ktc
Povežite se s nama

Sport

Bravo, gorički klinci! Tri nova poziva u reprezentaciju stigla u školu HNK Gorice

Na kraju iznimno uspješne jeseni za omladinsku školu našega prvoligaša stigla je i velika nagrada – Filip Bojić, Josip Cundeković i Zvonimir Josić pozvani su u reprezentaciju Hrvatske

Objavljeno

na

U trenucima dok su pod svjetlima reflektora klubovi iz “velike četvorke” i njihova borba za sami vrh tablice, njima odmah iza leđa, tiho, marljivo i nenametljivo, ali vrlo uspješno, svoj rast nastavlja klub koji se ustabilio na nacionalnom broju pet.

HNK Gorica ide dalje, razvija se i napreduje u svim segmentima, a potvrde za takvu tezu, prilično neospornu, stižu sa svih strana. Kroz prvu momčad, koja se drugim uzastopnim plasmanom u polufinale Kupa Hrvatske, kao i načinom na koji se prezentira iz vikenda u vikend kroz prvenstvo, ali i kroz – omladinsku školu!

Juniori Gorice u svojoj su debitantskoj prvoligaškoj sezoni u borbi za naslov prvaka Hrvatske!

Primjerice, kroz juniorsku momčad. Društvo koje vodi trener Sven Raić novak je u ligi, prvoligaš je od ove sezone, no to juniore Gorice nije spriječilo da nakon 15 kola uzmu ogromna 33 boda i zasjednu na drugo mjesto na tablici! Dinamo je prvi s utakmicom manje i bodom više, treća Lokomotiva ima jednako utakmica i bodova, dok je Hajduk na 29 bodova s dvije utakmice manje. Sama krema, najbolje omladinske škole u državi i – Gorica! Senzacionalno.

Stariji pioniri Gorice drže se u vrhu i zasad su na poziciji koja vodi u 1. HNL

U prvu ligu žele i kadeti te pioniri, a za to će ove sezone morati raditi zajedničkim snagama. Bodovi se, naime, u ove dvije uzrasne kategorije zbrajaju i tako se dobivaju novi prvoligaši. Gorica u tom smislu, hvala na pitanju, stoji jako dobro. Kadeti su u svojoj ligi prvi, pod vodstvom Damira Milanovića doslovno blistaju, u svojoj ligi dominantni su kadeti 2, a i stariji pioniri trenera Igora Čagalja drže se u samom vrhu. U ovom trenutku zajedno su, dakle, na prvoligaškom kursu…

Kadeti Gorice cijele ove jeseni nisu doživjeli niti jedan poraz…

Nije najuže vezano uz omladinsku školu, prve su u drugoligaškoj konkurenciji i nogometašice Gorice, u svojoj prvoj sezoni upisale su sve same pobjede, uključujući i onu najvažniju protiv Hajduka, jedinog pravog konkurenta. Uspjeha i pobjeda koliko ti srce želi.

A na sve to, kao logična nagrada, stiže i – reprezentacija. Odnosno, pozivi u reprezentacije. Već je neko vrijeme u krugu U-17 reprezentacije kadet Gorice Lovro Nezirović, dio je svakog okupljanja, a sad je dobio i kockasto društvo iz kluba. U ponedjeljak su se prema Medulinu, na reprezentativni kamp uputila još trojica mladih igrača Gorice!

Ubojiti strijelac iz starijih pionira Filip Bojić, autor većine ovojesenskih golova svoje momčadi, dobio je tako poziv u U-15 reprezentaciju, dok će u sastavu U-16 momčadi biti Zvonimir Josić i Josip Cundeković, igrači kadetske momčadi Gorice, one koja je vodeća u svojoj ligi. Golman Cundeković je znao uskočiti i u kadete 2, ali i u juniore, a u prijateljskoj utakmici s Celjem i u seniore… A tek mu je 15 godina.

Josip Cundeković (15) odradio je i prvih 20-ak seniorskih minuta u prijateljskoj utakmici protiv Celja

– Ovi pozivi su nagrada dečkima za njihov rad i trud, a uz odlične rezultate koje ostvaruju mlađe selekcije Gorice, još jedan dodatan pokazatelj kvalitete naše nogometne škole. Naravno da sam sretan i zadovoljan, moramo biti ponosni da naši mladi igrači dobivaju pozive reprezentacija, to je velika čast za klub – rekao je voditelj nogometne škole HNK Gorice Marko Radanić.

Eto, sve to nekako dođe kao lijep pokazatelj da klub itekako razmišlja i o budućnosti, o domaćoj djeci, talentiranim klincima iz ovog podneblja. I to je, naravno, pravi put. Prva momčad i danas ima domaće snage u Dvornekoviću, Krizmaniću, Prširu, Šroleru, Šimunoviću i ostalima, a sve govori da će u budućnosti toga biti sve više i više.

Sport

FOTO Visoka pobjeda Klasa, VG Boys izgubili od Gradića

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 16. kola. Iznenađenje je poraz VG Boysa u susretu s Gradićima te neodlučeno između Kurilovca i Lukavca. Vodeći Klas je i u susretu s Hruševcem demonstrirao svoju super efikasnost.

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

VG Boys su u prvom poluvremenu došli u vodstvo u 26. minuti pomalo sretnim golom Škrinjarića, ali to nije puno zasmetalo Gradiće, koji su nakon samo tri minute izjednačili.

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igra je i u drugom poluvremenu bila izjednačena, ali dojam je da su Gradići željeli nešto više od neodlučenog rezultata. Drugi pogodak za Gradiće postigao je Beg, koji je s dvadesetak metara silovito zabio loptu pod gredu.

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon toga uslijedila je nešto življa napadačka igra Boysa, ali nije bilo dovoljno da izbjegnu svoj četvrti poraz i skliznu na 4. mjesto u trenutačnom poretku. Utakmice 17. kola igraju se u petak (17. travnja) i u ponedjeljak (20. travnja).

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 16. kolo

Rezultati 16. kola (10./13.04.2026.): Buna – Vatrogasac 1:2, Dinamo – Polet 4:3, Posavec – Velika Mlaka 1947 0:3, Klas – Hruševec 9:4, VG Boys – Gradići 1:2, Kurilovec – Lukavec 2:2, Lekenik slobodni.

Rezultati 15. kola (03./06.04.2026.): Polet – Posavec 1:1, Vatrogasac – Dinamo 4:1, Lukavec – Buna 0:1, Kurilovec – Gradići 5:0, Lekenik – Klas 1:1, Hruševec – VG Boys odgođeno, Velika Mlaka 1947 slobodni.

Poredak nakon 16. kola: 1. Klas 36 (14 11 3 0 68:18), 2. Kurilovec 34 (15 11 1 3 50:16), 3. Dinamo 31 (15 10 1 4 50:27), 4. VG Boys 30 (14 10 0 4 46:16), 5. Vatrogasac 28 (15 9 1 5 31:22), 6. Velika Mlaka 1947 25 (14 8 1 5 35:26), 7. Lekenik 20 (14 6 2 6 29:34), 8. Buna 17 (15 5 2 8 20:27), 9. Lukavec 15 (15 4 3 9 21:25), 10. Gradići 11 (15 3 2 10 12:50), 11. Polet 10 (15 3 1 11 19:36), 12. Hruševec 8 (13 2 2 9 18:58), 13. Posavec 8 (15 1 5 9 9:53).

Nastavite čitati

Sport

Karate klub Centar se vraća s broncom i tri peta mjesta s Kupa Hrvatske

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Centar Velika Gorica

Mladi karatisti iz Karate Kluba Centar Velika Gorica nastupili su na Kupu Hrvatske, održanom u nedjelju, 12. travnja u Zagrebu.

Lara Dugonjić Dugonjić je u kategoriji djevojčica rođenih 2013. godine, do 49 kilograma, izborila broncu. Uz nju su na turniru nastupili i Patrik Jeromić, Sara Brletić te Kim Kumic. Nažalost, svi oni su ostali tik do medalje. Poraženi su u borbama za broncu te su natjecanje završili na petim mjestima.

“Klub nastavlja s kvalitetnim i sustavnim rado. Fokus ostaje na strpljivom razvoju mladih natjecatelja. Upravo iz ove generacije očekuju se vrlo dobri rezultati u skoroj budućnosti, kako na nacionalnoj razini, tako i na međunarodnim natjecanjima koja slijede, a ističemo Svjetsku ligu mladih u Poreču na kojoj će karate klub Centar nastupiti po prvi put i okušati se sa najboljima”, rekla je glavna trenerica Ines Grdenić.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Prekid nogometne utakmice u Kobiliću

Objavljeno

na

Objavio/la

Utakmica 14. kola Druge županijske lige-Istok u Kobiliću između NK Vatrogasac i NK Gaj (Gaj) prekinuta je u 58. minuti nakon prekršaja i izazvane žestoke reakcije.

Kobilić, 12.04.2026. Druga ŽŽNL-Istok, 14.kolo: NK Vatrogasac – NK Gaj 3:0, prekid u 58. minuti. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 12.04.2026. Druga ŽŽNL-Istok, 14.kolo: NK Vatrogasac – NK Gaj 3:0, prekid u 58. minuti. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 12.04.2026. Druga ŽŽNL-Istok, 14.kolo: NK Vatrogasac – NK Gaj 3:0, prekid u 58. minuti. Foto: David Jolić/cityportal.hr

U službenom zapisniku, između ostalog, stoji: ”…U 58. minuti domaći igrač br.19, nakon opravdano dosuđenog prekršaja nad njim, snažno je udario nogom u predjelu stražnjice gostujućeg igrača koji je napravio prekršaj i koji je nakon istog završio na travi u poluležećem položaju. Odmah nakon toga nastao je stampedo u šprintu po terenu svih igrača i vratara obje momčadi, a naročito gostujućih igrača prema domaćem igraču br.19. U par sekundi, na malom prostoru su se našli gotovo svi igrači obje momčadi te su na kraju završili na ogradi središnjeg zapadnog dijela terena gdje je došlo do generalnog međusobnog guranja, navlačenja za dresove, razdvajanja te vjerojatno i nekog međusobnog udaranja igrača u toj masi. Na navedeni dio terena su došli i redari domaćeg kluba s oznakama te i dio publike koja prema navodima sudaca nije ulazila u teren već je bila na ogradi s vanjske strane…U tom događanju najviše je stradao gostujući igrač br.9, kojem je kasnije pozlilo i kolima Hitne odvezen je na daljnje pretrage u KB Dubrava. Gostujući igrači su se međusobno konzultirali te definirali da ne mogu nastaviti utakmicu, jer su u stanju šoka zbog gore navedenih događanja i povukli se u svlačionicu.”

Galerija fotografija

Druga ŽNL – Istok 2025./2026., 14. kolo

NK Vatrogasac – NK Gaj (Gaj) 3:0 (2:0), prekid u 58. minuti

Kobilić. Stadion: ŠRC Kobilić. Gledatelja: 60. Nedjelja, 12.04.2026., 17 sati. Sudac: Tihomir Čunčić. Pomoćni suci: Davor Merkaš i Tihomir Bratković (svi Velika Gorica). Delegat: Zdenko Hrešć (Velika Gorica). Strijelac: 1:0 – Mijatović (15), 2:0 – Mijatović (37), 3:0 – Mijatović (49).

VATROGASAC: Grabović, Hrženjak (od 46. Jovanić), Haraminčić, Kovačević (od 46. Sukser), Lihtar, Vukadin, Berišić, Mijatović, Kirinić, Vodelšek, Wesseh. Trener: Kristijan Golub.

GAJ: Kuten (od 12. Medverec), Berko, F.Hren, Špekuljak, Benko, Gregoran, Čulina, Ma.Suša, Jovanović, Mi.Suša, M.Hren. Trener: Tomislav Biškupec.

Nastavite čitati

Sport

Velikogorički “Paraatletski miting” donio osam državnih rekorda – donosimo sve rezultate

Okupilo se 144 natjecatelja iz 16 klubova, a uz jaku konkurenciju i 155 nastupa, dan je obilježila serija državnih rekorda i uspješni nastupi domaćih sportaša.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Gianna Kotroman/Cityportal

Velika Gorica je 12. travnja na ŠRC-u Velika Gorica bila domaćin paraatletskog mitinga u organizaciji Paraatletskog kluba Uspon, koji je okupio 144 natjecatelja iz 16 klubova iz cijele Hrvatske, kao što smo pisali ovdje. Tijekom natjecanja zabilježeno je 155 nastupa u različitim disciplinama, a cijeli je događaj protekao u visokom natjecateljskom ritmu i dobroj atmosferi.

Sportaši su se natjecali u bacačkim disciplinama, a miting je donio i niz vrhunskih rezultata, uključujući čak osam državnih rekorda, što je dodatno potvrdilo kvalitetu natjecanja. Među rekordima posebno se istaknula Martina Krog (PAK Uspon), koja je u bacanju kugle u kategoriji F46 ostvarila rezultat od 10,46 metara. Državne rekorde postavili su i Deni Černi, Matija Sloup, Erik Fabian Kaurin, Mikela Ristoski, Karla Hergotić, Ivan Katanušić i Marijan Presečan.

Domaći predstavnici ponovno su bili među zapaženijima. Velimir Šandor osvojio je prvo mjesto u bacanju diska, dok je Dominik Počekal bio drugi u istoj disciplini u kombiniranim kategorijama. U bacanju kugle slavila je i Kristina Ivšić (F20), dok je Nataša Sobočan (F56) zauzela drugo mjesto.

Dobrih plasmana nije nedostajalo ni u ostatku programa. Stjepan Dereta bio je treći u kugli, Renata Celjak četvrta, Ivan Palčić sedmi, a Dominik Nestić šesti u skoku u dalj. U juniorskom dijelu natjecanja nastupili su Tin Posavec, Amar Jakupović i Toni Pemper, koje organizatori ističu kao sportaše u usponu.

Na kraju mitinga proglašeni su i najbolji pojedinci. U muškoj konkurenciji prvo mjesto pripalo je Deni Černiju (PAK OTOS), ispred Matije Sloupa (PAK Odisej Kutina) i Erika Fabiana Kaurina (PAK Zagreb). U ženskoj konkurenciji slavila je Martina Krog (PAK Uspon), druga je bila Mikela Ristoski (PAK Medulin), a treća Karla Hergotić (AK Sloboda).

Iz kluba posebno zahvaljuju svim posjetiteljima, donatorima VIA gradnja, Gradnja Nestić, Pesla – Pekarsko slastičarska zadruga, Pekara Dinara, Medicinski centar Gorica, Lidl Hrvatska, Caffe Bar A1, Caffe VAR, Mesnica Samoborac te City Radiju kao medijskom pokrovitelju.

Nastavite čitati

Sport

Prvi reketi županije: Četiri različita kupa i nekoliko medalja za goričke klince

Na terenima pokraj srednje škole odigrano je HTS-ovo županijsko prvenstvo, na kojem su sjajne rezultate zabilježili brojni domaći predstavnici

Objavljeno

na

Ove je nedjelje na teniskim terenima pokraj srednje škole bilo vrlo živahno. Velikogorički klub iTeam VG bio je domaćin i organizator županijskog HTS-ova turnira za tenisačice i tenisače do 14 godina, turnira koji je okupio 38 natjecatelja iz osam klubova: TK Gorica (Sv. Križ Začretje), ŠK Ivanić, TK Karlovac, TK Samobor, TK Vrbovec, TK Movens te domaćin TK iTeam VG.

Boje našega kluba branilo je 15 mladih tenisačica: Eva Lukac, Kiara Brestovec, Nika Meštrović, Ana Đurašin, Leonarda Tomašković, Natali Medanović, Gabrijela Babić, Marta Zagorac, Maša Žužić, Mia Ćujo, Katja Marin, Jasna Pličanić, Vinka Antolović, Lucija Ešegović i Marta Kovačević. Uz njih, bilo je tu i osam tenisača: Stjepan Zagorac, Leo Ključević, Matej Mihelić, David Pohorelyi, Ivano Radočaj, Dominik Omazić, Jan Troha i Ivan Mikulčić.

Kvalifikacije su se igrale kroz deset skupina, u kojima je svatko išao na svakoga, nakon čega su se dobili plasmani. Pobjednici skupina igrali su “zlatni kut”, drugoplasirani “srebrni kup”, trećeplasirani “brončani kup”, a četvrtoplasirani “žuti kup”.

– Ovakav sustav natjecanja pokazao se jako dobrim, jer djeca odigraju prilično veliki broj mečeva na kojima stječu iskustva za turnire koji slijede – poručuju iz našega kluba, iz kojega su se imali i za pohvaliti rezultatima.

ZLATNI KUP
🏆1. mjesto – Stjepan Zagorac, TK ITeam VG
🥈2. mjesto – Eva Pelin, TK Gorica
🥉1/2 finale – Eva Palčić, Tenis Klub Samobor
🥉1/2 finale – Leo Ključević, TK iTeam VG

SREBRNI KUP
🏆1. mjesto – Matej Mihelić, TK iTeam VG
🥈2. mjesto – Mateo Parent, TK Karlovac
🥉1/2 finale – Samanta Kecerin, TK Movens
🥉1/2 finale – Evan Balen, TK Zaprešić

BRONČANI KUP
🏆1. mjesto – Tea Drobec, TK Gorica
🥈2. mjesto – Katja Marin, TK iTeam VG
🥉1/2 finale – Leonarda Tomašković, TK iTeam VG
🥉1/2 finale – Sara Križan, TK Vrbovec

ŽUTI KUP
🏆1. mjesto – Ana Đurašin, TK iTeam VG
🥈 2. mjesto – Marta Kovačević, TK iTeam VG
🥉1/2 finale – Maša Žužić, TK iTeam VG
🥉1/2 finale – Jasna Pličanić, TK iTeam VG

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno