ktc
Povežite se s nama

Sport

ARRK Gorica osvojio srebro i broncu na Prvenstvu Hrvatske

Objavljeno

na

Članovi Akrobatskog rock’n’roll kluba Gorica u subotu su nastupili na 25. Prvenstvu Republike Hrvatske u akrobatskom rock’n’roll-u. Natjecanje je organizirao plesni klub Top dance iz Slavonskog Broda u suradnji sa Hrvatskim rock’n’roll savezom. Goričani su se s natjecanja vratili sa srebrom u kategoriji Mini formacija 2 formacije Super Stars te broncom za Zečiće u kategoriji Mini formacija 3.

 

“Nadomak odličja bili smo u još nekoliko kategorija, obzirom na jaku konkurenciju to su i više nego odlični rezultati“, kažu iz ARRK Gorica.

Sport

USPON se vratio iz Preloga s devet medalja i trećim mjestom u ukupnom poretku

Zlato je pripalo Mirjani Lučić.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Parastolnoteniski klub USPON/FB

Parastolnotenisači kluba USPON imali su vrlo uspješan nastup na državnom prvenstvu održanom ovog vikenda u Prelogu. Klub je natjecanje završio kao treći u ukupnom poretku, a iza rezultata stoji čak devet osvojenih medalja u različitim kategorijama.

Zlatnu medalju, osvojila je Mirjana Lučić, koja je svojim nastupom donijela klubu naslov državne prvakinje.

Srebro su osvojili Sara Điković, Lana Artić, Marija Sečenj, Marko Vračan i Boris Đuračić, dok su brončane medalje pripale Ruži Šolić, Loreni Rinčić i Igoru Nosiću.

Nastavite čitati

Sport

Od Španjolske do Zaprešića, Taekwondo klub Velika Gorica osvojio dva srebra u jednom vikendu

Taekwondo klub Velika Gorica donio je medalje s prestižnog Spanish Opena u La Nucíi i državnog prvenstva u Zaprešiću, a uspješan niz nastavili su i mlađi natjecatelji na nekoliko turnira.

Objavljeno

na

Objavio/la

Taekwondo klub Velika Gorica iza sebe ima iznimno uspješan vikend, obilježen nastupima na više natjecanja istovremeno.

Najveći međunarodni rezultat ostvarila je Lejla Lea Kajfeš, koja je na G1/E1 Spanish Openu 2026 u La Nucíi osvojila srebrnu medalju. Na turniru je nastupilo više od 1300 natjecatelja iz preko 30 zemalja, a gorička juniorka do finala je stigla s tri pobjede. U borbi za zlato tijesno je poražena od predstavnice Španjolske, no kući se vratila sa srebrom i vrijednim bodovima za rang-listu.

U Španjolskoj su nastupile i juniorke Meri Muža i Lana Horvat, koje su natjecanje završile u osmini finala, dok su seniorke Lana Gavrilov i Dora Habijančić imale tijesne mečeve, ali su obje zaustavljene s 2:1 u rundama.

Paralelno s time, na Seniorskom prvenstvu Hrvatske u Zaprešiću, klub je imao samo jednu predstavnicu, Petru Prlić, koja je također stigla do finala i osvojila srebro, čime je postala viceprvakinja Hrvatske.

Mlađi članovi kluba nastupili su i na dodatnom turniru u Zaprešiću, gdje su osvojili nove medalje u borbama i formama. Zlatne medalje osvojile su Lota Borić (mlađe kadetkinje), Paula Kučiš (kadetkinje) te Katja Kajfeš u formama u paru. Kajfeš je pritom dodala i srebro u pojedinačnoj konkurenciji.

Iz kluba ističu kako je ovo nastavak niza dobrih rezultata nakon što je tjedan ranije Na turniru u Ozlju Kira Mei Davidović osvojila je srebro, dok su gorički natjecatelji u formama na međunarodnom turniru u Sloveniji ponovno bili među najboljima. Iva Becić osvojila je zlato, a Iva Hapać srebro, dok je Katja Kajfeš u kadetskoj konkurenciji uzela zlato u paru i srebro pojedinačno.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Dinamo Hidrel bolji od Mladost Obrezine za drugu pobjedu u proljetnoj polusezoni

Objavljeno

na

Objavio/la

Dinamo Hidrel pobijedio je u 22. kolu Jedinstvene 1.ŽNL-e Mladost Obrezinu rezultatom 4:2 golovima Harisa Rebihića (2), Nebojše Jandrića (11m) i Vida Sečenja, za goste Ivan Lucin (11m) i Franko Budin.

Novo Čiče, 19.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-22.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 19.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-22.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kazneni udarac i realizacija u 2. minuti za 1:0 usmjerili su događanja na terenu u korist domaće momčadi. Momčad gostiju nije se slagala sa sudačkim odlukama i teško se koncentrirala na igru.

Novo Čiče, 19.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-22.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su koristili takvu situaciju i mirno gradili napade. Dva puta nisu poentirali iz vrlo povoljnih pozicija, ali jesu u 37. minuti kada je Sečenj iz blizine loptu poslao u donji kut za 2:0. Neposredno pred odlazak na odmor Rehibić je povisio na 3:0.

Novo Čiče, 19.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-22.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kada je isti igrač u 60. minuti zabio za 4:0 to je već mirisalo na visoki poraz. Ipak, Mladost iz kaznenog udarca smanjuje na 4:1, a Budin svojim pogotkom postavlja na 4:2.

Novo Čiče, 19.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-22.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dinamo Hidrel (22 4 4 14 28:58 16) je sa 16 bodova na posljednjem 16. mjestu u trenutačnom poretku, a Mladost Obrezina (22 8 3 11 35:45 27) je sa 27 bodova na 11. mjestu.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ 2025./2026., 22. kolo

NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2 (3:0)

Novo Čiče. Stadion: ŠRC Novo Čiče. Gledatelja: 80. Nedjelja, 19.04.2026., 17 sati. Sudac: Ivan Družanović. Pomoćni suci: Eugen Novak i Josip Žiljak (svi Zaprešić). Delegat: Velibor Miličević (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Jandrić (2.-11m), 2:0 – Sečenj (37), 3:0 – Rebihić (45), 4:0 – Rebihić (60), 4:1 – Lucin (61.-11m), 4:2 – Budin (79).

DINAMO HIDREL: Ogrič, Budimir (od 71. Maras), Minković (cap.), Rebihić (od 90. Hasanović), Jandrić (od 75. Veljačić), Milanščak, Štivić, Bilokapić, Sečenj, Babić, Hemen. Trener: Tomislav Posavec.

MLADOST OBREZINA: Kerkez, Ćurić, Jurišić, Đurašin (od 66. Leovac), Smajić, Kunić (cap.)(od 60. Memić), Lucin, Lacković, Matić, Groznica (od 46. Caganić), Filipčić (od 46. Budin). Trener: Goran Klipa.

Nastavite čitati

Sport

Minus deset u Buševcu: Polet ispao iz utrke za naslov prvaka

Nogometaši Poleta poraženi su 3-1 od Sutle-Laduč na svom Zvrniku, čime im je vodeći Kloštar pobjegao na deset bodova prednosti. U posljednja tri kola Buševčani su osvojili samo jedan bod…

Objavljeno

na

Objavio/la

U proljetni dio prvenstva u Premier ligi Zagrebačke županije nogometaši Poleta ušli su kao vodeći, no bilo je potpuno jasno da će drugi dio sezone donijeti opako teške zadatke za Buševčane. Koliko će teško biti vidjelo se već nakon prvoga kola proljeća, jer Polet je na gostovanju kod Kloštra poražen 4-1, čime je odmah i prepustio vodeću poziciju upravo tom protivniku.

Nakon traumatičnog otvaranja uslijedile su tri pobjede, redom su padali Bestovje (2-0), Jelačić u lokalnom derbiju (1-0), a zatim i Strmec iz Bedenice (3-0). Čistih devet bodova u tri kola i čista mreža u sve tri utakmice nudili su argumente za optimizam, ali i posljednja tri kola sve je otišlo u krivom smjeru. Prvo Polet nije uspio pobijediti u Lukavcu (0-0), da bi u sljedećem kolu izgubio (3-2) kod Zrinskog u Farkaševcu i bitno kompromitirao svoje akcije u borbi za titulu.

Samim time bilo je jasno da će sudar sa Sutlom-Laduč, koja je imala jedan bod više, biti silno važan. Igralo se u Buševcu, na Zvrniku, Buševčani su u utakmicu ušli s ogromnom željom, ali – ništa od svega. Pavao Galović pogodio je iz penala u sedmoj minuti i otvorio put prema pobjedi, no već tri minute poslije gosti su izjednačili preko Nikole Štoka.

Ostao je taj rezultat na snazi sve do predaha, a u prvoj trećini nastavka sve je riješio Borna Radovanić. Prednost gostima donio je u 49. minuti, da bi u 57. svojim drugim golom postavio konačnih 3-1 u korist Sutle-Laduč. Domaći trener Josip Rožić pokušavao je sa svježim igračima, uvodio sve raspoložive snage, ali rezultat se do kraja nije mijenjao.

Upravo je Sutla-Laduč tako ostala najveći konkurent Kloštru, koji je u nizu od osam pobjeda i djeluje kao veliki favorit u ovoj utrci. Društvo iz Kloštar Ivanića ima šest bodova prednosti pred Sutla-Ladučem, osam više od Lonje, ali i deset više od četvrtoplasiranog Poleta, kojem bi trebalo pravo sportsko čudo i splet raznih okolnosti da se u posljednjih deset kola opet ozbiljno uključi u borbu za titulu.

Prvi sljedeći naš predstavnik u ovom rangu je Lukavec, na šestome mjestu. I Lukavčani su u lošem nizu, nakon teškoga gostujućeg poraza od Turopoljca (4-0), u ovom kolu poraženi su i doma protiv Zrinskog (2-0), čime su dozvolili Buni da im priđe na samo bod zaostatka. Brežani su u potpuno drugom ritmu, domaća pobjeda protiv Sloge Križ (3-2) druga im je zaredom, a trenutačno traje niz od pet utakmica bez poraza…

Turopoljac je u ovom kolu poražen od Save u Drenju Brdovečkom (2-0), i sa 33 boda Kučani se drže na sredini tablice, kao i Klas, koji je ovoga vikenda slavio (3-2) u gostima kod Bestovja, što je prva pobjeda Mičevčana nakon više od mjesec dana.

Konačno je pobijedio i Jelačić, pao je Vatrogasac iz Zdenaca (3-0), a poraz kod vodećega Kloštra (4-1) doživjela je Lomnica. Gradići su i dalje pretposljednji, s bodom više od posljednjeg, a taj bod osvojili su ove nedjelje (1-1) u sudaru s trećeplasiranom Lonjom. Od mogućeg 21 boda na proljeće, Gradići su ih osvojili pet, što nije ritam koji puno obećava…

U sljedećem kolu Polet će u goste kod Dubrave Vrbovečke, Lukavec će u Drenje Brdovečko, Lomnica će dočekati Bestovje, a Gradići su doma s liderom Kloštrom. Lokalne derbije igrat će u Mičevcu Klas i Jelačić, a u Kuče će doći nogometaši Bune.

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Sport

Kurilovec je opet svoj! Druga pobjeda zaredom kroz mat u dva poteza

Nogometaši Kurilovca pobijedili su Mladost Petrinju 2-0 na svom Udarniku, uz golove Luke Sedlačeka i Davida Pršira. U posljednja tri kola Kurilovčani su uzeli sedam bodova i opet su u gornjoj polovici tablice

Objavljeno

na

Objavio/la

Kriza je, prema svemu sudeći, stvar prošlosti. Kurilovec je nakon remija s Inkerom na svom i pobjede protiv Ravnica na gostujućem terenu uspio doći i do druge vezane pobjede, prvo na Udarniku još od početka studenog i slavlja kontra HAŠK-a. Ovoga puta u Kurilovec je stigla Mladost Petrinja, smještena na pretposljednjemu mjestu na tablici, a to je bila prilika koju domaći nogometaši nisu željeli propustiti.

Stvar je riješena poprilično brzo, već i prije isteka prve četvrtine utakmice. Bio je to, drugim riječima, mat u dva poteza, i to brzopotezni mat, jer sve se dogodilo u razmaku od tri minute…

Prvo je u 18. minuti sudac Meglić iz Krapinskih Toplica pokazao na bijelu točku, a najbolju moguću priliku u vodstvo je pretvorio prvi strijelac lige Luka Sedlaček. Bio je to dvanaesti gol u sezoni za napadača Kurilovca, koji je i dalje i prvi strijelac Kupa, s pet golova.

Samo tri minute poslije posao je dovršio David Pršir, a tih 2-0 pokazalo se i kao konačan rezultat. Kurilovčani nisu dozvolili da njihova pobjeda dođe pod znak pitanja, sačuvali su ekspresno stečenu prednost do kraja i skočili na osmo mjesto. U prijevodu, povratak je to u gornju polovicu tablice, gdje je Kurilovčanima definitivno i mjesto, bez obzira na to što najbliža pratnja ima po utakmicu manje.

U sljedeća četiri kola Kurilovec će tri puta gostovati, redom kod Maksimira, Samobora i HAŠK-a, prije kojega će doma igrati protiv Dinama iz Odranskog Obreža. Sezonu će naš jedini klub iz četvrtoga ranga zaključiti s tri domaće utakmice, protiv Ponikvi, Tigra i Prečkog.

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno