Povežite se s nama

Vijesti

Bez stajanja u čekaonici do kompletne zdravstvene slike!

Objavljeno

na

Sutra počinje šesti po redu Tjedan zdravlja u Velikoj Gorici koji s veseljem čekaju naši sugrađani, kako bi bez čekanja u zagušljivim čekaonicama provjerili svoje zdravlje ili dobili od stručnjaka odgovore na pitanja o svojim tegobama. Punkt gdje će spremno čekati liječnici, stručnjaci ili voditelji udruga bit će postavljen na tržnom centru, a trajat će do 11. lipnja.
 
„Svaki dan će biti posvećen određenom zdravstvenom problemu, a stručnjaci će biti na raspolaganju od 9 do 12 sati. Prioritet je, neke teme od javno zdravstvenog interesa iz ambulante prebaciti ‘na ulicu’, kako bi bile dostupnije građanima. Nije dovoljan taj jedan tjedan godišnje za sve zdravstvene probleme, no smatramo da je to zgodno mjesto prije dolaska ljeta i godišnjih odmora gdje se može provjeriti zdravstveno stanje.“ – smatra voditelj velikogoričke ispostave Doma zdravlja dr. Stjepan Zagorac.
 
Naš najveći organ treba posebnu pažnju
 
Tako će ponedjeljak biti posvećen zdravlju kože. Stručnjakinju za dermatologiju i venerologiju Vesnu Magdić Jelavić moći ćete pitati sve o promjenama na koži, madežima, pigmentaciji ili sunčanju. U utorak će se naglasak staviti na plućne bolesti, a moći ćete obaviti spirometriju. Priliku za besplatno mjerenje oštrine očnog vida i tlaka imat ćete u srijedu uz stručnjake iz Veleučilišta Velike Gorice. „ Udruga Hepatos je po prvi puta gost ove tradicionalne manifestacije a sugrađani će se moći testirati na hepatitis C. Doktor Tvrtko Pervan iz Zavoda za javno zdravstvo očitat će nalaze iz kapilarne krvi. Svatko od nas može biti nosioc hepatitisa C a da to ne znamo. Stoga je ovaj test važan, kako zbog širenja bolesti tako i zbog vlastitog liječenja.“ – upozorava Zagorac.
U petak će se predstaviti Ljekarne Zagrebačke županije, a završnog dana, u subotu na red će doći interna medicina i udruga VG Dijabetičar.
 
Ovu manifestaciju organiziraju Dom zdravlja Zagrebačke županije, Zavod za javno zdravstvo i Ljekarne Zagrebačke županije.
 

Najave

Memorijalni Malonogometni Turnir Franjo Anić U Novom Čiču

Igra se u nedjelju 14. lipnja na igralištu Dinama Hidrel.

Objavljeno

na

Objavio/la

Dinamovci iz Novog Čiča ne zaboravljaju svojeg legendarnog člana Franju Anića koji je preminuo početkom kolovoza 2023. godine. Franjo je gotovo pola stoljeća obnašao sve moguće funkcije u klubu a posebno ga poštuje Željko Hemen, aktualni predsjednik NK Dinama Hidrel, čijom inicijativom je i održan 1. memorijalni malonogometni turnir na kojem su sudjelovale selekcije HRTV-a, Nove TV, RTL televizije i veterani Dinama Novo Čiče. Prvi pobjednici turnira bili su malonogometaši HRTV-a.

Za 3. memorijal još ima nekoliko mjesta za sudjelovanje a nema posebno određene kategorije (veterani, seniori, juniori). Turnir je u sklopu velike tradicionalne proslave Ivanja u Novom Čiču a u čast crkve svetog Ivana Krstitelja.

Memorijalu će biti nazočni i članovi obitelji Franje Anića. Dodatne informacije i prijave na broj 098/983 39 34.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Ačkar uručio ugovore udrugama koje čine srce humanitarnog i društvenog djelovanja grada

Gradonačelnik Krešimir Ačkar dodijelio je 55 ugovora udrugama, uz više od 200 tisuća eura potpora.

Objavljeno

na

Foto: Krešimir Ačkar/FB

Grad Velika Gorica dodijelio je ugovore za financiranje 55 programa i projekata udruga za 2026. godinu kroz tri javna poziva, čime su osigurana sredstva za projekte iz područja rada s djecom i mladima, socijalne i zdravstvene skrbi te braniteljskih udruga. Ugovore je predstavnicima udruga uručio gradonačelnik Krešimir Ačkar, istaknuvši da Grad sustavno jača suradnju s civilnim sektorom koji, kako je rekao, ima ključnu ulogu u kvaliteti života u zajednici.

Ukupna sredstva premašuju 200 tisuća eura, a najmanji dio se odnosi na programe za mlade, za koje je izdvojeno 22 tisuće eura, dok je najveći iznos usmjeren na socijalno-humanitarne i zdravstvene programe te braniteljske udruge.

U tom je segmentu osigurano 105 tisuća eura za socijalne i zdravstvene projekte te 80 tisuća eura za programe braniteljskih udruga, a dodatnih 15 tisuća eura predviđeno je za jednokratne potpore. Kada se uspoređuje s prethodnom godinom, sredstva su povećana za 10 tisuća eura.

Naše udruge važan su partner Gradu jer svojim radom svakodnevno doprinose kvaliteti života naših građana. One pomažu onima kojima je pomoć najpotrebnija, promiču zdrave vrijednosti i okupljaju ljude oko plemenitih ciljeva koji jačaju našu zajednicu. Zato iz godine u godinu povećavamo sredstva za njihov rad i nastojimo im osigurati što bolje uvjete za provedbu projekata koji odgovaraju stvarnim potrebama naših građana. Vjerujem kako će i programi koje danas podržavamo dodatno doprinijeti kvaliteti života u Velikoj Gorici“, rekao je gradonačelnik.

Među dobitnicima potpora su i HVIDR-a Velika Gorica, čiji je predsjednik Željko Klasnić najavio nastavak programa savjetovališta za branitelje i njihove obitelji te organizaciju memorijalnih aktivnosti.

Podršku Grada dobila je i Turopoljska udruga skauta „Tur“, čiji je predstavnik, Alen Konjević, zahvalio na potpori te istaknuo dugogodišnju suradnju te njihov rad s velikim brojem djece kroz edukativno-odgojne aktivnosti, ali posebno veselje zbog novog prostora u koji će se useliti.

Nastavite čitati

Najave

“Ivanje u Novom Čiču” ponovno okuplja folkloraše – jedna večer, pet država, deset KUD-ova

U Novom Čiču u subotu se održava „Ivanje u Novom Čiču“, koje okuplja deset skupina iz pet država uz bogat kulturni, gastronomski i zabavni program.

Objavljeno

na

Objavio/la

Novo Čiče će u subotu 13. lipnja, s početkom u 18 sati, ponovno biti domaćin međunarodne smotre folklora “Ivanje u Novom Čiču”, koju organizira KUD Čiče. Na pozornicu će stupiti deset folklornih skupina iz pet država.

Riječ je o dobro poznatoj manifestaciji koja traje više od dva desetljeća, a ovogodišnje “Ivanje u Novom Čiču” ponovno će ugostiti izvođače iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije i Sjeverne Makedonije.

Uz scenski dio, pripremljena je i gastronomska ponuda s brojnim domaćim specijalitetima, turopoljskom kotlovinom, gulašom, domaćim kolačima.

Nakon što folkloraši odrade svoje, “Ivanje u Novom Čiču” nastavlja svoje druženje uz zabavni program i nastup grupe “Stare Kočije”.

Organizatori pozivaju sve građane da dođu u Novo Čiče i pridruže se manifestaciji.

Nastavite čitati

Sport

Ako želiš trenirati, dođi u Goricu! Seniori i dalje rade, klinci i roditelji se druže

U velikogoričkom košarkaškom klubu odmor i dalje nije počeo, jer trenira se sve do kraja sljedećeg tjedna, klinci sve do polovice srpnja, a vikend iza nas poslužio je i za dobro druženje i – nadmetanje

Objavljeno

na

Objavio/la

Od svih košarkaških klubova u Zagrebu i Zagrebačkoj županiji i dalje trenira samo jedan. Samo Gorica. Malo teretane, malo više individualnog rada, puno igranja košarke i poneka provjera mogućnosti potencijalnih pojačanja na meniju je koji nudi trener Damir Miljković Cici…

Trenirat će se sve do kraja sljedećeg tjedna, proći će tad već gotovo dva mjeseca od završetka sezone, ali Cici ima svoj način. Vjeruje da je ovo vrijeme, kad sezona tako rano završi, a prostora za odmor uoči početka sljedeće je još dovoljno, idealno za dodatni rad i stvaranje razlike. Dok ostali odmaraju, Goričani rade, a to će se sasvim sigurno negdje i nekako vratiti.

U tom procesu slaže se i roster za sljedeću sezonu, u kojem će ostati sedmorica igrača iz lanjskog kadra. Kapetan Frano Miloloža ostaje u toj ulozi, a uz njega će biti i Borna Dramalija, Pavao Turić, Kristijan Validžić te Petar Gruja. Nastavak suradnje dogovorio je i 35-godišnji Kristijan Šutalo, baš kao i Rinaldo Bljaić, koji zatvara tu aktualnu sedmorku.

Otišli su Roko Ivanković, Tvrtko Gluhak i Oleg Drakulić, a Jakov Ninić je odustao od košarke. Budući da je cilj vodstva kluba svakako pokušati uloviti doigravanje u sljedećoj sezoni, za očekivati je da će pojačanja koja će dolaziti biti ozbiljna, očekuje se dolazak tri-četiri nova imena, a prilika će se otvarati i za mlade igrače iz klupskog pogona. U prvom redu za one koji priliku zasluže kroz nastupe za Velgor, novi klub koji će poslužiti kao razvojna momčad Gorice.

S obzirom na činjenicu da jedino Gorica trenutačno i dalje trenira, brojni igrači priključuju se treninzima. Među njima su igrači koji se kroz probu pokušavaju nametnuti treneru Ciciju, ali i neka jaka imena, čak i povremeni reprezentativci, koji koriste prostor i mogućnost za dodatni rad. Na treninzima je i Filip Kalajžić, koji je završnicu sezone proveo na posudbi u Sloveniji, ali tek ćemo u sljedećim tjednima doznati kako će se i kime pojačavati gorička momčad.

A lijepo je u velikogoričkom košarkaškom okruženju bilo i za vikend, kad je organizirano druženje djece, roditelja i prijatelja kluba. U novoj balon dvorani igrali su se turniri 3×3 u četiri kategorije, bilo je i ića i pića, ali prije svega dobre zabave i još bolje vibre. Prvi put su se u klubu odlučili organizirati ovako nešto i ispalo je – puni pogodak! Gorička košarka se, dojam je, sve ozbiljnije budi…

Nastavite čitati

CityLIGHTS

DVD Velika Gorica za 150. rođendan priprema svečano slavlje

Organizatori ističu kako će obljetnica biti prilika za podsjećanje na bogatu povijest društva, ali i na doprinos generacija vatrogasaca koji su bili važan oslonac lokalnoj zajednici.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: DVD Velika Gorica/Facebook

Velika Gorica ovog će vikenda biti središte vatrogasnih događanja povodom obilježavanja 150. obljetnice djelovanja DVD-a Velika Gorica, jednog od najstarijih dobrovoljnih vatrogasnih društava u Hrvatskoj.

Društvo, osnovano 1876. godine, ujedno je i najstarija organizacija na području Velike Gorice. Veliki jubilej obilježit će se kroz dvodnevni program koji uključuje svečani mimohod, akademiju te susret vatrogasnih puhačkih orkestara.

Središnji dio proslave održat će se u subotu. Program počinje u 16 sati kod Vatrogasnog doma, odakle će prema Pučkom otvorenom učilištu krenuti svečani ešalon. U mimohodu će sudjelovati više od 300 vatrogasaca iz 40 dobrovoljnih vatrogasnih društava. U Pučkom otvorenom učilištu potom će biti održana svečana akademija uz nazočnost brojnih uzvanika, a tom će prilikom biti prikazan i dokumentarni film koji prati rad i razvoj DVD-a Velika Gorica tijekom proteklih 150 godina.

Obilježavanje jubileja nastavlja se u nedjelju kada će Velika Gorica ugostiti 40. susret vatrogasnih puhačkih orkestara Hrvatske vatrogasne zajednice. Brojni glazbenici nastupit će pod ravnanjem Mire Taradija, čime će završiti svečani vikend posvećen dugoj tradiciji i značaju vatrogastva u gradu.

Organizatori ističu kako će obljetnica biti prilika za podsjećanje na bogatu povijest društva, ali i na doprinos generacija vatrogasaca koji su tijekom stoljeća i pol djelovanja bili važan oslonac lokalnoj zajednici.

Nastavite čitati

Reporter 460 - 28.05.2026.

Facebook

Izdvojeno