Bod u zadnji čas: Ćavar zabio u zadnjoj sekundi za remi s Varaždinom
Rukometaši Gorice gubili su dva razlike tri minute prije kraja, Varaždin je imao i sedmerac, ali na kraju je završilo 28-28, nakon što je gol za remi sa zvukom sirene zabio najbolji strijelac Goričana Davor Ćavar
Rukometaši Gorice dočekali su sudar s Varaždinom, posljednje momčadi na tablici Lige za ostanak, u vrlo dobroj formi, osokoljeni pobjedom u Sesvetama, ali trener Andrija Nikolić znao je što očekuje njegovu momčad.
– Varaždin je puno bolji nego što govori pozicija na tablici, sigurno nas čeka teška utakmica – kazao je Nikolić u najavi utakmice i, pokazalo se, potpuno pogodio.
Svih 60 minuta vodila se teška bitka za svaki gol, nitko se nije uspio ni u jednom trenutku značajnije odvojiti, a nakon prvog dijela momčadi su otišle na odmor s neriješenih 14-14. Gorjeli su Varaždinci od želje da dođu do iznimno važnih bodova u Velikoj Gorici, doslovno se bacali na glavu u svakoj situaciji, da bi u posljednje tri minute ušli s dva gola viška. Međutim, tu su i stali…
Prvo je Igor Totić obranio sedmerac, koji je mogao odvesti Varaždin na nedostižna tri gola razlike, zatim je Klarica smanjio, a konačan rezultat postavljen je u posljednjoj sekundi utakmice! Davor Ćavar, najbolji strijelac Gorice u praktički svakoj utakmici, sa zvukom sirene je zabio svoj deveti gol i postavio konačnih 28-28. Po 14 golova zabila je svaka momčad u svakom poluvremenu, na kraju je podjela bodova vjerojatno i najpravednija.
– Dobro smo znali što nas čeka, jer Varaždinu ‘gori pod petama’, moraju početi skupljati bodove, ali moram priznati da u nekim trenucima nismo imali pravi odgovor na njihovu igru. Kao da su oni u nekim trenucima željeli pobjedu više od nas… No dobro, na kraju je bod u džepu i na tome mogu čestitati svojim igračima – rekao je trener Nikolić.
Na Ćavarovih devet, još osam golova dodao je Ivan Laljek, a šest Luka Lovre Klarica, što znači da su njih trojica zabila 23 od ukupno 28 goričkih golova. Žarković je zabio dva, a Marjanović, Šafranko i Vrdoljak po jedan, dok su golmani Totić i Sladoljev svoj dio posla odradili obranivši čak četiri sedmerca.
U 3. kolu Lige za ostanak, sljedeće subote, Goričani gostuju u Rijeci kod Zameta.
Velikogorički taekwondoaši iza sebe imaju dva važna međunarodna natjecanja. Na G1 Austria Openu u Innsbrucku, jednom od najjačih europskih turnira s 1.650 natjecatelja iz više od 40 država, klub je prvi put nastupio u seniorskoj konkurenciji.
Seniorski debi upisale su Lana Gavrilov (-49 kg), Katarina Bačurin (-53 kg) i Dora Habijančić (-62 kg). Iako su zaustavljene u prvom kolu, nastup na bodovnom G1 turniru, koji se računa za svjetsku rang ljestvicu i kriterij je Hrvatskog olimpijskog odbora, predstavlja važan korak u razvoju klupskog seniorskog programa.
Međutim, vrhunac je stigao nekoliko dana kasnije na M2 Openu u Rugvici. U konkurenciji 560 natjecatelja iz pet država, Goričani su osvojili četiri zlatne medalje i ekipni pehar za treće mjesto u ukupnom poretku kadeta i kadetkinja.
Zlato su osvojili Borna Kralj (mlađi kadet), Paula Kučiš (kadetkinja), Matej Turković (kadet) i Patrik Lončar (kadet). U juniorskoj konkurenciji Lana Horvat i Lejla Lea Kajfeš zauzele su peta mjesta na prvom kriterijskom turniru za juniorsko Svjetsko prvenstvo.
Novi ispit čeka ih već 28. veljače na Juniorskom prvenstvu Hrvatske u Kninu.
Natjecanje 19.velikogoričke malonogometne lige 2025./2026. u organizaciji Zajednice sportskih udruga Velike Gorice i pokroviteljstva Nogometnog saveza Velika Gorica na terenu s umjetnom travom u SC Panadić Sport stiglo je do završnice.
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Nakon što su odigrane utakmice po skupinama, slijede utakmice za konačni plasman. Prema rasporedu na programu su 22 utakmice. Početak je u 08:30 sati. Finalni dan je subota, 21.02.2026.
