Povežite se s nama

Sport

Bjelica: ‘Bili smo bolji, ali Gorica je opet bila i više nego ozbiljan protivnik’

Ovdje svi nešto plaču i bune se, da bi se nakon toga kriterij promijenio. Mi nećemo to raditi. Nikad nisam komentirao suđenje, pa neću ni sad, rekao je trener Dinama nakon pobjede u Gorici. Pa sljedećih pet, šest minuta pričao o – suđenju!

Objavljeno

na

Nije Nenadu Bjelici i njegovim igračima bilo svejedno uoči dolaska u Veliku Goricu, znali su da ih čeka jako teška utakmica četiri dana uoči gostovanja kod Šahtara, ali ove večeri sve je išlo kao po savršenom scenariju za “modre”.

– Ovdje u Gorici neće nikome biti lako. Kao što ni nama nije bilo… – priznao je Bjelica nakon utakmice u kojoj je njegova momčad, iako ni sami u “modrom” taboru valjda ne znaju kako, imala tri gola razlike.

Praktički sve iole ozbiljne što su uputili prema golu Gorice završilo je u mreži.

– Zasluženo smo pobijedili. Bili smo bolja momčad, iako je Gorica bila više nego ozbiljan protivnik. Imala je u početku i jednu vrlo izglednu prigodu, da su tu zabili gol, možda bi utakmica otišla u drugom pravcu. Međutim, s obzirom na sve okolnosti, na sve što se događalo zadnja dva tjedna, na kašnjenje igrača, naknadno dolaženje, ozljede, svašta nešto, moram na kraju biti zadovoljan s pobjedom. I s načinom na koji su odigrali igrači koji su bili na terenu – istaknuo je trener Dinama.

Zabrinula ga je ozljeda mladog Sandra Kulenovića, koji je ušao pa izašao.

– Kulenović? Mislim da nije dobro… Imao je već problematičnu tu metatarzalnu kost, a sad je baš na tome mjestu osjetio da mu je nešto puklo. Vidjet ćemo, ići ćemo brzo na operaciju ako bude potrebna, da se što prije vrati – zabrinuto je govorio Bjelica, zadovoljan što se nitko osim njega nije ozlijedio u utakmici ovakvog intenziteta.

– Da, bilo je dosta udaraca, ali takva je ovo bila utakmica. Gorica igra muški nogomet, agresivno, kako i treba, no mi smo se dobro suprostavili tome – vjeruje Bjelica.

A onda se prebacio na suđenje. Nevoljko, odbijajući išta komentirati na prvu, ali izbacio ga je iz takta isključujući drugi žuti karton za Dina Perića. Radilo se o prekršaju nad Zwolinskim.

– Ma dobro, to su te neke stvari… Znate da ne komentiram suđenje, tu sam 17 mjeseci i nisam niti jednom komentirao, tako da neću ni sad. Na snimci će se sve vidjeti – počeo je Bjelica, na što ga je dočekalo pitanje:

– Pa tko će to komentirati ako ne vi?

Pokušao se i dalje oduprijeti, ali nije mu baš išlo.

– Nema potrebe komentirati. Ne možemo više ništa promijeniti – kazao je Bjelica pa krenuo u monolog:

– Meni je sve jasno. U hrvatskom nogometu vrijedi ona deviza “el que non llora, no mama”, a vi si prevedite što to znači na španjolskom. Mi nismo ti koji plačemo, nego radimo svoj posao. Pokušavamo uvijek biti bolji od protivnika, nismo se nikad ni na što žalili. To kod mene ne postoji, mojim igračima to je apsolutno zabranjeno, a kad je tako, ja im moram biti primjer. I ne mogu se ja žaliti, a od njih tražiti da se ne žale. Mi se nećemo držati te devize, mi ćemo igrati nogomet i pokušati biti bolji i od protivnika i od svega od čega trebamo biti bolji.

Zamolili su ga predstavnici medija da ipak bude prevoditelj, da otkrije na što je mislio.

– Znaš kako dijete, kad plače, dobije sisu… E, ovdje svi nešto plaču, dižu se i odmah se mijenja kriterij suđenja. Mi nećemo. A gospoda neka rade svoj posao najbolje što znaju – kazao je Bjelica.

Goričani su odigrali jako dobru utakmicu, stvarali šanse, ali Dinamo je zabio sve što je puknuo na gol… Foto: Marko Prpić/PIXSELL

Mislio je tu vjerojatno i na reakciju Gorice nakon Osijeka, kad je Ljubisavljević isključen, a Osijek dobio penal nakon faula kojeg nije bilo. Kako bi njega tek naljutila takva situacija, kad ga ovako razljuti drugi žuti za igrača koji je sedam minuta ranije po svakoj logici morao dobiti drugi žuti! A u toj situaciji ga nije dobio.

– Nije bio faul nad Zwolinskim, sudac Mario Zebec nije ga ni sudio. Pomoćnik ima jako lošu perspektivu, igrač Gorice ga je prevario u toj situaciji, ali ja sam ljutit na četvrtog suca, koji ima bolju perspektivu od pomoćnika. On to mora vidjeti. Inače, ne znam zašto imamo četvrtog suca. Da bi prijavljivao kad netko nešto kaže? Samo zato? Jasno je vidio da je ovo bila simulacija, a nije reagirao. Ali dobro, to je tako, morat ćemo biti bolji od svega toga – govorio je Bjelica.

Čak se i složio da je Perić trebao biti isključen i nešto ranije, da je drugi žuti zaslužio sedam minuta prije, ali…

– Je, je, je, je! Zaslužio je. Ali nije to jedina situacija. Kod prvoga gola Gorice, za mene je to simulacija Čabraje. A Šitum dobije žuti karton! Pa kod drugoga gola navodno ruka… Ali neću, ne želim pričati o tome, nismo mi taj nivo. Bit ćemo bolji od svega toga i na kraju ćete Dinamo vidjeti na vrhu – završio je Bjelica dio priče u kojem ne želi govoriti o suđenju.

Pa je nastavio, pogađate, o suđenju. Rekao je netko da se mora pričati o lošem suđenju kako bi se nešto možda promijenilo u budućnosti.

– Koliko govorite o tome, već 20 godina?! I što se mijenja? Ništa. Neću o tome pričati, to nije tema za mene. Kažem, otkad sam u Dinamu, nisam o tome progovorio ni jednu riječ, nisam ni nakon europskih utakmica, kad je također bilo kardinalnih pogrešaka sudaca… Ne želim svojim igračima davati alibi na taj način. Imamo dovoljno kvalitete da budemo bolji od svih, unatoč pogreškama koje se mogu događati. I mi isto griješimo – kazao je trener Dinama.

Na pitanje o Šahtaru u utorak bio je puno manje rječit.

– Spremit ćemo se dobro ova tri dana i vjerujem da ćemo u Harkivu odigrati dobru utakmicu.

Sport

FOTO Kadeti Gorice izgubili od Slaven Belupa

Objavljeno

na

Objavio/la

Kadeti Gorice su u Prvoj ligi kadeta iznenađujuće izgubili od Slaven Belupa rezultatom 0:2. Bila je to tek druga prvenstvena pobjeda momčadi iz Koprivnice u 25 odigranih utakmica, ali pobjeda je po igri posve zaslužena.

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gosti su došli u vodstvo u 17. minuti pogotkom kapetana Lovre Jelavića, koji je najbrže reagirao nakon ubačaja i iz gužve pogodio za 0:1. Vodstvo su povećali neposredno pred kraj prvog poluvremena kada je Niko Mandić iskoristio neopreznost obrane domaćih i u situaciji ‘jedan na jedan’ prizemno pogodio donji kut za – 0:2!

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (25 8 7 10 36:42 31) je s 31 bodom na 9. mjestu prvenstvene ljestvice, a Slaven Belupo (25 2 8 15 23:51 14) je na posljednjem 14. mjestu s 14 bodova.

Galerija fotografija

Prva nogometna liga – Kadeti 2025./2026., 25.kolo

HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2 (0:2)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja: 50. Nedjelja, 10.05.2026., 15 sati. Sudac: Al Issa Ammar. Pomoćni suci: Sven Pintarić i Petar Šimić (svi Zagreb). Delegat: Otto Firm (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Jelavić (17), 0:2 – Mandić (44).

GORICA: Golubiček, Šabarić (od 33. Cindrić), Mišković, Miholić, Petračija (od 68. Tomičić), Župetić (cap.), Vrbanić (od 49. Došen), Bilobrk, Denchev, Sudar, Malus (od 46. Rezek). Trener: Marko Srebačić.

SLAVEN BELUPO: Sokač, Kršić, Živković, Jelavić (cap.), Ivec (od 77. Pokas), Mandić, Gluhak (od 46. Vidaković), Špoljarić, Novak, Mitrović (od 61. Danković), Horvat. Trener: Marijo Dodik.

Nastavite čitati

Sport

Mraclin bez odgovora na raspoloženi Vrbovec

Objavljeno

na

Objavio/la

Vrbovec je uvjerljivo slavio na gostovanju kod Mraclina rezultatom 5:0. Gosti su pitanje pobjednika riješili već u prvih pola sata igre, a junak susreta bio je trostruki strijelac Bruno Rihtar. Vrbovec je poveo već u 7. minuti kada je Bruno Rihtar preciznim udarcem s lijeve strane pogodio suprotni kut domaće mreže. Isti je igrač u 20. minuti povećao prednost nakon ubačaja Janekovića u peterac, dok je u 29. minuti Ivančić, uz vrlo mlaku reakciju domaće obrane, lob udarcem svladao domaćeg vratara za visokih 3:0. Domaćin je najbolje prilike imao preko Igora Hajduka koji se dva puta našao sam pred gostujućim vratarom Cestarićem, no vratar Vrbovca oba je puta odlično reagirao. U nastavku susreta gosti su rutinski kontrolirali igru i postigli još dva pogotka. Bruno Rihtar kompletirao je hat-trick u 75. minuti, a konačnih 5:0 postavio je Vilanca osam minuta prije kraja. Mraclin nije uspio realizirati svoje prilike, među kojima su se istaknuli pokušaji Ivana Kosa i Krilića, pa je Vrbovec zasluženo upisao uvjerljivu pobjedu.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB B, 26. kolo

MRACLIN – VRBOVEC 0:5

Stadion Nova graba. Gledatelja 70. Sutkinja: Marija Cikojević (Novaki). Pomoćnice: Katarina Ćulumović i Kristina Borojević.

Strijelci: 0:1 – B. Rihtar (7), 0:2 – B. Rihtar (20), 0:3 – Ivančić (29), 0:4 – B. Rihtar (75), 0:5 – Vilanca (83).

MRACLIN: Matejčić, Đurašić, Marjanović, J. Domitrović, Rajić, Matić, Krilić, Brdek (od 55. Tokić), Borovac (od 74. Smolković), Hajduk (od 46. Jančić), I. Kos. Trener: Marko Pancirov.

VRBOVEC: Cestarić, Colarić, B. Rihtar (od 75. Fugaj), Rak (od 55. Munđer), L. Kuzmek (od 75. Varga), F. Rihtar (od 55. Ivanković), Ivančić (od 66. Kobelščak), Janekonić (od 75. D. Kuzmek), Kovačić (od 66. Vilanca), Cetina, Besek. TRENER: Franko Barišić.

Nastavite čitati

Sport

Očajna Gorica u Koprivnici: ‘Ovo je nedopustivo, ljutit sam i tužan…’

Nogometaši Gorice poraženi su 1-0 u gostima kod Slaven Belupa u utakmici u kojoj gosti iz Turopolja nisu pokazali previše. Najblaže rečeno… Trener Mario Carević nije krio razočaranje

Objavljeno

na

Objavio/la

Slaven Belupo nikoga nije pobijedio od 17. veljače. Koprivničani su upisali 11 uzastopnih utakmica bez ijednog trijumfa, a ove nedjelje, na zatvaranju 31. kola HNL-a, još im je i nedostajala praktički cijela jedna momčad. Zbog ozljeda su izostali Grgić, Žuta, Dabro, Caimacov, Jakir, Mažar, Jović, na klupi su ostali nedovoljno spremni Božić i Nestorovski… Domaći trener Mario Gregurina tako je složio momčad koja, lako je moguće, više nikad neće zaigrati zajedno. A svejedno, Slaven Belupo je pobijedio…

Nažalost, s druge strane bila je Gorica. Ne provode se Goričani baš najbolje u Koprivnici u posljednje vrijeme, a to se nije promijenilo ni ovoga puta, u debiju prvog igrača iz Bocvane u povijesti HNL-a, 20-godišnjeg Losike Ratshukudua. Iako je Gorica igrala u najjačem mogućem sastavu, očito s jasnom ambicijom da novom pobjedom još malo osnaži svoje šanse u borbi za peto mjesto, bila je ovo utakmica koju će Mario Carević i njegovi suradnici željeti što prije zaboraviti. Jednako kao i svi navijači Gorice.

Trenutak odluke dogodio se u 70. minuti, kad je desni bek domaće momčadi Filip Krušelj natrčao na povratnu loptu Dominika Kovačića i savladao Davora Matijaša. Bio je to jedini gol na utakmici, iako je golova moglo biti još. Dobro da nije, jer da ih je bilo, poraz Gorice bio bi i nešto uvjerljiviji…

Gorica, naime, nije uspjela stvoriti ozbiljnu priliku tijekom cijele utakmice. Pokušavali su dečki u bijelom, nije da nisu, ali ovo jednostavno nije bio taj dan. Ni s više napadača u igri, ni s Filipovićem u ulozi povremenog centarfora, ništa nije donosilo rezultat. Slaven Belupo, s druge strane, dvaput je pogađao okvir gola, prečku u prvom i stativu u drugom poluvremenu, a imali su domaćini i još poneku priliku svoje vodstvo učiniti uvjerljivijim.

Na kraju su apsolutno zasluženo došli do tri boda, a Mario Carević apsolutno je imao razloga biti nezadovoljan. I to nije krio. Analizu utakmice, naime, započeo je šuteći i dvaput slegnuvši ramenima…

– Eto, to je taj komentar na našu izvedbu – s kiselim smiješkom svoju je gestu objasnio trener Gorice pa vrlo otvoreno i emotivno nastavio:

– Jednostavno je nedopustivo da ovako izgledamo u jednoj važnoj utakmici za nas, kojom se možeš priključiti gornjem dijelu tablice. Slavenu svaka čast, imali su milijardu izostanaka, ali dobili su nas na pošteniji pristup. Kad si takav, nogomet ti vrati. Ponavljam, nedopustivo je da ovako izgledamo, od prve do zadnje minute. Apsolutno ništa nismo pokazali. Da je završilo neriješeno, bilo bi nezasluženo, jer nismo ponudili baš ništa. Žao mi je što je tako, imamo ambiciju, blizu smo, jednom dobrom izvedbom možeš doći do priključka… Žao mi je što smo ovakvom izvedbom kompromitirali jednu dobru sezonu i moguću šansu da se borimo za višu pozicije. Baš sam tužan… I ljutit, jer možeš izgubiti utakmicu, ali ovako nemamo pravo izgledati!

Stefan Perić nastradao je u završnici prvog poluvremena, čak je i izgubio svijest od bolova… Foto: Vjeran Žganec Rogulja/PIXSELL

Da stvar bude još gora, tu je i situacija sa Stefanom Perić, koji je potkraj prvog poluvremena iznesen s igrališta. I Hitna pomoć morala je intervenirati nakon što je stoper Gorice dobio nezgodan udarac u najnezgodnije mjesto.

– Izgubio je svijest, zacrnilo mu se od prejakog udarca, ali nadam se da će biti sve ok, da će biti s nama u sljedećoj utakmici – rekao je Carević.

U sljedećem kolu Gorica će dočekati Osijek, u posljednjem će gostovati na Rujevici. Oba puta, vjerovat ćemo, u puno puno boljem izdanju nego u Koprivnici…

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Sport

FOTO Visoka pobjeda juniora Gorice protiv Šibenika

Objavljeno

na

Objavio/la

Juniori Gorice su u 23. kolu Prve nogometne lige (1.NL) pobijedili Šibenik rezultatom 7:0 golovima Echue Francis Chinedu (2), Mihaela Kelave (2), Franka Jakšića, Daria Jakovca i Ivana Perkovića.

Velika Gorica, 09.05.2026. 1.NL Juniori-23.kolo: HNK Gorica – HNK Šibenik 7:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 09.05.2026. 1.NL Juniori-23.kolo: HNK Gorica – HNK Šibenik 7:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su u prvom poluvremenu brzopotezno u samo tri minute tri puta pogodili suparničku mrežu i najavili visoku pobjedu. Golova do kraja poluvremena nije više bilo, a trener je početkom drugom poluvremena poslao na teren svih 6 igrača s pričuvne klupe.

Velika Gorica, 09.05.2026. 1.NL Juniori-23.kolo: HNK Gorica – HNK Šibenik 7:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 09.05.2026. 1.NL Juniori-23.kolo: HNK Gorica – HNK Šibenik 7:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sličan golgeterski scenario dogodio se i u drugom poluvremenu, jer domaći su u samo 6 minuta, od 54. do 60. s tri pogotka povisili na 6:0! Seriju je zaključio Perković u 67. minuti – 7:0!

Velika Gorica, 09.05.2026. 1.NL Juniori-23.kolo: HNK Gorica – HNK Šibenik 7:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 09.05.2026. 1.NL Juniori-23.kolo: HNK Gorica – HNK Šibenik 7:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (22 10 6 6 41:32 36) je sa 36 bodova na 6. mjestu prvenstvene ljestvice, a Šibenik (23 1 3 19 21:110 6) je sa 6 bodova na zadnjem 14. mjestu.

Galerija fotografija

Prva nogometna liga Juniori 2025./2026., 23.kolo

HNK Gorica – HNK Šibenik 7:0 (3:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja: 40. Subota, 09.05.2026., 16 sati. Sudac: Igor Marić (Sisak). Pomoćni suci: Ivan Marić (Zagreb) i Dario Rožanković (Glina). Delegat: Stjepan Žugaj (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Echue (13), 2:0 – Kelava (14), 3:0 – Echue (16), 4:0 – Kelava (54), 5:0 – Jakšić (59), 6:0 – Jakovac (60), 7:0 – Perković (67).

GORICA: Lojen, Perković, Sumbuljević (od 46. Fabijanić), Kelava, Rujnić (od 46. Jakovac), Kasumović (od 46. Jakšić), Prgomet (od 46. Aranha), Echue (od 46. Rivić), Josić, Frigan, Drčelić (od 46. Klasnić). Trener: Denis Banić.

ŠIBENIK: Krečak, Radić, Vukotić, Dunkić, Meić (od 55. Protega), Josipović (od 46. Ježina), Cvitan (od 55. Pirc), Brnić-Boče, Renje, Svirčić (od 46. Burić), Marić. Trener: Anel Karabeg.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Revijalna utakmica Klasa (veterani) i reprezentacije veterana ZNS-a

Objavljeno

na

Objavio/la

Revijalna utakmica između NK Klas-veterani i reprezentacije veterana Zagrebačkog nogometnog saveza (ZNS) odigrana je jučer (petak, 09.05.2026., početak u 20:30 sati.) na igralištu ŠRC Mičevec u Mičevcu.

Mičevec, 08.05.2026. Revijalna utakmica veterana: NK Klas (veterani) – ZNS (reprezentacija veterana). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 08.05.2026. Revijalna utakmica veterana: NK Klas (veterani) – ZNS (reprezentacija veterana). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 08.05.2026. Revijalna utakmica veterana: NK Klas (veterani) – ZNS (reprezentacija veterana). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica je odigrana povodom nove rasvjete na igralištu i tom prigodom su osobama koje su zaslužne za realizaciju ovog projekta uručeni prigodni odnosno simbolični darovi.

Mičevec, 08.05.2026. Revijalna utakmica veterana: NK Klas (veterani) – ZNS (reprezentacija veterana). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 08.05.2026. Revijalna utakmica veterana: NK Klas (veterani) – ZNS (reprezentacija veterana). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 08.05.2026. Revijalna utakmica veterana: NK Klas (veterani) – ZNS (reprezentacija veterana). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 08.05.2026. Revijalna utakmica veterana: NK Klas (veterani) – ZNS (reprezentacija veterana). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Susret je odigran u trajanju 2×35 minuta.

Galerija fotografija

KLAS: Dražen Špoljarić (v), Tomislav Bedeković, Branko Pavlica, Igor Barukčić, Robert Štrauber, Nikola Furić, Vlado Majić, Renato Furić, Deni Bektaši, Domagoj Bedeković, Vedran Hlevnjak, Danijel Devčić, Damir Kotarski (v), Antonio Klenović, Marko Bedeković, Tomislav Posavac, Luka Kulušić, Manu Devedžić, Vlado Haluga.

ZNS (reprezentacija): Goran Grba (v), Miro Mikulić, Igor Čagalj, Dalibor Vučić, Zoran Kutleša, Domagoj Abramović, Dario Skoko, Antonio Maričević, Milan Milošević, Siniša Ferenček, Filip Gelo, Dražen Sitnik, Gabrijel Glasnović, Hrvoje Gelo, Mladen Marković, Toni Raković, Jurica Podvorac, Danijel Borovac, Ante Karlović (cap.).

Direktor reprezentacije: Jerko Leko. Izbornik: Dalibor Vučić.

 

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno