Dinamu pobjeda, Mlaki čestitke

Veterani Mlake ravnopravni i s desetoricom!!

U petak 12. lipnja 2020. godine na igralištu u Velikoj Mlaki odigrana je utakmica 4. kola Mini lige veterana NS Velika Gorica u kojoj gostuje (sudjeluje) i Lekenik iz Sisačko-moslavačke županije. U Velikoj Mlaki su igrali domaća Mlaka i Dinamo Novo Čiče, a pobijedio je gost 2:3, ali.. Već na startu utakmice vidjelo se da to neće biti lako nadmetanje za domaće, koliko god bili kvalitetni. Voditelj i igrač momčadi Mlake Marko Kovač imao je na raspolaganju samo 11 igrača i nije mogao rotirati izmjene, što je kod veteranskih utakmice itekako važno iz razumljivih razloga. Klupa za pričuve Dinamovaca bila je pak ugodno popunjena pa i ženskom populacijom a sigurnost, red i disciplinu osiguravao je kao od stijene odvaljen korpulentni Darko Vrbičić Vrba, inače ozlijeđen igrač Dinama (morao je smirivati ratoborne Stjepana Grgar, voditelja momčadi Dinama, te dopisnika City portala, koji su sjedili u prostoru za delegata ha, ha..).

Klupa za pričuve Dinama Čiče

Utakmica je startala velikim zicerom Igora Krlića već u 30. sekundi dvoboja ali lopta je na čuđenje svih završila mimo gola. Kazna za Dinamo stigla je odmah u 8. minuti. Najbolji igrač na terenu Matija Šulentić nanizao je nekoliko prepreka kao brzi vlak, a onda je srušen nadomak kaznenog prostora plavih iz Čiča. Šulentić je i pucao slobodnjak te majstorski pogodio nisko željeni desni kut nemoćnog vratara Radovića i bilo je 1:0. Dinamovci su odlično odigrali uvodna kola lige, a ovo u Mlaki nije bilo za usporedbu. Mnogo toga nije štimalo, a za pohvalu je jedino pogodak za 1:1 u 33. minuti. Korner s desna odlično je izveo Mario Tolić, oštru lotu je glavom još više ulijevo produžio Mentor Stafa, a također glavom Damir Malbaša je zabio u mrežu. Vrlo efektno, lijepo i efikasno za prvoligašku usporedbu. U istoj minuti je ozlijeđen igrač Mlake Petar Kundid koji je uz pomoć suigrača morao iz igre i domaći su drugo poluvrijeme morali s desetoricom.

Dogovor igrača Mlake na poluvremenu

Na poluvremenu je voditelj Dinama Stjepan Grgar oštro reagirao prema svojim igračima. Gdje je nestala igra kontra Bune, Lekenika ili Hruševca? Vjerojatno je tada odigrano motivirano i na svježinu a u Mlaki je izgleda došlo do zamora materijala.

Dogovor Dinamovaca na poluvremenu

Nakon jedanaest minuta igre u drugom poluvremenu Dinamo je došao do vodstva. Luka Bejić je s lijeve strane u visini kaznenog prostora bacio aut, lopta je dugo letjela, pogodila nekog od domaćih i skrenula u mrežu. Neobično i sretno za goste. U 55. minuti Mario Stipetić je lijepo dubinski proigrao u prostor brzog Igora Krlića, a ovaj prekrasnim i točnim lobom prebacio istrčalog vratara Engerta i bilo je 1:3. Činilo se tada da je utakmica odlučena, ali s tim se nisu složili igrači Mlake. Zaigrali su hrabro napadački i u 58. minuti smanjili zaostatak. Nakon jedne gužve u kaznenom prostoru Dinama netko je pokušao izbiti loptu, ali to je bilo nespretno pa je lopta stigla do Dijanića koji je rasparao mrežu i bilo je neizvjesnih 2:3. Do kraja drama i triler.

Voditelj Dinama Stjepan Grgar i sudac Tihomir Bratković

Mlaka je napadala s desetoricom i stvarala prilike, a gosti iz Čiča prijetili su iz kontri. Prilika je bilo na obje strane, ali mreže se više nisu tresle. Dinamovci su nakon jednog napada tražili kazneni udarac nakon navodnog igranja rukom ali sudac Tihomir Bratković iz Velike Gorice to nije vidio ili nije želio još više hendikepirati Mlaku. Nije mu za zamjeriti.

MLAKA-DINAMO (NČ) 2:3
VELIKA MLAKA Igralište Mlake. Gledatelja 25. Sudac: Tihomir Bratković (Velika Gorica).
STRIJELCI: 1:0-Šulentić (8), 1:1-Malbaša (33), 1:2-Bejić (51), 1:3-Krlić (55), 2:3-Dijanić (58).
MLAKA: Engert, Fišer, Marčetić, Matešić, Gelo, Perić, Dijanić, Kovač, Šulentić, Kundid (izišao zbog ozljede u 33. minuti), Račan. Voditelj: Marko Kovač
DINAMO NOVO ČIČE: Radović, Jukić, Kelemenić, Bejić, Hrgović, Cerjak, Malbaša, Stipetić, Tolić, Krlić, Stafa (još su igrali: Jungić, Horvatić, Penić, J. Šantek, Jambrešić, Krešo Ðuksi). Voditelj: Stjepan Grgar
IGRAČ UTAKMICE: Matija Šulentić (Mlaka)

REZULTATI 4.KOLA: LEKENIK – BUNA 1:2
MLAKA – DINAMO (NČ) 2:3
HRUŠEVEC-slobodan

POREDAK: 1. DINAMO (10 BODOVA), 2. BUNA (6), 3. LEKENIK (4), 4. MLAKA (3), 5. HRUŠEVEC (0).

Dinamo Hidrel izgubio derbi u Lonjici

Suđenje je nerviralo obje strane, a posebno razljutilo dinamovce

Derbi 5. kola 1. županijske lige istok odigran je u Lonjici između Lonje i Dinama Hidrel. Bio je to dvoboj za vodeću poziciju. Počelo je loše za plave iz Čiča već u 14. minuti. Kobaš je s desna odlično ubacio na takozvanu drugu, a nečuvan Andrija Barišić od prve je volejom pogodio poluvisoko bližu kut, nemoćnog u takvoj situaciji, Marija Zagorca. Prva iskra dogodila se u 34. minuti. Dinamovac Zorić uposlen je dubinski po sredini i usprintao na vratara Mandića, a kad je ušao u kazneni prostor bio je gurnut i složen na travu. Sudac je samo mahnuo rukama i nastavio igru. Da li je procijenio da je bilo remplanje ramenom? Da je sudio kazneni udarac za Hidrel, neutralac bi najvjerojatnije zaključio-ispravno. U međuvremenu je započelo i kartoniranje domaćih igrača (ukupno pet žutih), pa je nervoza bila primjetna u oba tabora na igralištu i gledalištu.

U 56. minuti dosuđen je slobodni udarac za Lonju na 17 metara od vrata i to po sredini. Loptu je namjestio Ivan Marko Ivoš i nisko topovski rasparao mrežu i bilo je 2:0.

Slavlje pobjednika iz Lonjice. Foto: Mato Paviša/Cityportal.hr

U nastavku je bilo obostranih prilika za pogodak, a opet se zakuhalo u 79. minuti. Domaći Solarić se sjurio u kazneni prostor Dinama malo s desna, a onda ga je na travu složio Balenović. Sudac Mario Stanić mu je pokazao crveni karton, a prekršaj označio na 17 metara. Bili smo u blizini i dojma smo da je prekršaj bio u kaznenom prostoru, a da Balenović nije bio posljednji čovjek. Opet je bilo nervoze prema sucu. U 88. minuti Ðuksi je iz gužve zabio za 2:1 i osokoljeni Dinamo je krenuo po izjednačenje. U jednom trenu svi dinamovci na klupi za pričuve, igralištu i gledalištu su skočili jer su vidjeli indirekt nakon nesmotrenosti domaćeg vratara, ali sudac nije reagirao. Nakon označenog kraja utakmice, plavi su opkolili suca, a najdeblji kraj izvukao je Žugaj zbog psovanja i zaradio crveni karton. Na kraju se sve smirilo zahvaljujući i trenerima Mariju Kajinić i Filipu Oroz pa je sve završilo na sportski način.

Lonja je prva u poretku. Foto: Mato Paviša/Cityportal.hr

Novom pobjedom Lonja je zasjela na prvo mjesto jer je Kupa bila slobodna.

LONJA – DINAMO HIDREL 2:1

LONJICA Igralište Lonje. Igrano 20. rujna 2020. od 16.30. Gledatelja 80. Sudac: Mario Stanić. Pomoćnici: Hrvoje Radoš i Filip Ačkar (svi iz Dugog Sela).
STRIJELCI: 1:0-Barišić (14), 2:0-Ivoš (57), 2:1-Ðuksi (88).
LONJA: Mandić, Kobaš (od 83. Atlija), Oroz, D. Pavlić (od 60. Delija), Hren, Ivoš, Salopek, J. Pavlić (od 52. Solarić), Pušić, Severec (od 73. Dokuš), Barišić.
TRENER: Filip Oroz
DINAMO HIDREL: M. Zagorac, Jurišić (od 57. Čurla), Panić, Hladni, Balenović, Sudar (od 46. Jakovljević), Ðuksi, Zorić (od 69. Vukadin), Slivak, Čičak (od 57. Žugaj), Blažević.
TRENER: Mario Kajinić
CRVENI KARTONI: Balenović (81-prekršaj posljednjeg čovjeka), Žugaj (90-psovanje suca).
IGRAČ UTAKMICE: Andrija Barišić

Kurilovec i Lukavec na vrhu 3. i 4. HNL-a!

Turopoljac sredio i TOP-a pa je najbolji petoligaš u Turopolju!

I prođe još jedan nogometni vikend klubova iz Turopolja. Gorica nije pobijedila, ali je još uvijek rame uz rame s Dinamom. Ajoj, da su Goričani dobili Istru, bili bi prvi s dva boda prednosti. Kakva šteta, ali super je i ovako.

Kurilovec je novom pobjedom prvi u trećem rangu, a Lukavec u četvrtom. Bravo Turopoljci! Gradići su remijem s dosadašnjim liderom Ravnicama pomogli Lukavcu, a sami su četvrti, što nije nimalo loše. Visoko je plasiran i Dinamo Obrež koji je sigurno dobio Moslavinu iz Kutine.

U petom rangu Turopoljac gazi, a stradao je do sada vodeći TOP iz Kerestinca. Na vrhu je sada Samobor, a Turopoljac je najbolji klub iz Turopolja u JŽNL. Lomnica je slavila kontra Naftaša iz Ivanića i u gornjem je domu poretka. Klas nije uspio dobiti slabu Slogu, a Polet je izgubio u Bedenici.

Derbi kola 1. županijske lige istok igran je u Lonjici gdje je Dinamo Hidrel poražen uz loše suđenje spram obje momčadi. A kad se izgubi i reakcije su žešće. Kupa je bila slobodna, pa je tron preuzela Lonja s tri boda više.

REZULTATI NOGOMETNIH UTAKMICA VIKEND 19. i 20. RUJNA 2020.:

1. HNL, 5. kolo
Subota, 19. rujna 2020.:
HNK Gorica – Istra 1961 2:2 (za Goricu Špikić i Delfi)

3. HNL središte, 6. kolo
Kurilovec – Karlovac 1919 3:1 (za Kurilovec Šarić, Sudar, Sedlaček)

4. HNL središte, 7. kolo
Subota, 19. rujna:
Lukavec – Slunj 2:0 (L. Borković, Ezgeta)
Dinamo – Moslavina 2:0 (Halama, Fabijanec)
Nedjelja, 20. rujna:
Gradići – Ravnice 0:0
Sava (S) – Odra 1:0

JŽNL, 7. kolo
Jelačić – Mraclin 2:2 (Harambašić, Jambrešić/Milatović, Kolarić)
Strmec – Polet Buševec 1:0
Turopoljac – TOP Kerestinec 4:1 (za Turopoljac Horvat 2, Lučić, Perić)
Klas – Sloga Križ 0:0
Lomnica – Naftaš Ivanić 2:1 (za Lomnicu Dilberović, Arbanas)

1. ŽNL istok, 5. kolo
Nedjelja, 20. rujna 2020.:
Zvekovac – Posavec 0:2 (Denis Kučan, Smolko)
Lonja – Dinamo Hidrel 2:1 (za Dinamo Ðuksi)
Ban Jelačić – Meštrica 1:0
Mladost – Kloštar 1:2 (za Mladost Zrnčić)
Buna – Vatrogasac 0:1 (Klarić)

Odbojkašice Neba bolje od Velike Gorice u finalu Kupa Zagrebačke županije

19.09.2020. Ivanić Grad. Kup Odbojkaškog saveza Zagrebačke županije. Foto: OK Velika Gorica

Kup Odbojkaškog saveza Zagrebačke županije u organizaciji OK Ivanić Grad odigran je turnirskim sustavom uz sudjelovanje pet klubova, jučer (subota, 19.09.2020.) u Gradskoj dvorani u Ivanić Gradu. Velika Gorica u pretkolu bila je u dva seta bolja od ekipe domaćina, u prvom uvjerljiva, u drugom na razliku.

U polufinalnoj utakmici ponovio se sličan scenarij, V. Gorica dobila je glatko prvi set, drugi s manjom razlikom. U finalnoj utakmici odbojkašice iz Zaprešića su bile bolje, pogotovo u drugom setu kada otpora nije ni bilo.

Općenito, sve ekipe su zadovoljne da su imale mogućnost natjecati se na ovakvom turniru, jer epidemiološka situacija je skoro posve paralizirala dvoranske sportove. Sportski se nadati da će u idućem mjesecu startati ligaška natjecanja.

OK Velika Gorica: 1 Valentina Soldan (L), 2 Vanesa Miković, 3 Martina Karlović, 4 Karolina Tomašić, 5 Antonia Mlinac (L), 6 Ines Barukčić (cap.), 7 Ema Injić, 8 Nika Kovačević, 9 Eva Jazbec, 10 Sara Kolar, 11 Matea Tipura, 12 Paula Pavlović, 13 Stella Mlinac, 14 Valentina Pavišić, 15 Magdalena Fabijanec. Trener: Vinko Ivelj. Pomoćni trener: Dražen Uzelac.

Kup Odbojkaškog saveza Zagrebačke županije 2020.  Rezultati

Pretkolo: OK Ivanić Grad – OK Velika Gorica 0:2 (14:25, 25:27). Polufinale: HOK Gorica – OK Nebo (Zaprešić) 0:2 (9:25, 20:25), OK Velika Gorica – ŽOK Vrbovec 2:0 (25:10, 25:22).

Za 3. mjesto: HOK Gorica – ŽOK Vrbovec 25:18, 25:17). Finale: OK Nebo – OK Velika Gorica 2:0 (25:17, 25:10).

Konačni poredak: 1. OK Nebo, 2. OK Velika Gorica, 3. HOK Gorica, 4. ŽOK Vrbovec, 5. OK Ivanić Grad.