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Liga je organizirana za četiri dobna uzrasta: prstići, početnici, mlađi pioniri i pioniri. Prijavljene su ukupno 44 ekipe: prstići 12, početnici 14 (7+7), mlađi pioniri 10 i pioniri 8 ekipa. Utakmice se igraju sa sastavima 5+1 igrač na terenu, u trajanju od 1×30 minuta. Voditelji Lige: Zlatko Petrac i Stjepan Petrac.
Dvodnevna sudačka škola u organizaciji Hrvatskog udruženja mažoret timova (HUMT) i Europske asocijacije mažoret timova (EMTA) održana je prošlog vikenda (14.-15. veljače 2026.) u Velikoj Mlaki. Sudjelovalo je 6 polaznica, četiri iz Hrvatske te po jedna iz Njemačke i Poljske.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Apsolvirana su tri sudačka seminara u dva dana. Polaznice su uspješno položile praktični dio ispita – ocjenjivanje koreografija na video snimkama. Zaokružen sudački ispit slijedi tek nakon što suci imaju dva probna suđenja uživo, uz mentora. Nakon toga suci stažiraju dva turnira, isto pod paskom mentora. Ako zadovolje standarde postaju mlađi nacionalni suci HUMT-a, a internacionalne polaznice postaju mlađe internacionalne sutkinje EMTA-a.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Instruktori su bile Milosava Katić, licencirani senior sudac HUMT-a, EMTA-a, IFMS-a i Lucija Palac, licencirani senior sudac HUMT-a i EMTA-a.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Ispitna komisija HUMT-a: Milosava Katić, Lucija Palac i Katarina Ahel, licencirani junior sudac HUMT-a i EMTA-a.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Ispitna komisija EMTA-a: Milosava Katić, Lucija Palac i Vlado Palac, licencirani senior sudac HUMT-a, EMTA-a, IFMS-a.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Čelnici HUMT-a odnosno EMTA-a započeli su 2026. godinu vrlo ozbiljnom akcijom, osposobljavanjem novih sutkinja, jer ova godina bit će bogata mažoret natjecanjima. Izdvajaju se, kao i uvijek, regionalna natjecanja i državno prvenstvo. Međunarodni program će ove godine prvi put odvesti mažoretkinje iz HUMT-a odnosno EMTA-a na natjecanja u Njemačku (Grand Prix) odnosno Francusku (Europsko prvenstvo).
Dok većina u veljači još uživa u zimskom ritmu i krafnama, mladi atletičari AK Maraton VG Velika Gorica pomiču granice i postavljaju nove osobne rekorde.
Na jučerašnjem Dvoranskom prvenstvu Hrvatske za mlađe kadete i mlađe kadetkinje sva tri natjecatelja pokazala su da upravo borbenost, ustrajnost i hrabrost čine temelj svakog uspjeha.
U disciplini 60 m mlađih kadeta Vigo Šušnjić postavio je osobni rekord ostvarivši izvanredan rezultat od 9,65 sekundi.
U utrci 55 m prepone kod mlađih kadetkinja Ema Glija istrčala je 9,86 sekundi i time također srušila već fenomenalni osobni rekord.
Disciplinu skok u dalj (zona) Nelli Komljenović odradila je vrhunski i ostvarila rezultat 4,60 m, što je ujedno i njezin novi osobni rekord.
Natjecanje tradicionalno organizira Hrvatski atletski savez na Zagrebačkom velesajmu, a detalje o natjecanju pročitajte OVDJE.
Mladi hrvači i hrvačice Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 vratili su se s velikog međunarodnog turnira Herkul Open 2026 u Zagrebu s ukupno osam medalja. Na turniru je nastupilo 507 sportaša iz Hrvatske, Mađarske i Slovenije, a Velika Gorica bila je zastupljena s 31 natjecateljem. Njih 25 borilo se na Herkul Openu, dok je šestero istodobno nastupilo u prvom krugu međunarodne lige za kadete.
Do zlatnih medalja stigli su Mato Margit (U-11, 30 kg), Josip Kirinčić (U-11, 59 kg) i Gabriel Ivatović (U-13, 59 kg). Srebra su osvojili Marko Ivelj (limači, 36 kg) i Jakov Ključar (U-15, 38 kg), dok su brončani bili Jakov Gašparac (U-13, 65 kg), Egon Borilović (limači, 36 kg) i Katarina Ivatović (U-13 djevojčice početnice, 40 kg).
Natjecatelje su vodili treneri Anri Targuš Targa, Emanuel Odak, Dario Dašić, Fran Haramustek i Gabriel Đukić.