Povežite se s nama

Sport

Boris Konjević novi strateg momčadi Bune krenuo u pripremno razdoblje

Objavljeno

na

Uprava kluba iz Male Bune povukla je potez, nakon njihovog višegodišnjeg trenera Miroslava Lukinića za trenera u novoj sezoni za novi uzlet angažirali su Borisa Konjevića. Profesor tjelesnog odgoja iz Velike Gorice dugi niz godina vodi mladež kluba Gorica 03, seniorski trenerski staž započeo je u Mraclinu, nastavio u Gradićima te zadnje dvije godine u Mladosti iz Dragonošca.

Boris Konjević. Foto: Vitomir Štuban/cityportal.hr

– Nakon spomenute predivne dvije godine u Dragonošcu gdje sam skupio mnogo lijepih iskustava i prijateljstva vraćam se velikogoričkom nogometnom podneblju. Motiv mi je isključivo izazov i mogu reći po prvi puta imperativ jer u dosadašnjim klubovima to je uglavnom bila borba za opstanak.
Osvrnuo se uvodno Boris Konjević na prethodno razdoblje, a koji su ciljevi njegovog novog kluba ?
– Buna je stabilan klub u ligi kojoj se natječe, ima dosta igrača te mi je imperativ da ih dignem na viši nivo. Predstojeće sezone cilj nam je poboljšati plasman iz prošlog prvenstva, odnosno ući u krug vodećih klubova lige i vjerujem da ćemo za takav plasman imati kvalitetu. Sa ovakvom Upravom i brojem igrača mislim da je to ostvarivo.
Kako je igralište u Maloj Buni u fazi renoviranja njegova momčad gotovo cijelo prvenstvo igrat će “gostujuće” utakmice. Novi strateg malobunskog kluba misli da to neće biti dodatno opterećenje po njegovu momčad.
– Vjerujem da će to biti dodatni impuls za momčad, stvari su se pokrenule jer ovi dečki nisu zaslužili igrati na travnjaku kakav je Buna imala do sada. Ovim potezom raste samo kvaliteta infrastrukture u Buni gdje uz seniorsku momčad imaju kvalitetu u mladim selekcijama koja je brojna i bilo je krajne vrijeme za takav potez. Kad igralište bude gotovo svi pogoni imat će kvalitetnije uvjete za rad. Glavno trenažno igralište bit će nam u Šiljakovini, ali i po susjednim klubovima. Dogovorili smo pripremne utakmice sa Jelačićem iz Vukovine, Malom Mlakom, Prigorjem iz Žerjavinca i Mladosti iz Dragonošca. Vjerujem da imam načina uvjeriti igrače da nam zbog “gostovanja” svako kolo neće biti hendikep već da nam nagrada na kraju svega bude novo igralište. Cilj nam je što bolje pripremiti se za ono što nas očekuje u prvenstvu. Na popisu imam mnogobrojan igrački kadar, svaki igrač želi igrati i dobit će priliku, samo treniranjem i zalaganjem to se može postići.

Buna, pripreme. Foto: Vitomir Štuban/cityportal.hr

Na popisu trenera Borisa Konjevića je gotovo tridesetak igrača, Vratarsku konkurenciju tvore F. Rak, M. Juratović, M. Odrčić. Prošlogodišnji kadar je većinom ostao na okupu R. Huđber, J. Ruklić, I. Rak, R. Lučan, M. Starčević, M. Kuzmić, M. Rak, J. Huzjak, M. Vujnović, A. Mrkonjić, J. Muža, J. Huzjak, D. Škojc, K. Lučan, I. Dumbović, T. Matak. Povratnici u staro jato su M. Kovačić, I. Grđan i M. Šebek. Priključeni izlazni kadeti: F. Kuzmić, Ja. Rak, Jo. Rak, I. Šestak, A. Lukinić, M. Mikulin. Za sada su pristupili u redove Bune dvojac P. Galović i I. Šandor.

Buna, rekonstrukcija igrališta. Foto: Vitomir Štuban/cityportal.hr

Rekonstrukcija travnjaka u Maloj Buni
Opće je poznato da je Buna imala najlošiji travnjak od svih velikogoričkih klubova. Za vrijeme kišnog razdoblja “blato do koljena”, kad pak kiše nisu padale sunce i vjetar igralište su pretvorile u neravnu “betonsku” površinu, zaista je bilo kratkih dionica za neke normalne uvjete igranja nogometnih utakmica. Tako iz sezonu u sezonu. Prema broju igrača od mladeži do seniora Buna je zaslužila bolje uvjete, Gradska uprava Velike Gorice na čelu sa gradonačelnikom Draženom Barišićem prepoznala je situaciju i radovi su konačno krenuli. Sve faze radova budno prati dugogodišnji tajnik kluba Zlatko Petrac. Osmjeh na licu, ali i njegov karakterističan brk je zadovoljan.
– Krenuli smo desetak dana nakon završetka prvenstva. Maknuta je ograda, zaštitna mreža i golovi od naše strane. Šumarija je posjekla nekoliko hrastova iza gola čije grane su izrasle u prostor igrališta. Trenutačno se postavljaju drenažne cijevi, nosači i kabeli za rasvjetu. Zatim slijedi navoz zemlje i “napinjanje” igrališta te slaganje travnjaka krajem mjeseca kolovoza.

Miro Svekric i Zlatko Petrac. Foto: Vitomir Štuban/cityportal.hr

Kada bi novi travnjak trebao biti upotrebljiv i gdje će Buna i njezine selekcije odigravati utakmice u novoj sezoni?
– Gotovo sigurno ove sezone nećemo igrati na novom travnjaku. U susret su nam izašli klubovi iz susjedstva, seniori će uglavnom igrati utakmice u Mraclinu na Staroj grabi, za mladež ćemo koristiti igrališta u Buševcu, Turopolju, Vukovini i možda u Meštrici.

Sport

FOTO Pobjede Klasa i Kurilovca, VG Boys i Vatrogasac neodlučeno

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 18. kola u kojem je na pet odigranih utakmica postignuto 28 golova.

Velika Gorica, 28.04.2026. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica – 18. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 28.04.2026. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica – 18. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vodeći Klas i Kurilovec su novim pobjedama povećali razliku na devet bodova ispred trojke koja ima na kontu 31 bod. Trenutačne pozicije na ljestvici upućuju na prognozu da će o prvaku lige odlučivati vodeći dvojac.

Velika Gorica, 28.04.2026. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica – 18. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 28.04.2026. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica – 18. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice 19. kola igraju se u ponedjeljak, 04. svibnja 2026. godine.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 18. kolo

Rezultati 18. kola (24./27.04.2026.): Lekenik – Gradići 7:3, Klas – Lukavec 5:1, VG Boys – Vatrogasac 1:1, Kurilovec – Polet 3:1, Buna – Velika Mlaka 1947 1:5, Dinamo – Posavec (odgođeno za 11.05.2026.), Hruševec slobodni.

Poredak nakon 18. kola: 1. Klas 40 (16 12 4 0 74:20), 2. Kurilovec 38 (17 12 2 3 53:17), 3. VG Boys 31 (16 10 1 5 49:20), 4. Dinamo 31 (16 10 1 5 54:33), 5. Velika Mlaka 1947 31 (16 10 1 5 46:31), 6. Vatrogasac 30 (17 9 3 5 32:23), 7. Lekenik 26 (16 8 2 6 45:37), 8. Lukavec 18 (17 5 3 9 25:32), 9. Buna 17 (17 5 2 10 21:34), 10. Polet 13 (17 4 1 12 22:39), 11. Gradići 12 (17 3 3 11 16:581), 12. Posavec 8 (15 1 5 9 9:53), 13. Hruševec 8 (15 2 2 10 18:67).

Nastavite čitati

Sport

Karate klub Velika Gorica odradio dva turnira, doma se vraćaju s 14 medalja

U konkurenciji gotovo tisuću natjecatelja iz više zemalja, Karate klub Velika Gorica pokazao se veoma konkurentnim.

Objavljeno

na

Objavio/la

Karate klub Velika Gorica vratio se s dva velika međunarodna turnira, Kupa Vukovara i CRO CUP-a u Maloj Subotici, s ukupno 14 osvojenih medalja. Velikogorički borci nastupili su protekla dva vikenda, uglavnom u uzrastu do 14 godina, a među osvajačima medalja bilo je i nekoliko juniora.

Na Kupu Vukovara, gdje je nastupilo 527 natjecatelja iz 40 klubova iz Hrvatske, BiH i Mađarske, velikogorički klub predstavilo je pet natjecatelja u deset kategorija. Najuspješnija je bila Ena Lukačić koja je osvojila srebrnu medalju u kategoriji mlađih kadetkinja U14 do 52 kilograma. Broncu je osvojila Ema Žagrović u kategoriji učenica U12 do 39 kilograma, dok su mlađe kadetkinje ekipno također završile na postolju osvojivši broncu

Na CRO CUP-u, održanim u Maloj Subotici, konkurencija je bila jednako jaka, 443 natjecatelja iz 44 kluba, uz sudjelovanje sportaša iz Hrvatske, Austrije, Mađarske, BiH i Italije. Upravo tamo Velika Gorica je ostvarila najveći uspjeh, osvojivši 11 medalja, dvije zlatne, pet srebrnih i četiri brončane.

Zlatom se ponovno okitila Ena Lukačić u kategoriji U14 do 52 kilograma, dok je drugo zlato osvojio Borna Miletović u kategoriji mlađih kadeta U14 do 45 kilograma. Klub je imao i velik broj finalista, što potvrđuje i ukupni plasman. Karate klub Velika Gorica završio je na 6. mjestu po broju medalja među 44 kluba.

Srebrne medalje na CRO CUP-u osvojili su Vito Miletović (U12 -44 kg), Nikola Krnjaja (U14 -55 kg), Franka Jerkin (U16 -54 kg i U18 -53 kg) te Antonio Brletić (U18 -61 kg). Bronce su pripale Borni Miletoviću (U12 -45 kg), Vitu Miletoviću (U14 -40 kg), Emi Žagrović (U14 -37 kg) i Petru Buhinu (U14 -45 kg).

Na turniru u Vukovaru nastupili su i Sara Banović, Ita Noršić te Petar Buhin, koji su ovoga puta ostali bez postolja.

Nastavite čitati

Kultura

FOTO Sjajne predstave mažoretkinja na turniru u Gradu Dresdenu u Njemačkoj

Objavljeno

na

Objavio/la

Kvalifikacijski turnir mažoret timova za Europsko prvenstvo mažoretkinja 2026. održan je u Njemačkoj u Gradu Dresdenu u Dvorani Arena, u subotu, 25. travnja 2026. godine. Organizatori turnira bili su Dresden Diamonds Majorette&Cheerleading Club i Europska asocijacija mažoret timova (EMTA).

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Natjecali su se deset timova iz četiri države: Plesni klub Barbara (Velika Mlaka-Velika Gorica), Budinščinske mažoretkinje (Budinščina), Mažoretkinje Dubrovčan (Dubrovčan), Vodiške mažoretkinje (Vodice), Tribunjske mažoretkinje (Tribunj), svi iz Hrvatske; Deyna (Kyjov), Holice Cheerleaders Spark (Holice), Labety (Borohradek), svi iz Češke; Swiss Majorettes (Zurich) Švicarska i domaćin Dresden Diamonds (Dresden, Njemačka).

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mažoretkinje su se natjecale u četiri dobne kategorije: djeca, kadetkinje, juniorke i seniorke – solo, duo trio, mini formacija i velika formacija, s rekvizitima štap, pom pon, flag i mace (mejs). Izvedeno je preko stotinu koreografija i svi klubovi zaslužuju pohvale za odlične izvedbe.

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sudački žiri činili su internacionalni suci: Vlado Palac, Sara Bogović, Petra Kocman, Katarina Ahel (svi Hrvatska), Marta Stepankova, Denisa Defeldova (obje Češka) i Karolina Nastya Doruch (Švicarska).

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klub Dresden Diamonds utemeljen je 30. ožujka 2025., s potporom Dresdenskog košarkaškog kluba i gradskog odjela za Izobrazbu, mladež i sport. Glavna misija kluba sastoji se potaknuti djecu na bavljenje sportom i ojačati obiteljske povezanosti. U klubu su roditelji i djeca aktivni u svim procesima, od treninga preko organizacije natjecanja do daljnjeg razvoja zajednice.

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Posebnost kluba je njegov multikulturalitet – većina djeca je rođena izvan Njemačke. U klubu su zbog toga ponosni, jer su uspjeli stvoriti veliku internacionalnu zajednicu u kojoj se svatko osjeća da je dobro došao i da ima potporu.

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dresden (Deutschland), 25.04.2026. Grand Prix Dresden 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Centralni cilj kluba je taj da se djeca i njihovi roditelji podupiru prigodom integracije i socijalizacije. Prioriteti kluba Dresden Diamonds prostiru se iznad sportskih uspjeha – u središtu je sretno i ispunjeno odrastanje svakog djeteta.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Mladi iz AK Maraton VG nezaustavljivi – osvojili ukupno 14 medalja u Zagrebu i Križevcima

Na Premier atletskoj ligi u Zagrebu i HALS natjecanju u Križevcima nastupilo je 22 članova.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Atletičari AK Maraton Velika Gorica, odmjerili su snage na dva natjecanja, Premier atletskoj ligi u Zagrebu i HALS-u u Križevcima, gdje je klub nastupio s ukupno 22 natjecatelja i osvojio 14 medalja.

U ukupnom zbroju Velikogoričani su osvojili sedam zlatnih, tri srebrne i četiri brončane medalje, uz niz plasmana među najboljih osam u svojim disciplinama.

Na zagrebačkom natjecanju posebno su se istaknuli mlađi limači i limačice. Patrik Buntak i Luka Nikšić ostvarili su zapažene rezultate u utrci na 200 metara, dok je Nikšić upisao i pobjedu u skoku u dalj. Među limačicama se istaknula Nelli Komljenović koja je slavila u skoku u dalj te osvojila drugo mjesto na 60 metara.

U Križevcima su ponovno uspješni bili isti natjecatelji, s više osvojenih medalja u sprintu, skoku u dalj i bacanju vorteksa. Nelli Komljenović ponovno je bila najuspješnija među limačicama 2016. godišta s pobjedom na 300 metara i u skoku u dalj, dok je Patrik Buntak osvojio prvo mjesto na 300 metara u svojoj kategoriji.

Osim pojedinačnih rezultata, zapažen je bio i nastup štafeta. Limači su osvojili drugo mjesto u utrci 4×60 metara, dok su limačice zauzele 10. mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Fuji judaši briljirali u Kranjskoj Gori, osvojili osam medalja

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Judo klub osoba s invaliditetom "Fuji"/FB

Osam natjecatelja Judo kluba osoba s invaliditetom „Fuji” proteklog je vikenda nastupilo na međunarodnom Adapted Judo Tournamentu 2026 u Kranjskoj Gori, odakle se vraćaju s ukupno osam medalja, četiri zlatne, dvije srebrne i dvije brončane.

Turnir je okupio judaše iz osam država.

Najuspješniji među „Fuji” natjecateljima bili su Leon Vlašić, Dorotea Margetić, Ivano Rajković i Toni Pemper, koji su osvojili zlato. Srebrne medalje pripale su Mileni Vujević i Sari Pereković, dok su broncu osvojili Gabrijela Briševac i Tvrtko Matanović.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno