuti završila u donjem kutu umjesto u golautu. Gosti su to kaznili u dvije minute pogotkom Kristijana Špičeka (25.) odnosno eurogolom Matije Šipeka (26) za vodstvo 0:2. Četvrtu zrelu šansu Bedeković je konačno realizirao i smanjio na 1:2.

Početkom drugog poluvremena Bedeković je opet u centru pažnje svojim nezadrživim prodorima i teško shvatljivim promašajima. Gosti su kombinatornom igrom izvodili brze napade i uredno ih realizirali, Josip Vicić iz gužve pogađa rašlje za 1:3 (60.), a Mateo Piškor izvodi malu bravuru i pogađa za 1:4 (65.)! Porozna obrana domaćih u završnici se posve raspala i još dvije lopte su završile u domaćoj mreži, strijelci su bili Šipek u 80. i Luka Vrabec u 89. minuti. Drugi pogodak za domaće postigao je Fišer (85.).

Jedinstvena županijska nogometna liga 2019./2020. – 06. kolo

NK Klas – NK Dinamo (Jakovlje) 2:6 (1:2)

Mičevec. Igralište: SRC Mičevec. Gledatelja 70. Subota, 21.09.2019., 16:30 sati. Sudac: Bojan Čerkez (Vrbovec). Pomoćnici: Antonio Kokot (Vrbovec) i Srećko Jantoljak (Vrbovec). Delegat: Ivica Mihelja (Okešinec). Strijelci: 0:1 – Špiček (25), 0:2 – Šipek (26), 1:2 – Bedeković (37), 1:3 – Vicić (60), 1:4 – Piškor (65), 1:5 – Šipek (80), 2:5 – Fišer (85), 2:6 – Vrabec (89).

KLAS: Tomić, Bučarić, Kundih, Bedeković (od 73. Oreč), M. Sviličić, Fišer, Habuš, Jerković, Majić (od 81. I. Sviličić), Vidaković, Šarić. Trener: Dragan Karanović.

DINAMO: Šimunić, Škrlin Batina (cap.), Petir, Vrabec, Šipek, Piškor (od 81. Suhina), Špiček, Dutković, D. Konjevod, A. Konjevod (od 46. Vicić), Svetec (od 81. Debogović), Trener: Štefek Pučić.

Kakav transfer! Mladi Argentinac iz druge argentinske lige u – Vukovinu

Román Galinsky, 21-godišnji argentinski nogometaš, odlučio je svoju sreću potražiti u Europi. Posredstvom Jadranka Vladušića, bivšeg igrača Jelačića, porijeklom Argentinca, Galinsky će se aklimatizirati pokušati u Vukovini. A nakon toga pokušati nešto više…

Vijest je zanimljiva i intrigantna. Nazvao je predsjednik Jelačića iz Vukovine i najavio veliko pojačanje, i to ni manje ni više nego iz Argentine.

– Naš negdašnji igrač porijeklom iz Argentine, Jadranko Vladušić, kojeg smo zvali Crespo, nije zaboravio dane u Jelačiću. Preporučio nam je zemljaka imenom Román Galinsky, koji ima 21 godinu. Stiže iz Deportivo Riestre, iz druge argentinske lige! – kazao nam je Matejčić i dodao:

– Trenutačno stanuje u Zagrebu, a mi mu tražimo smještaj u Velikoj Gorici. Ima ambicije za nešto više, a dok se ne aklimatizira, igrat će za nas. Odradio je trening u petak, a u nedjelju dolazi podržati momčad u Kobilić i donosi papire. Samo administracija odlučuju kad će imati pravo nastupa za Jelačić

Bit će zanimljivo pričekati epilog ove zanimljive priče… Na kraju, predsjedniče, sretan rođendan!!!

FOTO Kurilovec pobijedio Mlaku u ‘tvrdom’ susretu

20.09.2019. VelikaGorica, SRC Udarnik. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica – 07. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica 07. kola Lige veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velike Gorice 2019./2020. između Kurilovca i Mlake imala je sve značajke derbi susreta, iako ih je na ljestvici razdvajala razlika od 6 bodova. Susret su vodila tri suca, umjesto jednog kako se to inače prakticira (to je, navodno, tražila Mlaka poradi veće regularnosti).

Početak susreta nije obećavao favoriziranoj Mlaki puno dobroga, jer su došli nekompletni, bez glavnog aduta Šulentića, a Rajterić je stigao u tijeku utakmice. U sastavu domaćih nije bilo Gere Trčka i starijeg Barbarića, a stariji Jankeš stigao je na drugo poluvrijeme. U 13. minuti Ivica Ceković je nezadrživo prošao desnom stranom i oštro ubacio na 6-7 metara, Marko Škorpil je podmetnuo nogu i lopta se zakoprcala u mreži za vodstvo domaćih – 1:0. Izjednačio je Marko Kovač u 32. minuti iz kaznenog udarca dosuđenog zbog udaranja lopte u ruku.

Nakon odmora Mlaka je pojačala napade, ali ritam suparnika opet je presjekao Ceković, koji je na desnoj strani izvrtio obranu i zavrnuo u sredinu šesnaesterca, a Mislav Munđer je prizemno pogodio donji kut za ponovno vodstvo – 2:1! Otvorena igra donijela je nekoliko vrlo zrelih prigoda koje nisu iskorištene zbog dekoncentracije. Bilo je i (vrlo) oštrih startova odnosno neurotičnih reakcija što je za posljedicu imalo, između ostalog, isključenje kapetana Mlake Kovača. Sudio je Ivan Marinčević, pomagali su mu Ivica Malkoč i Davor Merkaš.

Kurilovec je zabilježio treću pobjedu i trenutno ima 10 bodova (7 3 1 3 12:13 10), a Mlaka je doživjela drugi poraz i ostala na 13 bodova (7 4 1 2 18:4 13).