Bjelica: Svaka čast Gorici, igrala je hrabro i muški, za razliku od mnogih…
Unatoč porazu, moram biti zadovoljan s puno toga. Moramo nastaviti ići ovim smjerom i već protiv Rijeke tražiti tri boda. Raspored je težak, nakon Rijeke idemo na Poljud, ali tako je u svakom krugu, kazao je trener HNK Gorice Sergej Jakirović nakon Dinama
Upravo sam u svlačionici čestitao momcima, zato što smo radili sve što smo kroz tjedan trenirali. Nije nam Dinamo uspio stvoriti puno prilika u prvom poluvremenu, zapravo niti jednu osim one Gavranovićeve u 4. minuti, sve ostalo smo kontrolirali. Imali smo neke situacije u kojima smo mogli i malo bolje izaći prema naprijed, razigrati…, počeo je trener Gorice Sergej Jakirović analizu novog poraza od Dinama (0-2).
Gorica je 50 i nešto minuta doista bila sjajna, nije pretjerano reći da je bila čak i bolja od Dinama u tom prvom dijelu, iako ni s jedne strane baš nije frcalo od šansi. Nažalost, nastavak je otišao u krivom smjeru, pogotovo nakon 51. minute i isključenja Joeya Suka. Nakon toga se izuzetno zahtjevna misija u Maksimiru pretvorila u nemoguću.
– Dogovor u svlačionici na poluvremenu bio je da probamo još više stisnuti u trenucima kad Dinamo otvara igru, pa ih dovoditi u neprilike po oduzimanju lopte. Naravno, sve je to palo u vodu kad je Suk dobio drugi žuti karton, nakon toga je bilo stvarno jako teško – kaže Jakirović i nastavlja:
– Žao mi je što nismo uspjeli izdržati, pogotovo jer smo taj prvi gol primili iz kornera. Znamo što Dinamo tu radi, kao što znamo i za svakog protivnika za kojeg se pripremamo, ali to je ta individualna kvaliteta. Theophil je zabio sjajan gol, a to pogotovo vrijedi za Kadziora, čiji je pogodak, što se kaže, za europsku razmjenu.
Hrabro je Gorica izašla na Maksimir, s puno ofenzivnih igrača, ali i s puno mladih. U prvih 11 bili su Krizmanić, Špikić i Golubickas, a s klupe je ušao i Babec. Posebno je zanimljivo bilo vidjeti Litavca Golubickasa u njegovu prvom nastupu od prve minute, jer o Špikiću smo ipak imali više informacija dosad.
– Kako vidim Golubickasa? Vrlo pozitivno. I njega, i Špikića, i Krizmanića, i Babeca. To je smjer kojim klub želi ići, imati mlade i razvojne igrače. Tražili smo i dobili svježu krv, a ja se nadam da će se u budućnosti svi oni nastaviti razvijati. S ovakvim utakmicama oni mogu jako puno napredovati i vjerujem da ćemo u perspektivi biti jako zadovoljni sa svima njima – istaknuo je Jakirović pa zaključio:
– Unatoč porazu, moram biti zadovoljan s puno toga. I moramo nastaviti ići istim putem. Raspored je težak, nakon Rijeke nas čeka i Hajduk u gostima, ali tako je to u svakom od četiri kruga prvenstva. Okrenut ćemo se odmah Rijeci, protiv koje moramo tražiti tri boda.
Nakon Jakira, pred mikrofone je stao i njegov kolega Nenad Bjelica.
– Zasluženo smo na kraju pobijedili, iako velik dio utakmice nismo bili na nivou na koji smo navikli naše navijače – kazao je uvodno Bjelica pa počeo sipati komplimente na račun Gorice:
– Jedan od razloga zbog kojeg nismo bili pravi bila je i odlična Gorica, koja se jako dobro i kompaktno branila. To je momčad koja uvijek dođe na Maksimir pokušati nešto napraviti i prema naprijed, za razliku od mnogih drugih, koji se dolaze isključivo braniti. Gorica igra hrabro, muški, nisu nam do isključenja Suka dali prostora ni na jednom dijelu terena. Zato čestitam mojim igračima, ali i čestitam i Gorici na odličnoj utakmici.
Još za trenutak Bjelica se zadržao na isključenom igraču Gorice…
– Puno nam je pomoglo to isključenje Suka, jer on nije falio Gorici samo brojčano, nego i igrački, svojim karakterom. To je izuzetno kvalitetan igrač i tek nakon njegova isključenja smo vidjeli malo bolji Dinamo. Iako, to i dalje nije bio Dinamo kakvog ja želim gledati – kazao je Bjelica.
Dobra Gorica dovela je i njega do ogromne nervoze, što se najbolje očitovalo u jednoj situaciji, naizgled benignoj, kad je slabi sudac Bel vratio jedan faul za Goricu. Bjelica je doslovno eksplodirao, reagirao tako da su mnogi na stadionu mislili da će sudac doći do njega i istog trenutka ga poslati na tribinu. Umjesto toga, nije ga ni verbalno upozorio, a kamoli pokazao karton bilo koje boje…
– To su emocije, želimo pobijediti, kao što želi i Gorica, normalno da nekad reagiramo na neke odluke sudaca. Možda to nije 100 posto korektno s naše strane, mogli smo bolje kontrolirati emocije – posuo se pepelom Bjelica.
Judo klub osoba s invaliditetom “Fuji” iz Velike Gorice imao je vrlo uspješan nastup na Ishi adapted kupu održanom u Samoboru.
Na turniru su zlatne medalje osvojili Leon Vlašić, Milena Vujević, Ivano Rajković, Dorotea Margetić i Gabrijela Briševac.
Srebro je pripalo Miji Mićanović, Mateju Maleševiću, Toniju Pemperu, Ivanu Pejiću, Josipu Novoselcu i Sari Pereković, koja je medalju osvojila nastupajući u muškoj konkurenciji.
Brončane medalje osvojili su Lana Mićanović, Tvrtko Matanović i Nikola Nestorović.
Osim pojedinačnih uspjeha, ekipa Fujija ostvarila je i odličan rezultat u ukupnom ekipnom poretku klubova, gdje je zauzela drugo mjesto.
Hrvački klub Velika Gorica 1991 sudjelovao je na Regionalnom prvenstvu Središnje regije održanom u subotu u Petrinji, pod vodstvom trenera Anrija Targuša, Frana Haramusteka i Gabriela Đukića. U konkurenciji 166 natjecatelja iz sedam klubova, gorički klub nastupio je s 25 hrvačica i hrvača te osvojio ukupno 18 medalja, kao i pehar za najuspješniju ekipu u kategoriji djevojčica početnica.
Zlatne medalje osvojili su Mihael Šoljić (33 kg), Jakov Gašparac (65 kg), Gabriel Ivatović (59 kg), Fran Josić (48 kg), Jakov Noršić (85 kg), Katarina Ivatović (40 kg) i Ema Šestak (36 kg).
Srebrna odličja pripala su Egonu Boriloviću (36 kg), Marku Šoljiću (44 kg), Mati Margitu (30 kg) i Mateju Turkoviću (100 kg).
Brončane medalje oko vrata su stavili Šimun Hranilović (30 kg), Jurica Dvorneković (49 kg), Tin Počuća (65 kg), Matej Ivelj (59 kg), Vanja Grgić (49 kg), Alexandar Hrženjak (60 kg) i Josip Kirinčić (54 kg).
Osim osvajača medalja, klub ističe i nastupe Marka Ivelja, Jana Petkovića, Tonija Vidaka, Josipa Orlovca, Marka Šumanovića, Vite Rucića i Marka Grgića, koji su u Petrinji odradili zapažene borbe i prikupili važno natjecateljsko iskustvo.
Na stadionu u Zagrebu u petak, u subotu 28. ožujka, održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u hodanju na 10.000 metara, na kojem su nastupili i članovi Atletskog kluba Maraton Velika Gorica.
Najbolji rezultat ostvario je Berislav Devčić, koji je u seniorskoj konkurenciji osvojio treće mjesto i brončanu medalju s vremenom 1:08:49,8.
Vrlo blizu medalje bila je i Jasminka Zvonar, koja je utrku završila na četvrtoj poziciji s rezultatom 1:07:45,7. Do postolja joj je nedostajalo malo, no njezin nastup pokazao je da se ravnopravno nosi s najboljim hrvatskim hodačicama.
Izvanredna izborna sjednica Skupštine Nogometnog kluba Turopoljac održana je jučer (subota, 28.03.2026.) u Društvenom domu u Kučama. Odlično pripremljenu sjednicu vodio je predsjednik Daniel Zagorac. Dnevni red sjednice od sedam točaka glatko je apsolviran.
Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skuptine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skuptine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Izvješća o aktivnostima kluba u 2025. godini i financijsko izvješće jednoglasno su usvojeni. Jednako tako jednoglasno su usvojeni plan rada i financijski plan za 2026. godinu.
Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skuptine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skuptine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Jednoglasno je izabran novi Upravni odbor kluba od 11 članova: Stjepan Trputec – predsjednik, Dragomir Banić – potpresjednik, Danijel Antolčić – potpredsjednik i članovi: Franjo Berković, Stjepan Fabijančić, Matija Fabijančić, Darko Petković, Dominik Marić, Vjekoslav Lučić, Mario Zagorac i Igor Tačković. Tajnik kluba: Daniel Zagorac.
Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skuptine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skuptine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Izbornu sjednicu otvorilo je Pjevačko društvo Kučani izvedbom nacionalne himne, a nakon službenog dijela sjednice izveli su još nekoliko glazbenih točaka.
Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skuptine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skuptine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Sjednicu su pratili i brojni predstavnici nogometnih klubova, predstavnici Nogometnog saveza Zagrebačke županije i Nogometnog saveza Velika Gorica, članovi kluba i gosti. Poslužen je prigodni domjenak.
Odbojkaši Gorice su u posljednjem 18. kolu Prve lige pobijedili u Zadru rezultatom 3:0 i s ukupno 22 boda osvojili 2. mjesto u sezoni 2025./2026. te se plasirali u Super ligu.
Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Gorica je u Zadru igrala u sastavu: Bruno Slavica, Matej Martić, Petar Rendulić (L2), Noa Horvat, Ivan Čičak, Matija Klasnić, Luka Mačvanin, Tin Devald, Luka Petrović, Patrik Vidaković, Matej Šakota (cap.), Karlo Pejić, Gabriel Cindrić (L1). Trener: Gašpar Škorić Budimir.
Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Joliæ/cityportal.hr
Medalje i pobjednički pehar igračima, treneru i voditelju Marku Barunoviću uručila je Zrinka Petrović, nekadašnja vrhunska odbojkašica i reprezentativka Hrvatske.
Galerija fotografija
Prva Liga – seniori 2025./2026., 18. kolo
Rezultati 18. kola: OK Zadar – OK Gorica 0:3 (19:25, 13:25, 17:25), OK Split – MOK Željezničar (Osijek) 3:1, MOK Rijeka II – OK Zrinski Nuštar 3:1, MOK Čazma – OK Ribola Kaštela II (02.04.2026.), MOK Mursa-Osijek II – HAOK Mladost II (termin još nije određen).
Poredak: 1. HAOK Mladost II (16 14 2 45:18 28), 2. OK Gorica (18 11:7 38:30 22), 3. OK Split (18 10 8 41:32 20), 4. MOK Rijeka II (18 10 8 33:35 20), 5. MOK Željezničar (18 9 9 32:34 18), 6. MOK Čazma (17 8 9 33:32 16), 7. OK Ribola Kaštela II (17 8 9 33:33 16), 8. OK Zadar (8 10 33:37 16), 9. MOK Mursa-Osijek II (17 7 10 28:40 14), 10. OK Zrinski Nuštar (17 2 15 19:45 4).