Povežite se s nama

Sport

Bakljada za heroje s Poljuda! Navijači dočekali igrače Gorice usred noći

Po dolasku iz Splita, na goričkom stadionu igrače je dočekala skupina navijača koja je razvila transparent, ali i pripremila bakljadu za svoje heroje, sudionike pobjede na Poljudu i aktere polusezone iz snova, u kojoj nije bilo previše druženja s navijačima

Objavljeno

na

Na satu je otkucalo 1:21 u trenucima kad je autobus s umornim junacima iz Splita skrenuo prema stadionu, nekih pet i pol sati prošlo je od završetka utakmice na Poljudu i velike pobjede Gorice protiv Hajduka (4-2), ali još nije bilo vrijeme za ići kući. Pošteno su se iznenadili igrači kad su vidjeli da ih na ulasku u njihov stadion čekaju navijači s – bakljadom!

Scene dočeka, snimane iz autobusa, pogledajte OVDJE.

– Je, radimo sutra ujutro, neće se biti lako probuditi za posao, ali dečki su ovo zaslužili – govorili su navijači dok su čekali svoje miljenike.

Ispred ulaza u klupske prostorije razvili su transparent na kojem je pisalo “Gorica – Simply the best”, a putem od ograde do transparenta najvjerniji navijači napravili su svojevrsni “špalir”, koji je oduševio igrače.

– Uh, neće mi valjda zapaliti auto… – čuo se i jedan zabrinuti komentar iz autobusa, no čak je i po tom pitanju sve prošlo u najboljem redu, bez ikakve štete.

Štetu je zato Gorica napravila Hajduku, prije toga i Osijeku, ali i mnogima drugim tijekom ove polusezone iz snova. I polusezone u kojoj je bilo jako malo prilika družiti se s navijačima, igrati pred njima, proslavljati golove s njima… I zato je ovo, vjerojatno, idealan kraj. Gorica nema “vojsku” navijača, tu je riječ o nekoliko desetaka zaljubljenika u svoj klub, ali to je očito prava, istinska, iskrena ljubav. Koju su ovi dečki, nema sumnje, apsolutno zaslužili.

– Ljudi, nadamo se da se uskoro vidimo i na tribinama! – poželjeli su igrači nakon kratkog noćnog druženja s navijačima.

Oni su otišli na spavanje, jer ponedjeljak ujutro čekao je iza ugla, a igrači su otišli na zasluženi odmor. Dva tjedna predaha je pred njima, a onda slijedi nastavak. U istom stilu, uvjereni smo…

HOTNEWS

FOTO Ban Jelačić i Sava odigrali neodlučeno

Objavljeno

na

Objavio/la

Ban Jelačić i Sava (Drenje) su u 30. kolu Premier lige NSZŽ-e odigrali neodlučeno rezultatom 2:2. Domaći su došli u vodstvo golom Marka Rovišana u 18. minuti. Taj pogodak nije izbacio goste iz ravnoteže i oni su strpljivom igrom izjednačili golom Matije Šoštarića u 31. minuti, nakon brze akcije kroz sredinu terena.

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon odmora momčadi nisu mijenjale način igre, jedino su gosti većinu svojih napada izvodili po bočnim pozicijama i u 60. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Lovro Markuš je pogodio suprotni kut za – 1:2.

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jelačić je ekspresno odgovorio u 62. minuti kada je Ivan Smok brzi kontranapad kroz sredinu pretvorio u izjednačenje – 2:2!

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ban Jelačić (30 10 7 13 49:54 36) je sa 36 bodova na 11. mjestu u trenutačnom poretku, a Sava (30 13 6 11 47:41 45) je sa 45 bodova na 6. mjestu.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 30.kolo

NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2 (1:1)

Vukovina. Stadion: ŠRC Vukovina. Gedatelja: 40. Srijeda, 20.05.2026., 18 sati. Sudac: Mario Stanić. Pomoćni suci: Mihael Milin i Dario Pranjić (svi Dugo Selo). Delegatkinja: Tea Riđanec (Bapče). Strijelci: 1:0 – Rovišan (18), 1:1 – Šoštarić (31), 1:2 – Markuš (60), 2:2 – Smok (62).

BAN JELAČIĆ: Klepac, Rovišan (cap.), Landeka (od 79. Softić), Drezga, Markov, Smok, Grižić (od 79. Grgić), Pavlić, Prizmić (od 57. M.Nikić), Klasnić (od 57. Milatović), Kotrman (od 83. Rupčić). Trener: Tomislav Škrinjarić.

SAVA: Suljić, Pašalić, Šoštarić, Kunjas (od 57. Davunić), Lenić (od 84. Bašimamović), Brezni (od 46. Jurić), Markuš, Mazalović, Preskar, Dugonjić, Fistrić. Trener: Davor Bagarić.

Nastavite čitati

Sport

Završeno 7. kolo Lige cestovnog trčanja! Donosimo rezultate

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje

Sedmo kolo Turopoljske lige cestovnog trčanja u Turopolju održano je po sunčanom vremenu, unatoč meteorološkim upozorenjima, a natjecatelji su odmjerili snage na dionicama od 4 i 8 kilometara.

Na najdužoj, 8-kilometarskoj utrci, najbrži je bio Martin Marčec koji je ciljem prošao u vremenu 30:24. Pratio ga je Vedran Planinšek s 30:33, dok je treće mjesto zauzeo Kruno Štriga (32:25).

U ženskoj konkurenciji na 8 kilometara slavila je Jasna Mikulić s rezultatom 38:33, druga je bila Luca Žagar (38:56), a treća Jasminka Zvonar (40:46).

Na kraćoj, 4-kilometarskoj stazi najbrži je bio Slavko Parlov koji je pobijedio s 15:08. Drugo i treće mjesto zauzeli su Darko Radić (16:23) i Zvonimir Brkić (16:34).

Kod žena, na 4 kilometra najbrža je bila Vedrana Janjić sa 17:54, ispred Matea Pokas (19:15) i Kristina Terzić (19:52).

Detaljni rezultati dostupni su ovdje.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Odbojkaška proljetna liga – prvo okupljanje

Objavljeno

na

Objavio/la

Prvo okupljanje Odbojkaške proljetne lige za mlađe kadetkinje održano je u Petrinji, u nedjelju, 17. svibnja 2026. godine. Ovo je već peta godina održavanja ove lige, koja ima međužupanijski značaj, a zamišljena je kao razvojna liga za mlađe odbojkašice.

Kroz natjecanje i druženja stječu se nova prijateljstva, izgrađuje s timski duh i upoznaju se drugi gradovi, a ujedno se razvija i odbojkaški sport.

Ove godine u Ligi sudjeluje osam klubova sa 10 ekipa: OK Sunja, OK Petrinja, OK Velika Gorica, OK Kutina, OK Glina, HAOK Dubrava, OK Kelteks Karlovac, OK Feniks Sesvete, OK Velika Gorica 2 i OK Kutina 2.

Slijedeće okupljanje je u Glini (31.05.2026.), a završnica i podjela medalja je 14.06.2026. u Velikoj Gorici.

Galerija fotografija

Odbojkaška proljetna liga 2026., 1. okupljanje

REZULTATI  01.kolo: OK Kelteks – OK Petrinja 2:0 (25:18, 25:17), HAOK Dubrava – OK Feniks 2:0 (25:8, 25:11), OK Glina – OK Kutina 2 0:2 (15:25, 17:25), OK Velika Gorica 1 – OK Kutina 1 2:0, OK Velika Gorica 2 – OK Sunja 1:2 (4:25, 25:20, 7:25).

02.kolo: OK Kelteks – OK Feniks 2:0 (25:14, 25:9), OK Petrinja – OK Kutina 2 2:0 (25:21, 25:23), HAOK Dubrava – OK Kutina 1 2:0 (25:7, 25:17), OK Glina – OK Sunja 0:2 (6:25, 9:25), OK Velika Gorica 1 – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:8, 25:17).

03.kolo: OK Kelteks – OK Kutina 2 2:0 (25:12, 25:11), OK Feniks – OK Kutina 1 2:1 (25:16, 24:26, 15:8), OK Petrinja – OK Sunja 1:2 (14:25, 25:19, 7:15), HAOK Dubrava – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:10, 25:16), OK Glina – OK Velika Gorica 1 0:2 (8:25, 1:25).

04.kolo: OK Kelteks – OK Kutina 1 2:0 (25:21, 25:7), OK Kutina 2 – OK Sunja 0:2 (17:25, 12:25), OK Feniks – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:13, 25:14).

Poredak: 1. OK Kelteks 8 (4 4 0 8:0), 2. OK Sunja 8 (4 4 0 8:2), 3. Velika Gorica 1 6 (3 3 0 6:0), 4. HAOK Dubrava 6 (3 3 0 6:0), 5. OK Feniks 4 (4 2 2 4:5), 6. OK Petrinja 2 (3 1 2 3:4), 7. OK Kutina 2 2 (4 1 3 2:6), 8. OK Velika Gorica 2 0 (4 0 4 1:8), 9. OK Kutina 1 0 (4 0 4 1:8), 10. OK Glina 0 (3 0 3 0:6).

Nastavite čitati

Sport

Stjepan Žugaj delegat na finalu Hrvatskog nogometnog kupa

Objavljeno

na

Objavio/la

Na finalu Hrvatskog nogometnog kupa na utakmici GNK Dinamo – HNK Rijeka odigranoj na Opus Areni u Osijeku (srijeda, 13.05.2026.) delegat je bio Stjepan Žugaj iz Velike Gorice!

Osijek, 13.05.2026. Finale Hrvatskog nogometnog kupa GNK Dinamo – HNK Rijeka. Foto: HNS

Žugaj (Nogometni savez Zagrebačke županije) već nekoliko godina obnaša dužnost delegata na utakmicama najviše razine (Super liga i Prva juniorska liga) te mu je uloga delegata na finalu u Osijeku posebno priznanje. Predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić uručio mu je dar, koji će ga podsjećati na ovo finale.

Osijek, 13.05.2026. Finale Hrvatskog nogometnog kupa GNK Dinamo – HNK Rijeka. Foto: HNS

Željko Mihalj, predsjednik Nogometnog saveza Velika Gorica, bio je također među akterima finalnog događaja kao voditelj natjecanja Kupa Hrvatskog nogometnog saveza.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Gorica se slaže: Lijevi bek stigao iz Portugala, Car ima sve informacije

I prije nego što je završila ova, stiglo je prvo pojačanje Gorice za sljedeću sezonu. Bivši igrač Lokomotive, Osijeka i Šibenika, 22-godišnji Ivan Cvijanović, stigao je iz portugalske Vizele

Objavljeno

na

Objavio/la

Nismo baš naviknuti na takav ritam, ali u sportskom sektoru HNK Gorice očito nemaju vremena za čekanje. Tijekom travnja tako je stigao kamerunski stoper Hadji Issa Moustapha, očito predviđen za puni doprinos u sljedećoj sezoni, a sad je napravljen i drugi korak u pripremi za ono što slijedi. Novi igrač Gorice postao je 22-godišnji Ivan Cvijanović, koji je stigao iz portugalskog prvoligaša Vizele.

Ljubiteljima nogometa u Hrvatskoj ovaj je dečko poznato lice, budući da je nosio dres Osijeka, ali i Šibenika, u kojem mu je trener bio Mario Carević. Zajedno su njih dvojica sa Šibenikom izborila plasman u HNL s klubom iz Krešimirova grada, bila je to sezona u kojoj je Cvijanović imao puno trenerovo povjerenje na poziciji uz lijevu aut liniju. Novi igrač Gorice u toj je sezoni pokazao da ima i talent i kvalitetu, vratio se zahvaljujući tome u Osijek, iz kojega je u Šibenik otišao na posudbu, da bi prošlog ljeta ostvario transfer u Portugal.

Nažalost po njega, nije se naigrao u dresu Vizele, skupio je svega nekoliko nastupa za drugu momčad, kao i za U-23 sastav, pa su u Gorici odlučili reagirati. I to odmah, i prije nego što je ova sezona završila. Pokazuje to da su se planovi za budućnost počeli slagati na vrijeme, pa imamo pravo nadati se da će Gorica ranije nego što je to možda običaj biti posložena za novu sezonu.

Cvijanović će biti u domaćem okruženju, jer riječ je o dečku koji je na svoj nogometni put krenuo iz Ivanić Grada, odakle je prvo otišao u Lokomotivu, a zatim u Osijek. Nova postaja na njegovu putu bit će Gorica, nadamo se i vjerujemo na obostrano zadovoljstvo.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno